31
Mar
2014

Sushico Menüsündeki Yeni Tatları Sizin İçin Denedim

31 Mart 2014

Masaya ilk, Ekim ayından beri menülerinde de yer verdikleri İstanbul roll geldi. “İstanbul roll, sushiye hala farkli gözle bakan, henüz sushi yememiş ya da çig balık tercih etmeyen müşterilerimiz için hazirlanan ve gerçekten de müşterilerimizin beğenisini kazanan bir sushi” diye açıkladı Zeynep. Ve ekledi: “İçerisindeki tempura karides ve üzerine kaplanan kızarmış somonlu yosunu ile hem bizim damak tadımıza daha yakın hem de sushi severler için farklı bir alternatif İstanbul Roll”. Ben çiğ balığa ayrıca düşkünüm ama gerçekten de bu tada alışık olmayan arkadaşlarımı sushi yemeye sürüklemek için  kurtarıcı bir alternatif olmuş “İstanbul Roll “.

0634 istanbul roll Nosharp HR

Sushico İstanbul Roll

Zhu Bonfile ise, Sushico’nun şefi olan ve çin şeflerinin başında yer alan  Zhu Usta’nın özel sosuyla; bonfile severler için hazırlanmış. Menüye yeni girmesine rağmen şimdiden müdavimleri olan bir  lezzet olmayı başarmış.

0919 zhu izgara bonfile HR

Sushico Zhu Bonfile

Yine Nisan ayın içinde özel yemekler girecekmiş menüye.  Mesela , çıtır yosun kaplı görüntüsü ve lezzeti ile “Jungle Roll ” benim favorim oldu. Henüz müşteriye sunulmamış. İlk ben denedim ve vazgeçmeyeceğim bir tat olmuş. İsmini, benim de lakabım olan “Denizkızı Roll” koymalarını önerdim. “Denizden babam çıksa yerim.” diyenler için muhteşem bir lezzet.

20140321_175059

Sushico’ nun Yeni tatlarından , Favori Sushim ” jungle roll’u ” keyifle tadarken…

_DSC5381G1R Jungle Roll

Sushico Jungle Roll

Deniz ürünlerinden en çok tercih edilen somon ile  Sushico Şefleri  tarafından özel soslarla hazırlanan “Tatlı ekşi Soslu Somon” da; damak tadıma oldukça hitabetti.

20140321_174708

Yanında ise yine türk damak tadına uygun hazırlanmış “Çıtır Baby Kalamar” da; Sushico’nun en çok talebedilen ürünlerinden.

_DSC5458G3R Tatlı Ekşi soslu somon

Sushico Tatlı Ekşi Soslu Somon

Çocukları da düşünmüş Sushico ailesi  ve “Kani Burger’i” eklemiş menüye. Tatlı sevenler için ise kızarmış muzun Sushico yorumu “Kadayıflı Muz tatlısı” var. Tel kadayıf ile kaplı ve doğrusu  damaktan önce göze zevk veriyor.

_DSC5478G4  Kadayıflı Muz tatlısı

Sushico Kadayıflı Muz tatlısı

Tabiki böyle bir ziyafetten sonra biraz hareket ve müzik temel bir ihtiyaç halini alıyor. Bunun için ise Sushico ‘nun sınırlarından çıkmanıza gerek yok.

SAMSUNG CSC

Banu Sağnak ve Sushico Nişantaşı Dj. Volkan Ateş

Çünkü; Sushico Nişantaşı ; sadece yemek keyfi ile sınırlı değil; yemek sonrasında bu tatlı keyfi bölmeden müzik ile geceye devam etmek isteyenler için bar’da; benim bir çok doğumgünüm ve özel kutlamalarımda yaptığım gibi ; Barmen İsa Ocak’ın spesiyal kokteyllerinin özellikle Japanese Mohito’nun  tadına bakıp; Dj Volkan Ateş ile geceyi taçlandırabilirsiniz. Sushico ailesinde herkes aynı zamanda tam bir eğitmen; buna müzik ve özel kokteyl tarifleri ve eğitimleri de dahil. Dediğim gibi burada herkes bir aile ve unutmayın kapıdan girdiğinizden itibaren siz de bu ailedensiniz.

SAMSUNG CSC

Banu Sağnak ve Sushico Nişantaşı Barmen İsa Ocak; Japanese Mohito

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Current ye@r *