5
Hazi
2014

Türk Astroloji’sinde Gücünü Çoban Yıldızından Alan Burç: “Çolpançı(1Mayıs-10Mayıs)”

5 Haziran 2014

ÇOLPANÇI KADININ VE ERKEĞİN GENEL NİTELEMESİ: 

Çolpançı hayatta arka planda kalmaz, zenginliğe giden yolları bilir ve maddi açıdan zayıf kalmayacak kadar güçlü ve inatçı bir insandır. Çok defa düşse de, tekrar kalkmaya güç bulur ve planladığı hedefe ulaşmaya çalışır. Her bakımdan güvenilebilecek bir insandır. İhanet etmez, dedikoduyu sevmez, her insanı anlar ve onun hakkında fikrini değiştirmez. Hayatı tehlikede olsa bile yalancı tanıklık yapmaz. Korkak değildir ama kendini tehlikeye atmaz. Bunu ancak tehlikede olan bir insanı kurtarmak için yapar. Haksızlığa karşı sessiz kalamaz.

8Mayıs1975 doğumlu İspanyol Şarkıcı, Aktör Enrique Iglesias, görünüşüyle olduğu kadar tavrı ile de dikkat çeken bir Tavşan Çolpançı Erkeği.

8Mayıs1975 doğumlu İspanyol Şarkıcı, Aktör Enrique Iglesias, görünüşüyle olduğu kadar tavrı ile de dikkat çeken bir Tavşan Çolpançı Erkeği.

Çolpançı’yı iyi tanımayan insanlar onun için kalın kafalı diyebilirler. Ancak bu doğru değildir. Çolpançı çok hassastır ve her sözü, olayı kalbinden ve mantığından geçirir. Fakat biraz yavaş hareket eder, insanları yanıltan da budur. Çok dinler, az konuşur. Bu huyundan  dolayı dili hitabet ustalığına alışmamıştır.

Çolpançı dışarıdan kendine aşırı güvenen biri gibi görünse de, içinde yetersizlik kompleksi taşır. Bu kompleks onun idealist, felsefi tutumundan kaynaklanır. Çolpançı konfora düşkün olduğu için yeteneklerini istemese de maddi kazanç sağlama yolunda kullanmak zorunda kalır. Ucuz eşyayı zor durumda kalmadan almaz. Kendisi temizlik yapmayı çok sevmese de etrafını temiz ve derli toplu görmek ister. Zor şartlar altındaki Çolpançı’nın bakışları, kalpleri ezer. sanki tüm Dünya’nın acısını tek başına çekiyormuş gibi çaresizce bakar. Ona herkes saygı duyar. Çok sabırlıdır, gerçekten onu kızdırmak için bir felaket yaşanmalıdır.

5Mayıs 1988 doğumlu İngiliz şarkıcı-söz yazarı Adele yaratıcılığını söz yazarlığında ve şarkıcılıkta konuşturan bir Balık Çolpançı Kadını.

5Mayıs 1988 doğumlu İngiliz şarkıcı-söz yazarı Adele yaratıcılığını söz yazarlığında ve şarkıcılıkta konuşturan bir Balık Çolpançı Kadını.

Şanı, şöhreti sever, önüne çıkan fırsatları kaçırmamaya çalışır. Artist Çolpançı sahneye ilk çıkışında, edebiyatçı ya da plastik sanatlara ilgiliyse ilk eseriyle dikkat çeker, kısa sürede adından söz ettirir. Çolpançı’nın eserlerinde ilk dikkat çeken şey ise özgünlüğüdür.

Çolpançı sevdiği insanı göklere çıkartır, ondan hiçbirşeyini esirgemez. Ona hakaret eden insana ömrü boyunca düşman olur. Şerefini canından üstün gören erkek Çolpançı, sevgilisinin ya da karısının namusuna leke süren kişiyi öldürme noktasına gelebilir.

Çolpançı’ya sır konusunda güvenilebilir. Biriyle küsmüş olsa da ona güvenerek söylenmiş sırları açığa vurmaz. Eli fazla açık sayılmaz ama lazım olduğu yerde cimrilik etmez.

Çolpançı kuvvetli görünse de, mukozası zayıftır. Bundan dolayı yemek yollarına mikroplar yerleşerek, mukozanın kendini yenilreme gücünü azaltır ve süreğen hastalıkların nedeni olur. Burnu, boğazı, mide ve bağırsakları devamlı kontrol isteyen organlarıdır.

ÇOLPANCI KADINI HAKKINDA ERKEKLERE AÇIKLAMA:

Çolpançı kadınını nikah masasına oturtan erkek her bakımdan değerli sayılır. Çünkü bu kadının meziyetleri herkeste bulunmaz, onu elde edebilen erkek de, elbette boş birisi olamaz. Çolpançı kadınının cinsel gücü karşısındakini hayretler içerisinde bırakır. Bu kadın cilve yapmaz, başkaları gibi kendini iyi göstermeye çalışmaz, nasılsa öyle davranır ve dürüstlüğüyle de erkeklerin dikkatini çeker. “Çolpançı kadını altın bileklik gibidir, hergün takılmaz, saklamak için de yer bulunmaz.” diyen şaka cümlesi, Nartlar tarafından çoktan beri bu kadın için söylenmektedir. Bu da, güzel Çolpançı kadını ile evlendikten sonra bile ona sahip çıkmanın zorluğunu ve gerekliğini anlatır.

2Mayıs 1985 doğumlu ingiliz şarkıcı Lily Allen inatçı kişiliği ve sabrı ile tam bir İnek Çolpançı Kadını.

2Mayıs 1985 doğumlu ingiliz şarkıcı Lily Allen inatçı kişiliği ve sabrı ile tam bir İnek Çolpançı Kadını.

Bu kadının temel özelliklerinin inatçılık, zaman zaman içine kapanıklık, dağ gibi gurur ve kendine aşırı güven olduğunu unutmamak gerekir. Evlenirken bunları kabul ettiyseniz sonrasında da kahramanca katlanmalısınız. Çok duygusal olan Çolpançı kadınını aldatmak konusunda kurnazca düşünceleri olan adam yanılır. Erkek farkına bile varmadan bu kadın ilişkisini hisseder ve ortaya çıkarır. Fakat kavgalar hemen başlamaz, Çolpançı ihaneti gönlünün derinine eker ve yeni ihanetler toplamaya devam eder. Sabrı taşıncaya kadar, erkek bunu farketmez ama taşınca evi deprem oluyormuş gibi yerle bir olur. Yaptığından pişman Çolpançı kadınını geri kazanmak isteyen erkek onun ağır sözleri karşısında sakin olmalı ve ona tam tersi güzel sözler söylemelidir. “Onun fırtınası çabuk söner ve ardından güneşini de esirgemez.” derler Nartlar bu kadın için.

4Mayıs 1929 doğumlu Belçikalı Sinema oyuncusu Audrey Hepburn herkesin gönlüne that kurmuş bir Yılan Çolpançı Kadını.

4Mayıs 1929 doğumlu Belçikalı Sinema oyuncusu Audrey Hepburn herkesin gönlüne that kurmuş bir Yılan Çolpançı Kadını.

Çolpançı kadını, güzelliğine layık kaliteli giysiler, parfüm ve makyaj ister. Hangi dükkandan alındığı ve markası da onun için önemlidir. Bunun için gücünüz yoksa, onun yüreğinizi ezen bakışları ile karşılaşırsınız. Bu kadın hisleriyle başkalarının üzüntüsünü anlar ve elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışır. Eli fazla açık değildir ama yardım işlerine gelince saklamaz. güzel yiyecekleri ve tatlıyı çpok sever, bundan dolayı da kilo alır. 40 yaşına yaklaşınca Çolpançı kadınının kilo problemi olabilir, buna dikkat etmelidir. Ayrıca içkiye ve rahatlatıcı ilaçlara yakınlaşma ihtimali yüksektir. Hayat düzeni ve huzuru bu kadını bu alışkanlıklardan korur.

Bu güçlü bir kadındır, dış görünüşündeki kadınsı zerafet sizi aldatmasın, zor zamanlarda ona bir kayaya yaslanır gibi yaslanabilirsiniz. Çolpançı kadını ruh gücü en yüksek kadınlardan biridir. Bu kadın muhteşem bir iş kadınıdır, işyerindeki erkekler onun etrafında toplanır ve sözünü dinlerler. Güzelliği ve gücüyle başkalarını kendine hayran bırakan Çolpancı kadını mali işlerde başarıyı elde eder. Bu alanlardaki değişimleri hisleri ile anlar ve doğru hareket eder. Erkeklerin, büyük meblalı anlaşmalar yaparken yanlarında Çolpançı kadınını almaları faydalı olur. bu kadının sessiz gücü ilgileri üzerine toplar, etkiler.

Çolpançı kadınının yaratıcı yeteneği de üstündür. Özellikle oyunculuk alanında belli bir yere gelebilir. Eğitim görmeye Çolpançı bile kısa sürede bir müzik aleti çalmayı, doğru şarkı söylemeyi öğrenebilir. Bu kadın yaşlılığa kendini hemen teslim etmez. Sen bunu başaracaksın dendiğinde yapamayacağı iş yoktur. Anne olarak iyidir. Çolpançı’nın çocukları anneleriyle herşeyi paylaşır onu çok severler. Babaları onu üzerse, “Annemizi üzmene izin vermiyoruz.” bile diyebilirler. Ancak Çolpançı kadınının yaşlılığında kıskançlığından dolayı çocukları ile arası soğukluk girebilir.

Çolpançı kadını hakkında vurgulanması gereken başka bir noktaysa, aşırı duygusallığının cinsellikte ve psikolojisinde problem yaratabileceğidir. Genelde sevecen Çolpançı her erkek için ideal bir kadındır.

Çolpançı Kadınının Bedenindeki Zayıf Noktalar:

Yemeğe karşı düşkünlüğü olan Çolpançı kadınının şişmanlık problemine karşı dikkat etmesi gerekir. Şişmanlık kalbini ve kan dolaşımını etkileyebilir. Mikropların etkilediği nefes yolları, problem yaratabilir. Hafif soğukalgınlıkları için bile hemen önlem alması gerekir. gizli sinirlilik onun doğal özelliğidir, kendine sinirlerini rahatlatma imkanı sağlamalıdır.

Çolpançı Kadınına Uygun Burçlar:

Aşk: Batık(24Ekim-1Kasım) Çolpançı’yı çeker ama evlilikte bu iki ikbalperest, gururlu insan tartışırlar. Evlilik Sönegey(19Şubat-28/29Şubat) burcuyla rahat olur.

İş Ve Ortaklık: Ötgür(23Temmuz-31Temmuz), Toruk(21Mart-31Mart), Tutamış(13Kasım-22kasım) burçlarıyla iş ortaklığı uyumlu olur.

Arkadaşlık: Tüm burçlarla olur. Yalnız Satık(10Mart-20Mart) ve Huttus(11Nisan-20Nisan) Çolpançı’yı sevmez.

ÇOLPANÇI ERKEĞİ HAKKINDA KADINLARA AÇIKLAMALAR:

“Çolpançı erkeği dağ gibidir, yorulmadan tırmanırsan, tepeye çıkarsın. Durursan kayarak aşağıya düşersin.” derler onun hakkında Nart Karaçaylar. Bu erkeğin kişiliği ömrü boyunca oturmaz ama gelişme gösterebilir. Her türlü meziyete sahip bu erkek tutarlı bir kişiliğe sahip değildir. Çolpançı erkeğinin hayatındaki kadın onun hedeflerini öğrendikçe, bunların gerçekleşmesi için yollar bulmalı ve Çolpançı’yı oraya yönlendirmelidir. Fakat fikrin sizden değil kendinden çıktığını düşünmelidir yoksa yüksek gururu işi yapmasına mani olur. Kadınlar unutmamalıdır, Çolpançı’yı övmek şımartmak değil, eğitmektir. Tüm burçlar içinde bu kadar hamur gibi yoğurulacak başka bir erkek yoktur. Çolpançı erkeğine hangi güzel meziyetlerle hitap ederseniz o meziyetlere bürünür. İyi derseniz iyi kötü derseniz kötü olur.

6Mayıs1961 doğumlu ABD'li sinema oyuncusu George Clooney, kalabalığı sevmeyen, dediğim dedik bir İnek Çolpançı erkeği.

6Mayıs1961 doğumlu ABD’li sinema oyuncusu George Clooney, kalabalığı sevmeyen, dediğim dedik bir İnek Çolpançı erkeği.

Kadınlar bu erkeği hayat boyu yanında istiyorlarsa, onu kendi akraba ve arkadaş ortamlarında yüksek göstermelidirler. Çolpançı erkeği, eşinin ailesine kendininkinden daha fazla bağlı olur. Onun bu özelliği koruması da sizin elinizdedir.

Çolpançı erkeği çok yönlü yeteneklere sahiptir, bu yüzden hayatın aşağı sınıflarında az kalır. Başarısız Çolpançı sinirli, kendini içkiye veren bir hayalci olur. Böyle zamanlarda ona güvenen bir insan ona elini uzatırsa tekrar ayağa kalkar ve hayatını yoluna koyar. Eşi ve sevdikleri Çolpançı’ya böyle zamanlarda sitem etmek yerine ona güven dolu sözler söylemelidir, o zaman bu erkek bir prense dönüşür. Bu erkek, yaratıcılık ile ilgili alanlarda, maliye, reklam, pazarlama gibi işlerde zayıf kalmaz, patronlukta başarılı olur.

Bu erkek şahane görünüşlü ve ağırbaşlıdır. Eşyaları kaliteli ve zevkle seçilmiş, renkli olur. İmkanı yok diye ucuz eşya almaya kalkmaz, parası oluncaya kadar dayanır, sonra zevkine göre alır. Egoist biridir ama duygusuz değildir. Kadın ona yumuşak bir şekilde onun tarafından haksızlığa uğradığını ama yine de onu sevdiğini söylerse, Çolpançı kendini unutur ve kadını için bir şövalye olur. Baba olarak harikadır, çocuklarının sorumluluğunu sonuna kadar taşır, sertlik göstermez, onları şımartır. Anneler Çolpançı babayla çocuklarının yanında kavga etmemelidir, zira böyle bir durumda çocuklar babalarının yanında yeralacaktır.

5Mayıs 1929 İzmir doğumlu Türk Sinema Oyuncusu Ayhan Işık, herkesi etkisinde bırakan Bir Yılan Çolpançı erkeği.

5Mayıs 1929 İzmir doğumlu Türk Sinema Oyuncusu Ayhan Işık, herkesi etkisinde bırakan Bir Yılan Çolpançı erkeği.

Akrabalarını sever, ömrü boyunca onları sever sayar. Çolpançı’nın eşi de onları sevmelidir. Okumayı da çok sever, okuduğu kahramanlık öykülerinden çok etkilenir, kendini roman kahramanlarıyla bağdaştırır. Bu erkeğin Psikolojik direnci düşüktür, zaman zaman mistik konulara dalar ve melankoliye kapılabilir. Ama bu erkekle birlikte olan kadın şanslıdır, çoğu özellikleri pozitiftir. Mutlu bir hayatın kurulması için engel oluşmaz.

Çolpançı Erkeğinin  Bedenindeki Zayıf Noktalar:

İnce, hassas bir derisi vardır. Özellikle 14-17 yaş arası yoğun görülen ergenlik sivilceleri bile yüzünde iz bırakabilir. Alerjik hasatalıklara karşı ve sinir sistemine çocuk yaşlarından itibaren dikkat edilmelidir. Burun kanaması, sinüzit ve süreğen baş ağrısı gözlemlenir. Sırt omurları ve bel tarafında problemleri olur. Ağır kaldırmak onun için zarar verici olabilir. Yaşamı boyunca sinirsel kalp çarpıntısı tehlikesi vardır ama Çolpançı’larda ciddi bir kalp rahatsızlığına pek rastlanmaz.

Çolpançı Erkeğine Uygun Burçlar:

Aşk: Atçak(2Eylül-12Eylül), Hırtlı(2Kasım-12Kasım) burçlarıyla aşk ve evlilik uygun olur.

İş Ve Ortaklık: Uslu(23Kasım-2aralık) burcuyla başarılı bir iş hayatı olur.

Arkadaşlık: Kıllı(14Eylül-23Eylül) hariç tüm burçlarla arkadaşlık yapabilir.

ÇOLPANÇI KADINI VE ERKEĞİNİN DOĞDUKLARI YILA BAĞLI ÖZELLİKLERİ:

FARE YILI ÇOLPANÇI(1924-1936-1948-1960-1972-1984-1996-2008-2020-2032-2044-2056):

“Fare Çolpançı, her engeli dişler, her şeyi delik deşik eder.” denilir Astroloji’de. Çok inatçıdır ve ikbalperest istekleri çok yüksektir. Fare’den enerji, Çolpançı’dan inatçılığı alan Fare Çolpançı’nın önüne geçmek zordur. İşte robot gibi yorulmaksınız çalışır, boş zamanını da evde düzenini geliştirmek için harcar. Onun için itibarı, başkalarının ne düşündüğü aşırı derecede önemlidir.

Aşkta Fare gibi eleştirici değildir, Çolpançı gibi harikadır. Sevdiğini güçlü tutar, yıldızlara yanaştırır. Sevdiği insan hakkındaki kötü lafları duymazlıktan gelir, inanmaz. dedikodular ilgisini daha fazla alevlendirir. Anne/baba olarak çocuklarının örnek insan olmasını sağlar. Çalışmayı, kazanmayı öğretir, manevi ve ahlaki kurallara alıştırır. Pratik hayatta dengeli, manevi tarafı da aksamayan bir aile oluşturur.

7Mayıs1840 doğumlu kuğu gölü, fındıkkıran ve uyuyan güzel müzikallerinin bestekarı rus müzisyen Pyotr İlyiç Çaykovski, tüm yaratıcılığı ve hayatıyla tam bir Fare Çolpançı. Korku verici kader işareti "ağaç" olan müzisyen depresyona girmekten kendini korumalı diyor Nart astrolojisi. Maalesef Çaykovski 53 yaşında girdiği depresyon sonuncunda intihar ederek yaşamına son verdi.

7Mayıs1840 doğumlu kuğu gölü, fındıkkıran ve uyuyan güzel müzikallerinin bestekarı rus müzisyen Pyotr İlyiç Çaykovski, tüm yaratıcılığı ve hayatıyla tam bir Fare Çolpançı. Korku verici kader işareti “ağaç” olan müzisyen depresyona girmekten kendini korumalı diyor Nart astrolojisi. Maalesef Çaykovski 53 yaşında girdiği depresyon sonuncunda intihar ederek yaşamına son verdi.

Hayatı dört dönemden oluşur. İkinci dönemin sonu Karan sınırına yaklaşmaktadır. Orta yaşlarında sürekli depresyondan korunmalıdır. Fare Çolpançı’nın hayat çizgisi oldukça uzundur. Hastalığı “kemik” işaretini doğrulamaktadır. Kemik hastalıkları(soğuktan kaynaklanan) gündeme gelebilir.

Korku verici kader işareti “ağaç”tır. Yorumu farklı yönlere çekilebilir. Ağaç hareketsiz, hissiz anlamı da taşımaktadır. Fare Çolpançı için yorum serbest bırakılmıştır.

FARE ÇOLPANÇI ÜNLÜLERİ:

7Mayıs1840 – Pyotr İlyiç Çaykovski, Rus müzisyen

9Mayıs1936 – Albert Finney, 5 kez Oscar’a aday gösterilmiş İngiliz oyuncu

10Mayıs1960 – Bono, U2 solisti

İNEK YILI ÇOLPANÇI(1925-1937-1949-1961-1973-1985-1997-2009-2021-2033-2045-2057):

İnek yılı Çolpançı şaşırtıcı derecede sabırlıdır. “Çatlak kafa varsa, İnek Çolpançı’ya sarılsın.” denilen şaka bu Çolpançı’nın huyunu açıklamaktadır. İnek Çolpançı için ciddi bir adım atmak zordur ama attıktan sonra arkaya dönmez. İnek Çolpançı Kadını ne zorluk çekerse çeksin, eşini bırakmaz. Erkek ise boşanmış bile olsa eşinden dikkatini, yardımını eksik etmez. İkbalperest istekleri biraz renksizdir. İşine karşı dürüst ama biraz soğuktur. Bu yüzden hakkettiği yüksek mevkilere gelemeyebilir. Onun için en önemli şey ailesi ve aşkıdır.

10Mayıs1973 doğumlu Türk kaleci Rüştü Reçber, Türk futbolundaki başarısındaki yanı sıra ailesine olan düşkünlüğü ile de tam bir İnek Yılı Çolpançı. Ünlü kalecinin bulaşıcı hastalıklara ve gözlerine ve ayrıca karanlık zihniyetli insanlara dikkat etmesi gerekiyor ki kendisinin 1999 da 2-1 yenilgi ile sonuçlanan fb-pendik maçı sonrası densiz bir taraftar tarafından saldırıya uğradığı biliniyor.

10Mayıs1973 doğumlu Türk kaleci Rüştü Reçber, Türk futbolundaki başarısındaki yanı sıra ailesine olan düşkünlüğü ile de tam bir İnek Yılı Çolpançı. Ünlü kalecinin bulaşıcı hastalıklara ve gözlerine ve ayrıca karanlık zihniyetli insanlara dikkat etmesi gerekiyor ki kendisinin 1999 da 2-1 yenilgi ile sonuçlanan fb-pendik maçı sonrası densiz bir taraftar tarafından saldırıya uğradığı biliniyor.

Bu Çolpançı’nın düşmanları yoktur fakat arkadaşları da azdır. Kalabalık yerleri sevmez, alıştığı küçük arkadaş gurubunda rahat eder. Sinir sistemi gergin durumdadır. Nadir kızar yanındakilere  zaman zaman zor anlar yaşatır. Kızgınlıktan sonra, haftalarca süren depresyona girer. Çok uyur, az konuşur. Maddi kazanç sağlayacağı durumları hisseder.

Hayatı üç dönemden oluşur. Sınırları çizilmemiştir. Bu da şanslı stressiz bir hayat demektir.  Hastalığı “bulaşıcı hastalık” işaretine yönelmektedir.

Korku verici kader işareti “gece”dir. Göz hastalıklarından, karanlıkta uzun süre kalmaktan, cahil, geri kalmış insanlardan gelebilecek zararlardan korunmalıdır.

İNEK ÇOLPANÇI ÜNLÜLERİ :

2Mayıs 1985: Lily Allen,İngiliz şarkıcı

3Mayıs 1961 – Leyla Zana, Kürt kadın siyasetçi.

4Mayıs 1985 – Fernandinho, Brezilyalı futbolcu

6Mayıs1961 – George Clooney, ABD’li sinema oyuncusu

9Mayıs1937 – Rafael Moneo, İspanyol bir mimar

10Mayıs1973 – Rüştü Reçber, Türk futbolcu

ASLAN YILI ÇOLPANÇI(1926-1938-1950-1962-1974-1986-1998-2010-2022-2034-2046-2058):

Aslan Çolpançı şanslıdır. Ona herkes inanır, güvenir ve işinde, planlarında taraftarı çok olur. Tembellik yapmayı sever ama öyle zamanlarında beyni hızlı çalışır ve fikirlerini hedeflerine dönüştürür. Erkek Aslan Çolpançı ev işlerinde tembeldir. Kadın ise kötü görüntü vermemek için evişlerine katlanır.

Bu Çolpançı devamlı soğuk algınlığına tutulur ama şikayet etmez, yatmaz. Yatakta bulunmayı küçük düşmek olarak görür başkalarının ona üzülmesine dayanamaz. İtibarı şöhreti çok sever, şöhret için canını verir. Sevdiğinden maddi manevi çok şey ister. Sık sık kızar. Konuşmayı sever ama konuşma nedenini konuşmayı bitirene kadar unutur. İntikamcı değildir, kötülüğü iyilikle karşılamayı tercih eder.

karl_marx_hip1-1

5Mayıs 1818 doğumlu Alman düşünür ve komünizmin kurucusu Karl Marx yaşamı ve 14Mart 1883’teki Katar hastalığından kaynaklanan ölümü ile dobra bir Aslan Çolpançı olduğunu kanıtlıyor. Aslan Çolpançı’ların baş bölgesindeki organlardan doğacak hastalıklara dikkat etmeleri gerekiyor. Katar hastalığı “Mers” hastalığı olarak da bilinen hayvanlardan üst solunum yollarına yerleşerek solunum ve kalp rahatsızlığına dönüşen bir hastalık. Karl Marx son 15 yılını bu hastalık ile boğuşarak geçirmiştir.

Hayatı sınırlanmış şekilde üç dönemden oluşmaktadır. Bu dönemler birbirine benzemez. Hayat çizgisi ile yükselerek boşlukta kaybolur. “Aslan Çolpançı dünyada herşeyi tadar, tepeden bakar, sonra herşeyden bıkarak, uçuruma atlar.” denir Nart Astroloji’sinde. Kendi hayatına son verebilir ya da hayattan kendini çekebilir.

Hastalığı “baş” bölgesinde olur. Burada bulunan organlara hayatı boyunca dikkat etmelidir.  Korku verici kader işareti “boya” dır. Büyük ihanetten, haksız suçlamalardan, iftiralardan korunmalıdır. Aşırı derecede dürüst ve açık olduğu için politikada başarılı olamaz.

ASLAN ÇOLPANÇI ÜNLÜLERİ:

1Mayıs 1915 – Mina Urgan, Türk yazar, filolog, profesör, çevirmen. (ö. 2000)

1Mayıs 1962 – Yannis Saoulis, Yunan şarkıcı

5Mayıs 1818 – Karl Marx, Alman düşünür ve komünizmin kurucusu(ö.14Mart 1883)

6Mayıs 1758 – Maximilien Robespierre, Fransız devrimci (ö. 1794)

9 Mayıs1962 – David Gahan, Depeche Mode solisti

TAVŞAN YILI ÇOLPANÇI(1927-1939-1951-1963-1975-1987-1999-2011-2035-2047-2059):

“Tavşan yılının Çolpançı’sının şansı diline bağlı” denir. Tavşan Çolpançı böyledir, dış görünüşüne, konuşmasına güvendiği için hiçbir yerde zor durumda kalmaz. “Konuk, giysisiyle karşılanır, mantığı ile uğurlanır.” sözü ona karşı kullanılamaz. O giysisiyle de mantığı ile de dikkat çeker.

Her konudan haberdar olmak için çok dikkat ve çaba harcar, bu yüzden de derin, geniş bilgiler elde edemez. Fakat bunu çok az insan bilir. Zira genelde bilgili bir insan sayılır, arkadaş ortamında belli bir yere sahiptir. Çok konuşmaz, aklının ermediğini konuya katılmaz, eleştirici bir bakışla sohbet edenleri izler ve kimse onun konudan uzak olduğunu anlamaz.

David Beckham

2Mayıs 1975 doğumlu ingiliz futbolcu David Beckham herkesi hipnotize eden gülümsemesi ve 1992’de 17 yaşında başlayan ve devamlı yükselen kariyer grafiği ile tam bir Tavşan Çolpançı Erkeği.

Aşk alanında yaratıcıdır. Sevdiğine harika olaylar, duygular yaşatarak onu mutlu eder. Eşi nazik davranışa, okşayışa susamaz. İkbalperesttir, hedefine kimseye fark ettirmeden ulaşır.  Dışarıdan harika uyumlu, içeridense ciddi bir insandır. Pazarlama, satın alma, gibi mali işlerde başarılı olur. Onun şahane gülümsemesi ortaklarına güven verir, Tavşan Çolpançı da onları hayal kırıklığına uğratmaz.

Hayatının, dönem sınırları belirlenmemiştir, çizgi de bir dönem gibi çıkar. Bu da şanslılığın işaretidir. Hastalık işareti boşluklu alanda kalması, onu ciddi bir hastalığın beklemediği ve rahatsızlıklarını kolayca atlatabileceği anlamına  gelmektedir. Korku verici kader işareti “taş”tır. Safra kesesine ve böbrek yollarına dikkat etmelidir. Sürekli stresten korunmalıdır.

TAVŞAN ÇOLPANÇI ÜNLÜLERi:

2Mayıs 1903: Bing Crosby, Amerikan şarkıcı ve oyuncu (d. 1977)

2Mayıs 1975: David Beckham, İngiliz futbolcu

3Mayıs 1975- Umut Sezgin ,Türk dizi ve sinema oyuncusu

6Mayıs1915 – Orson Welles, ABD’li yönetmen (ö. 1985)

6 Mayıs1987 – Dries Mertens, Belçikalı futbolcu.

8Mayıs1975 – Enrique Iglesias, İspanyol Şarkıcı,Aktör

BALIK YILI ÇOLPANÇI(1928-1940-1952-1964-1976-1988-2000-2012-2024-2036-2048-2060):

Balık-Çolpançı balığa hiç benzemez, genellikle Çolpançı’nın genel özelliklerini taşır ve bunlara da hassas gönüllülük eklenir. Bu Çolpançı’yı her türlü haksızlık, ihanet, yalan, gaddarlık üzer. Baskıcı insanlarla savaşmaya kalkar ama başaramaz. O romantik biridir fakat güçsüzdür. Dünya dertlerini düşünür kendi hayatını ise düzene sokamaz. Genelde şanssız değildir. Yumuşak kalbinin etkisinden kurtularak mantığa dayalı yaşamayı başarırsa heralanda çalışır ve başarılı olur. Yeteneklidir. Aşkta ideal insanı arayarak elindekinin kıymetini anlayamaz, böylece de zaman yitirir, çok sevilir ama kendisi sevemez. Gençlikte evlenirse mutlu olur.

6Mayıs 1856 doğumlu Avusturyalı psikiyatrist Sigmund Freud felsefik ama duyarlı yapısına matığı da ekleyerek yazım ve psikoloji alanında tarihe adını yazdırmış bir Balık Çolpançı.

6Mayıs 1856 doğumlu Avusturyalı psikiyatrist Sigmund Freud felsefik ama duyarlı yapısına matığı da ekleyerek yazım ve psikoloji alanında tarihe adını yazdırmış bir Balık Çolpançı.

Mantıklı, duygulu ve hassastır. Fikirleri öncüdür. Vejetaryen özellikler taşır, öldürülen hayvanlara insanlardan fazla acır. yazın alanında meşhur olur. Sanatta ise yeni bir dönemin başlangıcına imza atan biri olabilir. Orjinaldir, yaratıcılıkta dahidir.

Hayatı dört dönemden oluşur. Birinci ve dördüncü dönemlerinde mutludur. Arada kalan dönemlerde ise hayat onu biraz dener. Oldukça uzun bir hayatı vardır. Hastalığı ayaklarındadır. Korku verici kader işareti “boğa”dır. Zeki olmayan insanlardan, cani guruplardan korunmalıdır.( tabi vahşi hayvanlardan da) Boğa zorlama güçtür. Balık Çolpançı tehlikeli organizasyon ve olaylara, şüpheli gruplara katılmamalıdır.

BALIK ÇOLPANÇI ÜNLÜLERİ:

4Mayıs 1928 – Muhammed Hüsnü Mübarek, Mısırlı politikacı, cumhurbaşkanı

5Mayıs 1988 – Adele, İngiliz şarkıcı-söz yazarı

6Mayıs 1856 – Sigmund Freud, Avusturyalı psikiyatrist (ö. 1939)

7 Mayıs1976 – Berke Hatipoğlu, Redd grubunun gitaristi, mimar, müzisyen, öğretim görevlisi.

7 Mayıs1976 – Dave van den Bergh, Hollandalı futbolcu.

9 Mayıs1940 – James L. Brooks, üç Oscar, 19 Emmy ödülü sahibi Amerikalı yapımcı, senarist ve film yönetmeni.

YILAN YILI ÇOLPANÇI(1929-1941-1953-1965-1977-1989-2001-2013-2025-2037-2049-2061):

Bu Çolpançı için “Yumuşak yatak serer, sert uyutur.” denilir. Tatlı dilli güzel, mantıklı ve kurnaz Yılan Çolpançı’nın düşman olduğunu  bilseniz bile onun teklifini kabul etmemek mümkün değildir. Bu atasözü, onun kendine aşırı derecede güvenen ve herkesi kendi istekleri doğrultusunda yönlendiren karakteri nedeniyle söylenmiştir. Yoksa yılan Çolpançı’yı kimse ihanetle, haksızlıkla, duygusuzlukla, hırsızlıkla suçlayamaz. Kurallarını iş ortaklarına, arkadaşlarına, sevdiğine, yakınlarına kabul ettirir. Onun kurallarına ayak uyduramayan çevresinden çekilir. Yakınında çökersin, uzağında özlersin, işte böyledir Yılan Çolpançı.

6Mayıs1953 doğumlu İngiltere başbakanı Tony Blair politikadaki başarısı ve  gizemli kişiliği ile Yılan Yılı Çolpançı olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

6Mayıs1953 doğumlu İngiltere başbakanı Tony Blair politikadaki başarısı ve gizemli kişiliği ile Yılan Yılı Çolpançı olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

Politikada, sanatta, yöneticilikte benzersizdir. Hayatı üç dönemden oluşur. Dönemler birbirine benzemez. Son dönemin çizgisi iyi durumu göstermektedir. Hastalığı boyunda ve deride olur. Korku verici kader işareti “yengeç”tir. Boğulma, hava yetersizliği veya intikamcı insanların vereceği zararlar olarak yorumlanır. Özellikle nefes organlarına dikkat etmelidir.

YILAN ÇOLPANÇI ÜNLÜLERİ:

2Mayıs 1905: Charlotte Armstrong, Cinayet romanlarının Amerikan yazarı

2Mayıs 1737: William Petty, Birleşik Krallık başbakanı (ö. 1805)

4Mayıs 1929 – Audrey Hepburn, Belçikalı sinema oyuncusu

5Mayıs 1917 – Pío Leyva, Buena Vista Social Club grubunun vokalisti (ö. 2006)

5Mayıs 1929 – Ayhan Işık, Türk sinema oyuncusu (ö. 1979)

5Mayıs 1989 – Chris Brown, ABD’li şarkıcı

6Mayıs1953 – Tony Blair, İngiltere başbakanı

7Mayıs1833 – Johannes Brahms Alman Besteci. (ö. 3 Nisan 1897)

7 Mayıs1953 – Müslüm Gürses, Ses sanatçısı

10Mayıs1977 – Nick Heidfeld, Formula 1 pilotu

AT YILI ÇOLPANÇI(1930-1942-1954-1966-1978-1990-2002-2014-2026-2038-2050-2062):

Onun kadar inatçı, egoist ve kendi rahatını düşünen birisi Çoplançılar içerisinde zor bulunamaz. ” Buna kendi fikrini anlatmak, taşa su dökerek yumuşatmaya benzer.” der Nartlar. At’ın ve Çolpançı’nın en kuvvetli meziyetlerini toplayan bu Çolpançı, hayatta devamlı oynayan bir oyuncudur. At-Çolpançı kalabalıkta konuşursa herkes ona bayılır, işte ise mutlaka görülür. At Çolpançı’nın arkasından çok dedikodular olur. Onun açık renkli elbiseleri sevmesi, görünüşüne önem vermesi, herkese iltifatlar yağdırması ve bir yandan da gülerek iğnelemesi yandaşlarının da rakiplerinin de sayısını arttırır.

8Mayıs1966 doğumlu Beşiktaş JK efsanevi futbolcusu Metin Tekin'in hazır cevaplığından evliliğine kadar tüm hayatıyla tam bir at Çolpançı Erkeği.

8Mayıs1966 doğumlu Beşiktaş JK efsanevi futbolcusu Metin Tekin’in hazır cevaplığından evliliğine kadar tüm hayatıyla tam bir at Çolpançı Erkeği.

Aşka gelince At-Çolpançı komplekslerine tutulur. Bu mizahçı Çolpançı, tıpkı b,r masal kahramanı gibi düşünür.Utangaç ve romantik biri haline gelir. Açık yürekliliği ve nazik davranışları sever. Kadın At Çolpançı’lar sevdiği insanın mektuplarını veya hatıralarını yıllarca saklar. Erkekler ise sevdikleri kadına aşk şiirleri yazar veya sevdiğini düşünmekten uykusuz geceler geçirir. Fakat At-Çolpançı uzun süre böyle kalmaz. Evlendikten hemen sonra boşanmaya kalkan biri varsa o da At-Çolpançı’dır.

Hayatı iki dönemi göstermektedir. Birinci dönem zor dönem sayılmaktadır. Hastalığı göğsündedir. Korku verici kader işareti “akciğer” işaretini göstermektedir. Akciğerlerine dikkat etmelidir.

AT ÇOLPANÇI ÜNLÜLERİ:

2Mayıs 1930: Öztürk Serengil, Oyuncu

2Mayıs 1942: Ömür Göksel, Türk pop müziği ses sanatçısı.

8 Mayıs1906 – Roberto Rossellini, İtalyan yönetmen (ö. 1977)

8Mayıs1966 – Metin Tekin, Türk futbolcu, Beşiktaş JK efsanevi futbolcusu.

8Mayıs1966 – Cláudio Taffarel, Brezilyalı futbolcu, antrenör

8Mayıs1978 – Lucio, Brezilyalı futbolcu

10Mayıs1966 – Mustafa Yıldızdoğan, Türk şair

KOYUN YILI ÇOLPANÇI(1931-1943-1955-1967-1979-1991-2003-2015-2027-2039-2051-2063):

Çolpançı, koyun yılında doğduysa onun ağır huyuna, dengesizliğin de eklendiğini hemen fark edebilirsiniz. Bu mistik konulara derin ilgisinden kaynaklanmaktadır. Koyun Çolpançı çekici, güzel, ağırbaşlı ve yeteneklidir. İsterse her işte başarılı olabilir ama karamsarlığı, hayatta önemli yerlere gelmesini engeller. Koyun Çolpançı bu yüzden sinirlidir, herkesin kendisini engellediği şüphesini taşır, kimseye sonuna kadar güvenmez, kendini güçsüz göstererek başkalarının yardımını bekler. Koyun Çolpançı’nın her başarısızlığında suç başkalarındadır; “Ben yanıldım!” düşüncesi ondan çok uzaktır.

5Mayıs 1967 doğumlu  Türk senaryo ve oyun yazarı Levent Kazak çok yönlü yeteneği ve agresif tarzı ile tam bir Koyun Yılı Çolpançı erkeği. Nart astrolojisine göre korku verici kader işareti "uyku"dur. Sinirsel yapısının beyin fonksiyonlarına zarar vermesine engel olmalıdır.

5Mayıs 1967 doğumlu Türk senaryo ve oyun yazarı Levent Kazak çok yönlü yeteneği ve agresif tarzı ile tam bir Koyun Yılı Çolpançı erkeği. Nart astrolojisine göre korku verici kader işareti “uyku”dur. Sinirsel yapısının beyin fonksiyonlarına zarar vermesine engel olmalıdır.

Yakınlarının işi kolay değildir. Koyun Çolpançı çok kaprislidir. Karamsarlığını mistik olaylara, falcılara, büyücülere aşırı derece inanmasıyla derinleştirir ve hayatın ritmini, zamanla gelen değişiklikleri anlayamaz. Koyun Çolpançı adeta dünyaya küserek parlak yeteneklerini kapatır ve çöker. Özellikle kadın Koyun Çolpançı bana büyü yapıldığı için başım ağrıyor tarzında şeyler bile söyleyebilir. Kendine psikolojik paskı yaparak, buna inandırır ve kendi kendini hasta eder.

Aslında mantıklıdır ve genelde iyi yüreklidir. Dolayısıyla çocukluktan itibaren iyi bir terbiye ve eğitim alırsa ruhsal bunalımlardan kurtulabilir ve hayatta hakettiği yeri alır. Hayatı sınırı belirlenmiş bir biçimde beş dönemden oluşur. Bunun rahat bir hayat olduğu söylenemez. Ancak son döneminin çizgisi gökyüzüne doğrulmuş durumdadır, bu dönemde rahat ve mutlu olabilir. Hastalık işareti sinirden oluşan nefes yollaerı tıkanmasını göstermektedir. Alerji ve panik atak sendromu da görülebilir. Korku verici kader işareti “uyku”dur. Asrtroloji’de “uyku” unutmak anlamı taşımaktadır. Hafızasına ve beyin fonksiyonlarına dikkat etmelidir.

KOYUN ÇOLPANÇI ÜNLÜLERİ:

3Mayıs1931 – Aldo Rossi, İtalyan bir mimar ve tasarımcı (ö. 1997)

5Mayıs 1967 – Levent Kazak, Türk senaryo ve oyun yazarı

4Mayıs 1967 – Haydar Zorlu, Türk asıllı Alman oyuncu 

MAYMUN YILI ÇOLPANÇI(1932-1944-1956-1968-1980-1992-2004-2016-2028-2040-2052-2064):

Bu Çolpançı, Maymun’dan sempatiklik ve enerji almış, onun menfaatperestliğini benimsemiştir. Mizah dolu konuşmaları, şakaları ve güzel görünüşüyle maymun Çolpançı, her topluluğa uyar ve belli bir yer kazanır. Gülümseyerek başkalarını parmaklarının ucunda oynatır, onlara istediğini yaptırır. Maymun Çolpançı edebiyatı, sanatı, tüm yenilikleri iyi bilir. Onun bilime susuzluğu ömrü boyunca geçmez.

Maymun Çolpançı ile büyük işler yapan insan kazanır. Kendisi, lider olarak pek başarılı olamaz. Ama onun gibi danışman ve yardımcı bulunamaz. Sorunları kökünden algılar, hisseder, Maymun Çolpançı’yı kandırmak, dolandırmak genelde zordur. Satrançtaki gibi genelde bir sonraki hamlesini düşünür, düşmanının zayıf taraflarını bilir, onunla güzel güzel sohbet ederken bir yandan da rakibini batırır. Politikada, diplomaside, uluslararası ilişkilerde, sosyolojide, başarıya kavuşur. anne/baba ve eş olarak benzersizdir.

8 Mayıs1884 doğumlu Harry S. Truman 33.ABD Başkanı olarak politikaya truman Doktrini ile damgasını vurmuş bir Maymun Yılı Çolpançı.

8 Mayıs1884 doğumlu Harry S. Truman 33.ABD Başkanı olarak politikaya truman Doktrini ile damgasını vurmuş bir Maymun Yılı Çolpançı.

Hayatı bir dönem olarak çizilmiştir. Yükselme eğilimi göstermektedir, şanslı bir hayatı olacağı söylenebilir. Hastalık  işareti “dil” işaretini doğrulamaktadır. Ağız bölgesindeki rahatsızlıklara karşı önlemler alınmasında yarar vardır.

Korku verici kader işareti “tüy”dür. Tüy geniş yorum taşıdığı için Maymun Çolpançı Mecazi anlamda bunu kendi yorumlamalıdır. Ancak siğillerin, benlerin üzerindeki kılları çekmenin sorun yaratabileceği söylenebilir.

MAYMUN ÇOLPANÇI ÜNLÜLERİ:

2Mayıs 1920: Joe Henderson (Mr. Piano), İngiltereli piyanist

3Mayıs 1980 – Alper Tezcan, Türk futbolcu.

3Mayıs 1980 – Ayçin İnci, Türk dizi ve sinema oyuncusu.

6Mayıs1872 – Ahmet Cemal Paşa, Osmanlı asker ve siyaset adamı (ö. 1922)

8 Mayıs1884 – Harry S. Truman, 33.ABD Başkanı

9Mayıs1800 – John Brown, ABD’li kölecilik karşıtı, isyancı (ö. 1859)

KUŞ YILI ÇOLPANÇI(1933-1945-1957-1969-1981-1993-2005-2017-2029-2041-2053-2065):

Cesur ve övülmeyi seven Kuş-Çolpançı hakının gözünde küçük düşmemek için ölüm tehlikesine atlamaktan çekinmez. Ün onun başını şarap gibi döndürür. Çok konuşur ve uzun uzun felsefi düşüncelere dalmayı sever. Çevresindekileri de kendisi ile birlikte yorar.

Kendini eleştirmez, eleştirenlere de sert cevaplar verir. Kuş Çolpançı her zaman haklı olduğuna inanır ve hiçbir delille ona yanıldığını anlatamazsınız. Kuş Çolpançı’nın kendine güveni ve aşırı gururu başkalarını sinirlendirebilir ve strese sokabilir.

2Mayıs 1729 doğumlu Rus Çariçe Katerina (ö.1796) ülkesini yönetirken dönemin düşünürleri ile de felsefik açılımlar yapan bir Kuş Yılı Çolpançı.

2Mayıs 1729 doğumlu Rus Çariçe Katerina (ö.1796) ülkesini yönetirken dönemin düşünürleri ile de felsefik açılımlar yapan bir Kuş Yılı Çolpançı.

Çok çalışır, iyi kazanır. Her şeyin kalitelisini almaya çalışır ama yine de biraz cimri olduğu söylenebilinir. Kuş Çolpançı hayatı yolunda giderse işinde şöhret kazanır. Aksi durumda, çöplükte yatıyor olsa da felsefi fikirlerini geliştirerek, dünyayı suçlayayarak dikkat çeker ve bu yolla da kendince bir üne kavuşur. Ancak, Kuş Çolpançı arasında düşen, tutunamayan insanlara da rastlanır. Fakat yetenekli ve becerikli Kuş Çolpançı, bir yerde kaybederse başka  yerde kazanma imkanı bulur.

Hayatı, birbirine benzemeyen dört dönemden oluşur. Özellikle üçüncü dönem zor sayılır. Hayatı uzundur. Hastalık işareti boşluktadır. Süreğen, tehlikeli hastalıklarla karşılaşma olsılığının az olduğu söylenebilir. Korku verici kader işareti “ufuk”tur. Geleceğe güvenini, beklentilerini kaybederek bunalıma girmekten kendini korumalıdır. Hayatta iyimserliği esas almalıdır.

KUŞ ÇOLPANÇI ÜNLÜLERİ:

2Mayıs 1729: Katerina, Rus Çariçe (ö.1796)

3Mayıs 1933 – James Brown, ABD’li şarkıcı

5Mayıs 1981 – Craig David, İngiliz şarkıcı

8 Mayıs1753 – Miguel Hidalgo, Meksikalı nasyonalist

8Mayıs1981 – Erdem Yener, Türk Rock sanatçısı

10Mayıs1957 – Sid Vicious, Sex Pistols basçısı

KÖPEK YILI ÇOLPANÇI(1934-1946-1958-1970-1982-1994-2006-2018-2030-2042-2054-2066):

Köpek Çolpançı’nın hiçbir şeyden sonuna kadar hoşlanmayan, rahat edemeyen, şüpheli ve içine kapalı bir karakteri vardır. İntaçılığı da hayret vericidir. Karamsar ve inatçı Köpek Çolpançı’ya iyimserlik aşılamak zordur. Hayatı sadece iki renkte görür, siyah ve beyaz. İnsanlara davranışı da böyledir, ama dürüstlük yardım etmek, hakkını korumak, güçsüze sahip çıkmakonun temel meziyetleridir.

Karamsarlığından dolayı yukarılara tırmanamaz. İşi zevkle değil, yapmak zorunda olduğu için yapar. Kaliteli işler çıkarır, zira sorumluluk ve vicdan kontrolü yüksektir. Köpek Çolpançı kimsenin hakkını yemez, kendisine küçük bir iyilik eden insanı unutmaz, karşılığını iyilikle öder. Düşmanlarını affeder ama bir daha onlara yaklaşmaz. Evini ailesini sever, rahatsızlık verici bir takıntıyla onları korur.

david

2Mayıs 1946 doğumlu ingiliz aktör David Suchet dünyayı siyah ya da beyaz gören bir Köpel Yılı Çolpançı.

Hayatı, üç dönemi göstermektedir. Birinci dönemin sonu zor anlar yaşatabilir, çünkü astrolojik çizgisinin bu alanında üzüntüler, problemler ve kayma işaretleri toplanmaktadır.

Hastalık işareti “fikir” işaretini göstermektedir. Yorumu Köpek-Çolpançı’ya bırakılırsa daha doğru olur. Yine de Nart Astrolojisi baş organlarına dikkat etmesi gerektiği vurgulanmaktadır.

Korku verici kader işareti “sinek”tir. Zehirli böcek ve hayvan ısırmalarından veya küçük bir yaranın iltihabından ya da derinleşmesinden korunmalıdır. Psikolojik rahatsızlıklara da dikkat etmelidir.

KÖPEK ÇOLPANÇI ÜNLÜLERİ:

2Mayıs 1910: Edmund Bacon, Amerikalı mimar ve şehir planlayıcısı

2Mayıs 1946: David Suchet, İngiliz Aktör

2Mayıs 1946: Lesley Gore, Amerikan şarkıcı

8Mayıs 1910 – Mary Lou Williams, Caz piyanisti ve bestekâr.

DOMUZ YILI ÇOLPANÇI(1935-1947-1959-1971-1983-1995-2007-2019-2031-2043-2055-2067):

Domuz yılında doğmuş  Çolpançı, hem Çolpançı’nın hem Domuz’un iyi meziyetlerini biraraya getirmiş bir karaktere sahiptir. Töreleri sayan, iyi yürekli, güzler yüzlü, hassas ve duygusal Çolpançı kimseyi üzmez. Dayanıklı, biraz saf ve kötülere karşı savunmasızdır.

Onun için hayatın manası aşktır, duygusallığı ve sevgisi, sevdiği insanı yıllarca, ihanet etmeden, beklemesi şaşırtıcıdır. Aşk hastası denilir bu Çolpançı’ya. İşte biraz tembeldir ama iş arkadaşları onu sever. Yüzünde sanki savunmasız bir çocuk sureti var gibidir. Dolayısıyla herkes ona yardımcı olmaya çalışır.

fredastaore1

10Mayıs1899 doğumlu, ABD’li sinema oyuncusu, dansçı ve şarkıcı Fred Astaire “aşk hastası” olarak da adlandırılan bir Domuz Yılı Çolpançı.

Domuz Çolpançı ağlamaya meğillidir, ki gözyaşlarının sebebi genelde aşktır. Oldukça sabırsız olduğundan çok defa sever ve kaybeder. Domuz Çolpançı kendisi için seçtiğ insanı hemen elde etmeyi, onu başkalarının gözünden saklamayı ister. sevdiğinin özgürlüğü kısıtladığını hiç düşünmez. Bir atasözünde “Tatlı çok yenilirse, mide bulandırır.” denilir. Domuz Çolpançı’nın sık sık yalnız kalmasının nedeni de bu huyundan kaynaklanır.

Hayatı, kısım kısım sınırlanmış altı dönemden oluşmaktadır. Fazla kilolardan korunabilirse uzun bir hayat yaşar. Hastalık işareti boşluktadır. Korku verici kader işareti “ateş”tir. Aşkını elde etmek konusunda inatçılığa kapılarak başkalarını kızdırmaktan kaçınmalıdır. Tabi, gerçek anlamda ateş’in kendisi de korku yaratabilir. Yorumu oldukça geniştir ve Domuz Çolpançı kendisine bırakılarak inatçılığı ve sınırsız duygusallığının tatsız sonuçlar doğurabileceğini astroloji bir defa daha ona hatırlatmaktadır.

DOMUZ ÇOLPANÇI ÜNLÜLERİ :

7 Mayıs1911 – Rıfat Ilgaz,Hababam Sınıfı ile Bizim Koğuş eserlerinin yazarı

7 Mayıs1923 – Abdurrahman Palay, Tiyatro ve sinema oyuncusu, seslendirme sanatçısı, yönetmen, senarist (ö. 2002)

10Mayıs1899 – Fred Astaire, ABD’li sinema oyuncusu, dansçı ve şarkıcı

10Mayıs1923 – Haydar Aliyev, Azeri devlet adamı, Azerbaycan cumhurbaşkanı (ö. 2003)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Current ye@r *