3
May
2014

Nart Astroloji’sinde En Ciddi Ve Yetenekli Burçlardan Biri: “Hunta(21Nisan-30Nisan)

3 Mayıs 2014

HUNTA(20/21Nisan-30Nisan) KADIN VE ERKEĞİN GENEL NİTELEMESİ:

Hunta, Nart Astroloji’sinde en ciddi ve yetenekli burçlardan biri sayılır. Bu insanın dış görünüşü, kendine aşırı güvenen biri olduğunu ortaya koyar. Yavaş hareket eder, başkalarını dinler, kendisi ise az konuşur. Az konuşmasının fizyolojik nedeni de vardır: Hunta yavaş düşünür, bu yüzden de yavaş konuşur. Hunta akıllı burçlar arasına girer ama böyle bir özelliği vardır. Hunta sabrıyla şaşırtır. Başkalarının paniğe kapıldığı yerlerde bile sakinliğini korur; düşünüp doğru karar verebilir. Çok sinirlendiğinde ise Hunta’nın dudak kenarları ve yanağı sık sık çekilir. Bu da onun içindeki sinir fırtınasını nasıl bir güç ile bastırdığını gösterir.

cem-yilmaz-1369893630

23 Nisan 1973 doğumlu Cem Yılmaz savunduğu idealin ve fikrin fanatiği yeteneklerle donanmış bir İnek Hunta. Kötü çocukluk geçirmiş inek Huntalar Hitler ve saddam gibi korkunç şovanistlere dönüşse de ,yeteneklerini eğitimiyle birleştiren Cem Yılmaz sayılan ve takipedilen bir İnek Hunta.

Hunta genelde güzel bir insandır. Cinsel yönden de çekicidir. Aşkta ise ona deha denilebilinir. Sevdiğinin peşinden gidip onu yıllar boyu bekleyebilir ve mutlaka hedefine ulaşır. Suskun Hunta çok az da olsa kızar, öyle zamanlarda önüne çıkmak tehlikelidir çünkü o bir volkan gibi kaynar ve çevresini ateşiyle yakar. Ve sonrasında Hunta eski sakin haline döner ve haftalarca suskun olur. Hunta yemeği çok sever ve fazla yer, o yüzden 35 yaşından sonra kilo almaya başlar. Buna dikkat ederek rejim yaparsa çekici güzelliği daha uzun sürer. Kafasına taktığı fikri değiştirmek imkansızdır. Eskiden, bir Nart Prensi Hunta burcunda doğarsa onu daha beşikte iken nişanlayıp 15-16 yaşlarında evlendirirlermiş. Bunu İnatçı Prens Hunta’nın soysuz birine aşık olma ihtimaline karşı yaparlarmış. Zira Hunta’nın beğendiği insandan ölmeden vazgeçmeyeceği bilinir.

michelle-pfeiffer-michelle-pfeiffer-wallpapers-1844959132

Güçlü ve genç görünümü ile Michelle Pfeiffer ne istediğini çok iyi bilen, fikrini geliştirmek için ya da kararını tamamlamak için başkalarına danışmayan bir Köpek Hunta Kadını.

Hunta ile evlenen insan rahat eder. Bu insan evde oturmayı ve uyumayı çok sever. Onu yangın bile  olsa uyandırmak zordur; fakat diğer taraftan uykusuzluğa da dayanıklıdır. Değişimler onun düşmanıdır, evde mobilyaların yerini bile değiştirmek istemez. Çok titiz değildir ama başkalarının onun hakkındaki düşüncesi önemli olduğu için derli toplu olur. Tabiatı ve hayvanları sever. İnatçılığının kötü sonucu, onun hastalıklarında ortaya çıkar. Doktorlardan korkar güvenemez, bu yüzden ufacık bir soğuk algınlığı bile hastalığa dönüşebilir. Dişler ise neredeyse tüm Hunta’larda bakımsız durumdadır, onun için çekici gülüşünü az kulanır. Ameliyat yaptırmak onun için ölüm gibidir, çok düşünür, vasiyetini bile hazırlar, sonra bir kurban görüntüsünde ameliyat masasına yatar. Sonrasında ise neşeli olur, şikayet etmez, hemen iyileşir. Hayata bakışı genelde karamsardır, ama iyi bir arkadaştır, sır saklar fakat onu yıllardır tanıyan bir insan bile ondan kendi sırlarını öğrenemez. Hunta ile birlikteyseniz bilmecelere hazır olur.

jack-nicholson

Oyuncu Jack Nicholson şovanist ruhu ve yaşamıyla tam bir İnek Hunta Erkeği.

Bu insanın verdiği söz şerefidir, onunla sadece  tokalaşarak anlaşıp iş yapabilirsiniz. Hunta iş hayatında genelde yükselir, hayatının ilk dönemlerinden itibaren kurduğu düzeni bozmaz sadece geliştirir. Hunta’yı üzebilecek tek şey karşılıksız aşk ve aşk ihanetidir. Güçlü Hunta buna dayanamaz, yaşlı gözlerini kimseden saklayamaz. Cimri denilemez ama parayı boşuna harcamaz, saklar. Erkek Hunta sevdiği kadına pahalı şahane hediyeler alır. Kadın Hunta ise almayı sever, vermekte biraz zorlanır. İş hayatında saygı kazanan kibar Hunta bir gün başkan olabilir. Müdür olarak iş yaşamında  bir aile ortamı yaratır ve sevilir. Hastalığı mikroplardan kaynaklanır. Mikropların yerleşmesi sonucu boğazda, boyunda, midede, akciğerde süregiden hastalıklar oluşabilir. Ayaklar, deri ve kan dolaşım sistemi de problemli sayılmaktadır. Astrolojik hamisi Çolpan’dır. Enerjisi dokunan gezegenler ise Merkür, Güneş, Satürn ve Aydır. Bu gezegenler ona en ciddi ve en yetenekli burçlardan biri olma özelliklerini  verir.

HUNTA KADINI HAKKINDA ERKEKLERE AÇIKLAMA:

Hunta kadını hayatınıza girerse misafir ağırlamaya hazırlıklı olun, onun sofrasının güzelliği herkes tarafından bilinir, bu konuda parlak bir yetenektir. Bu meziyeti erkekleri çok etkileyen bir güçtür. Nart Karaçaylılar, “Erkeğin Aşkı midesinde yerleşir ” derler. Hunta kadınının hayattaki pratikliği, becerikliliği ve mantıklı davranışları bu bağı pekiştirir.

Kirsten-Dunst-kirsten-dunst-4732707-1280-1024

30 Nisan 1982 doğumlu, ABD’li oyuncu Kirsten Dunst ne istediğini bilen bir Köpek Hunta Kadını

Çevresindeki insanlar onun problemlerini hiç öğrenemez çünkü o az bir imkanla çok şeyi yapabilir. Özel ilişkiler ve aşk konusunda da yine önsıradadır, onunla aşk ateşi gitgide gelişir, bunda cinsellikteki doğal yeteneği de büyük rol oynar. Yalnız bu kadının kıskanç olduğunu belirtmeden geçmemek gerekir, fakat kurnaz Hunta kadını kıskançlığını patlayarak ya da kavga çıkararak dışarı vurmaz, eşinin beğendiği kadına kendi de beğenisini sunar ve bunu erkeğine de abartarak söyler. Eşi; böyle umarsız bir durum sergileyen Hunta kadınının ilgisinin başkasında olduğundan şüphelenip, dikkatini yine ona çevirir. Bu kurnazlıkta Hunta kadınının üstüne yoktur, fakat tabi onu gerçekten aldatmadıysanız. İhanete uğrayan Hunta kadını hiç düşünmeden bir başkasına gider.

barabar

Bitmeyen enerjisi ile At Hunta Kadını Barbra Streisand oyunculukta bir deha. Korku verici kader işareti “ay” olan Streisand’ın ekim ayı içinde önemli bir işe ve ameliyata kalkışmaması türk astrolojisi tarafından uyarılıyor.

Hunta sevilen biridir çünkü sevmediği insan ile sürtüşmez sadece uzak durur, yakın arkadaşlarını da herdaim sever, kollar. Hunta güzel bir kadındır, çamurda büyümüş olsa bile nezih ortamlara girince hemen çevreye uyar. İyi giysileri kaliteli süsleri sever, iyi bir eğitimi olmasa da sohbetten geri kalmaz, yetenekliliği sayesinde her şeyden haberdar olur, fikir sahibi olur.

h-lya-darcan-yesilcam-35684678-1919-1060

Bengüzar Korel’in Kendi gibi oyuncu annesi Hülya Darcan yetenekli, hareketli bir Tavşan Hunta Kadını. Bu Hunta kadını; ev hayatını belli bir düzene koyar, büyük değişimler istemez. Huyunun temeli muhafazakarlıktır, bir şeyi yapmadan önce olabilecek herşeyi düşünür, doğruyu önceden gördükten sonra yapar.

Anne olarak çocuklarına bir arkadaş gibi davranır, fakat şımartmaz, düzende tutar. Bu kadın eşini öne çıkarır, kendisi onun önüne çıkmaya çalışmaz. Eşinin meziyetlerinin ön plana çıkmasını sağlar, işinde yükselmesine destek olur. “Eşi Hunta Kadını olan erkek, taşı sıkıp suyunu çıkarır” der Nart atasözünde. Bu kadının astrolojide kullanılan takma adı: “Demir Çiçek” tir. Bir çiçek gibi çekici ve demir gibi bir ruh gücü olan, dayanıklı Hunta kadını her erkek için benzersiz bir eş olur.

uma thurman

29 Nisan 1970 doğumlu oyuncu Uma Thurman filmlerindeki gibi şovalye ruhu taşıyan, inatçı ve dürüst bir Köpek Hunta Kadını.

Hunta Kadınının Bedenindeki Zayıf Noktalar: 

Omurları ile ilgili sorun yaşayabilir. Omurlar arası sinir sıkışması meydana gelebilir. Kadın hastalıklarından korunması gerekir. Diş problemleri ve mikrobik süreğen boğaz rahatsızlıkları olur. Çocukluğunda oluşabilecek romatizmaya dikkat edilmelidir.

Hunta Kadınına Uygun Burçlar:

Aşk: Batık(24Ekim-1Kasım), Sınçıma(24Ağustos-1Eylül), Kıllı(14Eylül-23Eylül), Tutar(22Aralık-1Ocak), Uslu(23Kasım-2Aralık) burçları aşk ve evlilik için uygun olur. Fiziksel mutluluk ise “Uslu” ile gerçekleşir.

İş Ve Ortaklık: Atçak(2Eylül-13Eylül) hariç tüm burçlarla iş arkadaşlığı iyidir.

Arkadaşlık: Beçel(2Ocak-12Ocak) burcuyla her bakımdan anlaşır. Ömür boyu süren saygılı ve anlayışlı bir arkadaşlıkları olur.

HUNTA ERKEĞİ HAKKINDA KADINLARA AÇIKLAMA:

Şahane görünüşlü, ağırbaşlı, zevkli giyinen Hunta erkeğinin kafası mali işlere çalışır. Yaratıcılık yeteneği de vardır, ama mali işler alanında yüksek noktalara gelir. Maddi sorunları olmaz. Herşeyin kalitelisini alır, ucuz eşyalara para harcamaz. Bir şeyi yapmadan önce çok düşünür. Biraz ağırkanlı görünür ama içinde yanan bir ateş vardır. Gururuna, kişiliğine hakaret ederseniz yakıcı gücünü hemen hissedersiniz.

112_203fa

29 Nisan 1982 doğumlu oyuncu ve model Cengiz Coşkun inatçılıkta efsane olan bir Köpek Hunta Erkeği.

Evlenmek onun için boş iş değildir. Kadını uzaktan uzun zaman inceler, alışır ve onun kendisi için uygun olduğu hakkında fikir sahibi olur. Ancak bundan sonra harekete geçer, seçtiği kadının Hunta erkeğinden kurtulması zordur. Seçtiği kadının kalbini mükemmel davranışlarıyla, romantik açıklamalarıyla, hediyeler ve çiçeklerle eritir. Evlenince değişmez, iyi meziyetleri daha da ortaya çıkar. Yalnız kötü bir alışkanlığı vardır: Evde tembel olur, eşine yardım etmez. Ancak unutulmaması gerekir ki işinde fazlasıyla çalışır ve eşini rahat yaşatır.

Lamborghini photo at LamboCARS.com

İtalyan otomobil üreticisi Ferruccio Lamborghini, prensipleriyle, işadamlığı ve ticari kafasıyla kafasına koyduğu işi yapan tam bir Hunta erkeği

Onun erkeklik gururu incinmediği sürece eşinin özelliklerini değiştirmeye çalışmaz. Ama ihanet ettiğini öğrenirse araştırmakla vakit kaybetmez, aşkta romantik ve nazik Hunta erkeği ile başınız belaya girer. Aşktaki romantikliği Hunta erkeğinin dış görünüşüne hiç uymaz,  bağıran kaba kadına dayanamaz aynı şekilde cevap vermeye başlar. Eşinin kadın arkadaşlarını pek sevmez. Eleştiriyi veya şakayı kabul etmez, ortamı gerer. Eşi başkalarının yanında ona gölge düşürmemelidir. Morali bozuk olunca onu yumşatmaya cilve yapmaya çalışmak faydasızdır hatta sevmez daha çok kızar. Baba olarak Hunta benzersizdir. Oğullarından çok kızlarına düşkündür ve ömrü boyunca onlara sahip çıkar. Az arkadaşı vardır,alıştığı arkadaş ortamlarını sever. İçki ve sigaraya düşkünlüğü olabilir ancak istediği zaman bırakabilir. Sevdiği insan hakkında kim ne söylerse söylesin inatçılığından dolayı seçtiği kadından geri dönmez, kadın yaramaz bir insan olsa bile ona bir kraliçe gibi davranmaya devam eder. Kadın için Hunta erkeği az bulunabilecek bir şovalyedir. Onun hayat arkadaşı olan kadın, her zaman güçlü bir elden tuttuğunu hisseder ve hayatın ağırlıkları ile yüzyüze kalmadan, gençliğini, güzelliğini ve sağlığını korur. Hastalıkları, genel nitelemede olduğu gibi süreğen mikrop hastalıklarıdır. Hunta mikrobik hastalıklara karşı hassas olduğunu kabul ederek inatçılığı bırakıp doktora gitmelidir.

adnanpolataciklamalar

Yetenekli, inatçı ve fikrinden dönmeyen Bir Yılan Hunta Erkeği olan Adnan Polat’ın Korku verici kader işareti “Devrim” işareti ile belirtilmektedir. Kaldıramayacağı bir işe kalkışmasının kendini üzücü bir sonuca sürükleyebileceğini Nart astrolojisi vurgulamaktadır.

Erken yetişir, aşk hayatı delikanlı yaşlarında başlar. En romantik dönemi 14-17 yaşları arasındadır. Akşam saatlerinde enerjisi artmaktadır, önemli işlerini çoğunlukla öğleden sonra yapması yerinde olur. Gezegenleri Cüzen , Çolpan ve Keram’dır. Bu gezegenlerden aldığı enerji ile Hunta Erkeği ruhen Güçlü olduğu kadar da duygusal bir yapı sergiler.

Fikret-Kuşkan-Biyografisi-6

Yetenekli oyuncu Fikret Kuşkan kendi fikrinden asla vazgeçmeyen bir Yılan Hunta Erkeği.

Hunta Erkeğinin Bedenindeki Zayıf Noktalar: 

Mide fonksiyonları mikrobik nedenlerle bozulabilir. Boğazında, yediği yemeklerden veya başka nedenlerden dolayı mikroplar oluşur. Tüm Hunta’lar ilginç bir şekilde bu hastalığı ağır ya da hafif şekilde mutlaka taşırlar. Dolayısıyla ses işle ilgili problemler de yaşarlar.

Hunta Erkeğine Uygun Burçlar: Aşk: Romantik aşkını Tutamış(13Kasım-22Kasım) burcu  ile yaşar. Mantıki birleşme Kıllı(14Eylül-23Eylül) ile olur. Pırsıuay(13Ocak-20Ocak) burcuyla iyi anlaşırlar ancak duygu yönünden uyumlu oldukları söylenemez.

İş Ve Ortaklık: Tüm burçlarla işbirliği yapabilir.

Arkadaşlık: Birbirlerini içgüdüsel olarak anlayan Hunta ve Beçel(2ocak -12Ocak) uzun sürecek, mutlu bir arkadaşlık kurabilirler.

HUNTA KADINININ VE ERKEĞİNİN YILLARA BAĞLI ÖZELLİKLERİ:

FARE YILI HUNTA(1924-1936-1948-1960-1972-1984-1996-2008-2020-2032-2044-2056): Fare yılı Hunta’sı kızgınlıkta diğer Hunta’ları geride bırakır. Mizah yeteneği olmayan bu Hunta her konuşmada kızacak ve küsecek bir şeyler bulur. Kimseye güvenmez, sertliğiyle en iyi arkadaşlarını kaybeder. Fare Hunta öteki Hunta’lardan hareketlidir ve işlerine iyice düşünmeden başlar. Beceremeyince de üzülür. Kurnazdır ama bu özelliği sonuna kadar kullanamaz. Bu Hunta başarıya hiçbir zaman tam olarak ulaşamaz, bir başkasının elde ettiği başarıları gördükçe kendine kızar.

demet akalin

Sivri dilli şarkıcı, Demet Akalın düşünmeden yaptığı hareketleri ve ani evlilikleriyle tam bir Fare Hunta kadını. Nart Astroloji’sine göre; dört dönemden oluşan hayatının, ilk iki dönemini zorluklar ve sarsıntılar ile geçiren Akalın’ın kalan dönemleri daha sakin ve yolunda gidecek.

Bu Hunta çabuk sever ve evlenme kararını hemen alır. Çok duygusal ve içlidir, hemen ağlamaya meğillidir. Yetersizlik kompleksi taşır. Dili biraz sert ve kabadır ancak kalbi temizdir, intikam almaz, kötülük planlamaz ve başkalarının dertlerine karşı ilgilidir. Hayatı dört dönemden oluşur. Birinci ve ikinci dönemlerde zorluklarla karşılaşır, daha sonra hayatı yoluna girer. Yaşlılığında yalnız kalmaz. Çocukları onu sever, hassas düşünceli Hunta’ya iyi davranırlar. Hastalığı dizleri ve ayaklarını vurgulamaktadır. Korku verici kader işareti “iğne”dir. Yorumu astrolojide verilmemiştir.

FARE HUNTA ÜNLÜLERİ:

21Nisan1864 – Max Weber, Alman toplumbilimci (ö. 1920)

22Nisan 1984 – Amelle Berrabah, İngiliz şarkıcı ve söz yazarı

23Nisan 1972 – Demet Akalın, Türk oyuncu , şarkıcı ve eski manken

24Nisan 1876 – Erich Raeder, Alman amiral (ö. 1960)

24 Nisan 1924 – Nahuel Moreno, Arjantinli Troçkist önder (ö. 1987)

24 Nisan 1960 – Philip Absolon, İngiliz ressam

25 Nisan 1900 – Wolfgang Ernst Pauli, Nobel Fizik Ödülü sahibi Avusturyalı fizikçi (ö. 1958)

25 Nisan 1936 – Leonel Sánchez, Şilili futbolcu

26 Nisan 1900 – Charles Francis Richter, ABD’li yerbilimci ve mucit (ö. 1985)

28 Nisan 1889 – António de Oliveira Salazar, Portekizli diktatör (ö. 1970)

28 Nisan 1912 – Odette Sansom Hallowes, Fransız direniş savaşçısı (ö. 1995)

İNEK YILI HUNTA(1925-1937-1949-1961-1973-1985-1997-2009-2021-2033-2045-2057): Bu Hunta aslında tüm Hunta’ların iyi meziyetlerini taşır. Yalnız bir farkı vardır: Büyük işlere katılır ve yaptığı işin, savunduğu idealin ve fikrin fanatiği olur. Bu özelliği iyi işlerde olduğu kadar agresif işlerde de kendini gösterir. Halkını, ırkını sever ve iyi bir eğitim almayan İnek Hunta korkunç bir şoveniste dönüşebilir. Şaşırtıcı bir harcayarak başladığı işi sonuca ulaştırır. Eski töreleri, adetleri yeni gelişmelerden korur, ailesinde, yakın çevresinde muhafazakar görüşlerin yaşamasını sağlar. Çok inatçıdır. Terör, mafya örgütlenmelerinde bu Hunta’ya sık rastalanır.

adolf_hitler

Zor geçen çocukluğu yüzünden korkunç bir şovaniste dönüşen Hitler; savunduğu fikrin fanatiği bir İnek Yılı Hunta. Çocukluğu kötü geçmiş bu Hunta’larda terör örgütü üyelerine çok fazla rastlanıyor mesela Saddam Hüseyin de bir İnek Hunta.

Hayatı normal geliştiğinde sayılan bir insan olur ve onun yardımsever elinden herkes sevinerek tutar. Hastalığı omurlarının kaymasından oluşan disk kaymasını göstermektedir. Korku verici kader işareti “su”dur. Bunun yorumu geniştir, öncelikle sudan doğabilecek tehlikelere karşı (boğulma, sel vb.) korunmalıdır. Ayrıca bedeninin su kaybetmemesine dikkat etmelidir.

İNEK HUNTA ÜNLÜLERİ:

20 Nisan1889 – Adolf Hitler, Alman politikacı ve devlet adamı (ö. 1945)

21Nisan 1913 – Şevket Rado, gazeteci, yazar (ö. 1988)

22nisan 1937 – Jack Nicholson, ABD’li sinema oyuncusu

23Nisan 1973 – Cem Yılmaz, Türk komedyen 24 Nisan 1937 – Joe Henderson, ABD’li caz müzisyeni (ö. 2001)

24 nisan 1973 – Damon Lindelof, ABD’li senarist, yapımcı.

26 Nisan 1961 – Joan Chen, Çin Halk Cumhuriyeti asıllı ABD’li sinema oyuncusu ve yönetmeni

28 Nisan 1889 – António de Oliveira Salazar, Portekizli diktatör (ö. 1970)

28 Nisan 1937 – Saddam Hüseyin, Devrik Irak devlet başkanı (ö. 2006)

28 Nisan 1973 – Jorge Garcia, ABD’li oyuncu ve komedyen

29 Nisan 1901 – Hirohito, Japon imparator (ö. 1989)

ASLAN YILI HUNTA(1926-1938-1950-1962-1974-1986-1998-2010-2022-2034-2046-2058):

Aslan yılının Hunta’sı diğer Hunta’lardan çok farklıdır, düzeni sevmez, ateşli bir karakteri vardır. Önderdir, halkın toplandığı yerlerde güzel ve duygulu konuşmalarıyla, hemen göze çarpar. Mantıklıdır, kendisinden üstün olanlara isyan eder, yetersizliklerini yüzüne vurur, kavga eder. Bu Hunta çoğunlukla Ötgür burcuna benzer. Halk onu sayar ve arkasında durur. Sadece aşk konularını kontrol edemez Aslan Hunta. Bu alanda; Hunta üstün çıkar ve Aslan özelliklerini değerlendirmesine engel olur. Erkek Hunta kadınlara duygusuz kalamadığı için kadının emrine girerek, büyük hedeflerini unutur. Kadın Hunta ise romantik aşka tutularak başka işlerini arka plana atar. “Kadınsever Hunta” derler Nart’lar erkek Hunta için.  Kadın Hunta’ya ise “Aşk Tutsağı” denilir.

Penelope-Cruz

Ateşli sanatçı Penelope Cruz Nart Astrolojisi’nin “Aşk Tutsağı ” tabir ettiği tam bir aslan Hunta Kadını. Her filminde aşık olan Cruz son olarak 2010 da Javier Bardem ile evlendi. Korku verici kader işareti “Demir” olan Cruz’un doğal afetler sırasında kendine dikkat etmesi gerekiyor. Hayatı beş dönemden oluşan Penelope Cruz’un ömrü oldukça uzun ,zor dönemleri ise 4.dönemin sonu ve 5.dönem olarak belirtiyor eski Türk Astroloji’si.

Bu zayıflığı olmasa bu Hunta’dan tarihe geçebilecek çok daha fazla insan olurdu. Zira kahraman bir tiptir. Hayatı, şanslı sayılır; beş dönemden oluşur. Dördüncü dönemin sonu ve beşinci dönemde zor zamanları olur. Oldukça uzun ömürlüdür. Korku verici kader işareti “Demir” işaretini doğrulamaktadır. İşaret yeryüzünün karan alanına dokunmaktadır. Bilgiçler bunu ciddi bir uyarı olarak yorumlarlar. Deprem, sel, büyük felaketler sırasında kendine dikkat etmelidir.

ASLAN HUNTA ÜNLÜLERİ :

21Nisan 1926 – Ahmed Arif, Türk şair (ö. 1991)

21Nisan 1926 – 2. Elizabeth, İngiltere Kraliçesi

23Nisan 1170 – Isabelle de Hainaut, Fransa Kraliçesi (ö. 1190)

23Nisan 1938 – Ali Ecder Akışık, Türk tiyatro ve sinema oyuncusu, seslendirme sanatçısı (ö. 2010)

27 nisan 1986 – Dinara Safina, ünlü Rus tenis oyuncusu

28 Nisan 1758 – James Monroe, ABD`nin 5. başkanı (ö. 1831)

28 Nisan 1974 – Penélope Cruz, İspanyol sinema oyuncusu

TAVŞAN YILI HUNTA(1927-1939-1951-1963-1975-1987-1999-2011-2023-2035-2047-2059):

Tavşan Hunta “şans” ile tanımlanmaktadır. Yeteneklerini gösteriş yaparak kullanır, insanların onun etrafına toplanmasından hoşlanır. Ev hayatını belli bir düzene koyar, büyük değişimler istemez. Huyunun temeli muhafazakarlıktır, bir şeyi yapmadan önce olabilecek herşeyi düşünür, doğruyu önceden gördükten sonra yapar.Tavşan Hunta işadamıdır. Bu alanda başarıyı yakalar. Satın alma, pazarlama, reklam, oyunculuk işlerinde yeteneklidir. Bu alanda da başarıyı elde edebilir. Aşkta mantığı duygularını kapatmaktadır. Hunta’nın romantik duygusallığı Tavşan Hunta’da pek görülmez.

Jet-Li-Resim

Şans burcu olarak tabir edilen burca mensup ve değişimlerden hoşlanmayan dövüş sanatları oyuncusu ve aktör Jet Le Yeteneklerini gösteriş yaparak kullanan bir Tavşan Hunta Erkeği. Korku verici kader işareti olan “hava yetersizliği”ni o; 2004 senesinde Maldivler’de tsunamiye yakalanarak yaşamış, öldü diye düşünülse de sadece ufak bir sakatlıkla şansı sayesinde kurtulmuştur.

Hastalığı daha çok boyun bölgesinde olur. Hayatı üç dönemden oluşur, zor dönem çizgisi astroloji çizgisinde çıkmamaktadır. Korkuverici kader işareti “hava yetersizliği”dir. Bu duruma yol açacak nedenlere karşı ciddi önlem alınmalıdır.

TAVŞAN HUNTA ÜNLÜLERİ :

21Nisan 1987 – Edmar Gees de Souza, Brezilyalı futbolcu

21Nisan 1951 – Tony Danza, ABD’li sinema oyuncusu

23Nisan 1939 – Lee Majors, ABD’li sinema oyuncusu

26 Nisan 1963 – Jet Li, dövüş sanatları oyuncusu, aktör

26Nisan 1987 – Jessica Lee Rose, ABD’li oyuncu

27 Nisan 1951 – Hülya Darcan, Türk oyuncu

27 Nisan 1987 – William Moseley, İngiliz oyuncu

BALIK YILI HUNTA(1928-1940-1952-1964-1976-1988-2000-2012-2024-2036-2048-2060):

Balık yılının Hunta’sı çok sempatik bir insandır. Gururlu, işte hareketli ve başarılıdır. Yalnız zaman zaman Hunta’nın genel özellikleri baskın çıkar ve Balık’ın özellikleri söner. Bu Hunta’da sankı iki ayrı insan yaşıyormuş gibidir. Bazen sakin, suskun, duygusal, yetenekli, mantıklı Hunta olur; bazense enerjik, yerinde duramayan, sinirli, işinde başarıyı elde edemeyen, aşkta soğuk Balık Hunta gözlenir. Ancak her iki karakterde de kızgınlık göze çarpmaktadır. Balık Hunta’nın rahatını bozmaya çalışan herkes bu özelliği ile karşılaşacağını bilmelidir. Böyle zamanlarda Balık Hunta karşısındakine korkunç anlar yaşatabilir. Bu Hunta’ya uymak, onun zevkine layık olabilmek oldukça zordur. Dolayısıyla Hayat arkadaşı onun özelliklerine alışıncaya kadar bununla çatışır. Ama ona ayak uydurabilirse memnun kalır. Bu insanın mantığı hayatta iyi bir yere gelebilmek için gelişmiştir. Başarısızlığa uğrayabilme ihtimali azdır.

Al-Pacino-al-pacino-12697655-1600-1200

Renkli hayatı ve karakteriyle ünlü oyuncu Al Pacino çift karakterli tatlı sert bir Balık Hunta. Orta yaşlarında zor dönemler yaşayan Al Pacinoyu Türk astroloji’sine göre bundan sonra rahat bir hayat bekliyor, sadece korku verici kader işareti olan “Tehlikeli iş” e dikkat etmesi, yani tehlikeli işlere girişmemesi gerekiyor.

Hayatı çok renklidir ve beş dönemden oluşmaktadır. Orta yaşlarında zor dönem işaretlenmektedir. Hayatının son dönemleri ise rahat ve aydınlıktır. Hastalığı “soğuk”tur. Soğuk algınlığı sonucu meydana gelen hastalıkları önlemek ve dikkatli olmak sağlığına iyi gelir. Süreğen ağır hastalıklar çizgisinde görülmemektedir. Korku verici kader işareti “tehlikeli iş”tir. Balık Hunta bunu kendi yorumlamalı ve tehlikye yaratabilecek iş ve olaylardan çekinmelidir.

BALIK HUNTA ÜNLÜLERİ:

22Nisan 1724 – Immanuel Kant, Alman filozof (ö. 1804)

22Nisan 1916 – Yehudi Menuhin, keman virtüözü (ö. 1999)

22Nisan 1904 – Robert Oppenheimer, ABD’li fizikçi (ö. 1967)

23Nisan 1952 – Abdülkadir Budak, Türk şair

24 Nisan 1880 – Gideon Sundback, İsveçli mucit (ö. 1954)

24 Nisan 1952 – Jean-Paul Gaultier, Fransız modacı

24 Nisan 1976 – Steve Finnan İrlandalı futbolcu.

25 nisan 1940 – Al Pacino, ABD’li sinema oyuncusu

28 Nisan 1916 – Ferruccio Lamborghini, İtalyan otomobil üreticisi (ö. 1993)

28 Nisan 1988 – Spencer Hawes, ABD’li basketbolcu

29 Nisan 1976 – Taner Gülleri, Türk futbolcu

YILAN YILI HUNTA(1929-1941-1953-1965-1977-1989-2001-2013-2025-2037-2049-2061):

Yılan yılında doğmuş Hunta inatçılığıyla, kimseyi beğenmemesiyle tanımlanır. Bu özellik Hunta’da da vardır ancak Yılan onları daha da güçlendirir. Yılan-Hunta ile birlikte yaşamak için insan anlayışlı olmalıdır. Ona kavga ters gelir, sitem edilmesine ise kızar. Kendisine verilen akıl, istenilen sonuca ulaşmaz: Yılan Hunta kendi fikrinden asla vazgeçmez, suçlu bile olsa başkasının fikrini kabul etmez.

fethullah gülen

Yaratıcı konularda yetenekli ve inatçı, fikrini asla değiştirmeyen, insanları etrafında toplayan; bir Yılan Hunta Fetullah Gülen. Korku verici kader işareti “Devrim” işareti ile belirtilmekte olan Gülen’i, Türk astrolojisi Kaldıramayacağı bir işe kalkışmasının kendine üzücü sonuçlar doğuracağı konusunda uyarıyor. Hayatı üç belirli dönemden oluşan Fetullah Gülen’i son dönemin sonunda, zorlu yıllar bekliyor.

Yeteneklidir. Çevresindeki insanlar onu sayarlar, yalnız inatçılığından hoşlanmazlar. Bu nedenden dolayı arkasından dedikodu yapılır. Yılan Hunta çoğunlukla cekici ve güzeldir. Yaratıcılık gerektiren alanlarda ünlü bir insan olabilir. Anne/baba rolünde otoriterdir. Hayatı üç sınırlanmış dönemden oluşur. Zor dönemi son dönemi sayılır. Hastalıkları mikrobik nedenlerle oluşur, daha çok boğazda, göğüste, burunda ve başta kendini gösterir. Korku verici kader işareti “Devrim” işareti ile belirtilmektedir. Kaldıramayacağı bir işe kalkışmasının kendini üzücü bir sonuca sürükleyebileceğini Nart astrolojisi vurgulamaktadır.

YILAN HUNTA ÜNLÜLERİ :

22Nisan 1953 – Adnan Polat, Galatasaray başkanı

22Nisan 1965 – Fikret Kuşkan, Türk oyuncu

25 Nisan 1917 – Ella Fitzgerald, ABD’li şarkıcı (ö. 1996)

26 Nisan 1965 – Kevin James, ABD’li aktör ve komedyen 

26 Nisan 1977 – Tom Welling, ABD’li oyuncu

26 Nisan 1977 – Jason Earles, ABD’li oyuncu

27 Nisan 1941 – M. Fethullah Gülen, emekli vaiz

AT YILI HUNTA(1930-1942-1954-1966-1978-1990-2002-2014-2026-2038-2050-2062): “At yılında doğmuş Hunta kale kurar; ama ayağıyla yıkar” der Nartlar. Çok çalışır, tüm enerjisini harcar ve işi tam biteceği sırada mutlaka bir olay olur ve At Hunta çok öfkelenir. Kızınca kontrolsüz hale gelen bu Hunta hem ilişkilerini hem işini bozar. Onun kızdığını gören, ondan ebediyen uzaklaşır. At Hunta bunu dikkate alarak kendini değiştirmeye çalışırsa, fırsatları kaçırmaz. Genelde çok iyi bir insandır. Şartlar ona uygun olunca insanlara karşı dikkatli, yardımsever, iyi yüreklidir. Başarıyı yakalayamayınca sinirlenmeye başlar ve mantığına gölge düşer. At Hunta sakin görünüşlü ve ağırbaşlıdır. Halklailişkilerde, siyasette başarılı olur. Siyaset onun artistik yeteneğine de uyar, çünkü At Hunta için şan, şöhret yaşamının en önemli boyutudur. Bu insan egoisttir. Eleştiriyi sevmez ama sevdiği insandan eleştri kabul eder, bunlar üzerine düşünür. Oldukça yetenekli olan bu insan, egoistliğiyle ve sadece kendini düşünmesiyle sevimsiz görünür.

Vladimir Ilyich Lenin

Vladimir Lenin siyaset alanındaki dehası ve tükenmeyen enerjisi ile tam Bir At Hunta. Türk astrolojisinde hastalık işareti boynunu vurgulayan Lenin’in ölüm nedeni de suikast sırasında boynundan giren kurşunun çıkarılamaması ve arka arkaya gelen inbelere neden olması. Diğer yandan da korku verici kader işareti “ay “olan Lenin’in önemli iş ve ameliyatları ekim ayına getirmemesi astroloji tarafından uyarılmış, ama o koca bir devrimi adı üstünde “ekim devrimi”ni ekim ayında yapmaya çalışıp büyük engellerle karşılaşmış .

İşinde canla-başla çalışması, elindeki işi yarım bırakmaması, sevdiğine karşı sabırlı ve kibar olması, arkadaşca yanaşması ise meziyetleri arasında sayılabilir.Kendine özgü bir tarzı vardır, kaliteli giyinir, kaliteli makyaj malzemesi ve parfüm kullanmayı sever. Hayatı düşe kalka geçer. Dönem sınırları belirlenememektedir. Hastalığı daha çok ayaklarında, ayak bileklerinde, boynunda kendini göstermektedir. Korkuvericşi kader işareti “Ay”ı doğrulamaktadır. Özellikle 4Ekim-12Ekim arasında kendine dikkat etmelidir. Zira kader çizgisi bu vakitte boşluğa dokunmaktadır. Boşluğun ise birkaç yorumu olduğu kabul edilmektedir. Önemli işlerin ve özellikle ameliyatların bu zamana denk gelmemesi At Hunta’ya tavsiye edilir. Astroloji’de sinir sistemine de dikkat etmesi gerektiğinin de altı çizilmektedir.

AT HUNTA ÜNLÜLERİ:

22Nisan 1870 – Vladimir İlyiç Lenin, Sovyetler Birliği kurucusu (ö. 1924)

22Nisan 1966 – Jeffrey Dean Morgan, ABD’li aktör

23Nisan 1942 -Sandra Dee, ABD’li sinema oyuncusu (ö. 2005)

23Nisan 1954 – Fatih Erdoğan, Türk yazar

23Nisan 1966 – Michael Kraft, Alman futbolcu

24 Nisan 1942 – Barbra Streisand, ABD’li şarkıcı, oyuncu ve yönetmen

26 Nisan 1798 – Eugène Delacroix, Fransız ressam (ö. 1863)

26 Nisan 1894 – Rudolf Hess, Alman siyasetçi ve NSDAP milletvekili (ö. 1987)

26 Nisan 1942 – Manfred Korfmann, Alman arkeolog (ö. 2005)

27Nisan 1822 – Ulysses S. Grant, ABD’nin 18. başkanı (ö. 1885)

30 Nisan 1978 – Simone Barone, İtalyan futbolcu

KOYUN YILI HUNTA(1931-1943-1955-1967-1979-1991-2003-2015-2027-2039-2051-2063):

Koyun Hunta, yakınları ve arkadaşları için sevimli bir beladır. Düzene uymaz, geç kalır, sorumsuzdur, tembelliği ile başkalarını kızdırır. Ama ona kızmak, onu cezalandırmak mümkün değildir, çünkü Koyun Hunta bunları bilinçli olarak yapmaz. Bu Hunta tüm boş zamanını uyuyarak ya da ayna önünde geçirebilir. Tabiatın verdiği güzelliğini süsler, parfümüne kıyafetine ve makyajına çok para harcar. İşe ise yapmak zorunda olduğu monoton ve zevksiz bir uğraş olarak bakar. Genelde bu insan kral/kralice yapılır. İlgi odağı olarak tahta oturmak ve tebaasına akıl vermek onun için en uygun iştir. Akıl vermeyi çok sever, kendisi ise inatçı olduğundan, kimsenin sözünü dinlemez. Mantıklıdır ama tembelliği mantığını hareketsiz kılar.

17-Subat-Murathan-Mungan

Bakışlarındaki derinlikle ve kral pozisyonunda oturduğu yazarlık koltuğunda Murathan Mungan tam bir Koyun Hunta Erkeği. Korkuverici kader işareti “Delik” astroloji tarafından kendi yorumuna bırakılmış.

Koyun Hunta’nın çekici bir güzelliği vardır. Bakışlarında bir derinlik vardır. Erkek Hunta büyük bir çocuğa benzer. Evinde bulunan mekanik aletlerin içini açıp, onları inceleyerek öğrenmeyi sever. Annesinin ya da hanımının konuyla ilgili sitemleri bir kulağından girer diğer kulağından çıkar. Kadın Hunta ise, sır saklamayı iyi bilir. Çok konuşmayı sevmeyen bu kadın, başkalarının dedikodularına, kendi bildikleriyle onları yönlendirerek katılır. Nart Karaçaylar, Koyun Hunta için “Islanmış yün topu gibidir, taşımak ağır, bırakmak yazık” derler. Bu şaka Koyun Hunta’yı çok iyi anlatmaktadır. Hayatı üç dönemden oluşur. Orta dönemi ağır geçer. Hastalığı akciğerlerde ve boğazda ortaya çıkar. Korku verici kader işareti “Delik”tir. Yorumu oldukça geniştir.

KOYUN HUNTA ÜNLÜLERİ:

21Nisan 1955 – Murathan Mungan, Türk oyun yazarı, şair

23Nisan 1775 – Joseph Mallord William Turner, İngiliz ressam (ö. 1851)

23Nisan 1967 – Melina Kanakaredes, ABD’li oyuncu

24 Nisan 1991 – Batuhan Karadeniz, Türk futbolcu

29 Nisan 1943 – İlker Başbuğ, Türkiye eski Genel Kurmay Başkanı

MAYMUN YILI HUNTA(1932-1944-1956-1968-1980-1992-2004-2016-2028-2040-2052-2064):

Maymun Hunta tam bir maceraperesttir. Maymun Hunta hiçbir kazanç kapısının olmadığı yerde bile kendine kazanç kapısı aralayabilir. Bu konudaki yeteneği hayranlık uyandırıcıdır. Nartlar onun bu yeteneğine “Hava satar, pay alır” derler. Onu tanıma fırsatı bumuş insanlar, bu sözün doğruluğunu anlamakta pek güçlük çekmezler. Hiç gerçekleşmeyecek olan bir hedefini başkalarına o kadar parlak bir şekilde anlatır ki, etrafına hemen meraklı iş arkadaşı adayları toplanır, başkalarının üstünden hayallerini gerçekleştirir. Sonuca ulaşamayınca da ümidini yitirmez şakacılığıyla düşmanlarının alaylı tavırlarını anında söndürür ve onların dikkatini yine yeni büyük işe çevirir. Maymun Hunta her türlü çıkmazdan kolayca sıyrılmayı iyi bilir. Bu da onun özel yeteneğidir. Çok sevimli, neşeli, iyimser ve tatlı dilli Maymun Hunta herkesi elinde oyuncak eder ve kimse onun eline su dökemez. Maymun Hunta çok okur, bilgili olmak daha kurnazca davranmasını sağlar. Derin olmasa da her konudan biraz bilir ve eğitimli olduğunu gösterir. Mali işlerde, çok yönlü dikkat gerektiren işlerde Maymun Hunta hemen özel yeteneğini kullanarak havadan para kazanır.

a-lista-de-schindler-

Hiçbir kazanç kapısının olmadığı yerde bile kendine kazanç kapısı aralayabilen Maymun Hunta ikinci dünya savaşında bile bunu yapabilen Oskar Schindler’i tam olarak tanımlıyor.Bu konudaki yeteneği hayranlık uyandırıcıdır. Nartlar onun bu yeteneğine “Hava satar, pay alır” derler. Schindler o dönemde Hitler’e bile hava satıp yahudi işçilerinin hayatlarını almıştır. Sempati ve zekasının birleşmesi ile ortaya çıkan kurnazlığı filmlere bile konu olmuştur.

Kadın Maymun Hunta aşkı ve duyguları hakkında çok konuşur, erkek Maymun Hunta ise aşktaki başarılarıyla övünmeyi sever. Ama ona fazla inanılmamalıdır, çünkü Maymun Hunta bu konuda soğuk insanlar kategorisine girmektedir. Bu alanda başarılı ve mutlu olan çok az Maymun Hunta vardır. Hayatı, sınırlanmış halde üç dönemden oluşmaktadır. Ağır enerji etkisi işareti ikinci dönemin sonunu göstermektedir. Hastalığı, sinirsistemini ve omuriliği vurgulamaktadır. Korkuverici kader işareti “batı” işaretinin üstüne konmaktadır. Batı astroloji’de karanlık, akşam gibi anlamlarda yorumlanmaktadır. Orta yaşlarında gözlerine dikkat etmelidir.

MAYMUN HUNTA ÜNLÜLERİ:

24 Nisan 1968 – Haşim Taçi, Kosova başbakanı

25 Nisan 1920 – Sabahattin Kudret Aksal, Türk şair, öykücü, oyun yazarı (ö. 1993)

26 Nisan 1932 – Michael Smith, Nobel Kimya Ödülü sahibi İngiliz asıllı kimyacı (ö. 2000)

28 Nisan 1908 – Oskar Schindler, Yahudileri soykırımından kurtaran Alman iş adamı (ö. 1974)

KUŞ YILI HUNTA(1933-1945-1957-1969-1981-1993-2005-2017-2029-2041-2053-2065): Hunta Kuş hem Kuş’tan hem de Hunta’dan en güçlü özelliklerini almış gibidir. Nartlar: “Onu dişlemeye kalkarsan dişlerin kırılır.” derler. Gerçekten Kuş Hunta taştan yapılmış gibi, zayıf özelliklerini göstermeyen bir insandır. Dış görünüşünde Kuş’a benzerliği ile gözebatan kıyafetleri, farfara hareketleri, gösterişli gururu, mutlakiyetçiliği, aklından geçeni olduğu gibi söylemesi onu Hunta’dan çok farklı şekilde gösterir. Ancak yine de Kuş Hunta’da Hunta’nın genel huy çizgileri korunmaktadır. Bu Hunta; problemli dönemlerini kriz geçirmeden atlatır, başkalarını yıkabilecek acılara o yıllar boyunca dayanır ve hedefine mutlaka ulaşır. Çevresindekiler onun içindeki ikbalperest isteklerin sabırsız ilerlemesini göremezler.

92111-izel-bakin-nerde-ortaya-cikti

Sağlam duruşu ve içinde sakladığı gözyaşlarıyla şarkıcı İzel Çeliköz tam bir Kuş Hunta Kadını. Eurovizyona iki dakika adlı parça ile katıldığında incecik silueti ile dikkat çeken İzel, Türk astrolojisinde korku verici kader işaretinde yer alan “beden ” uyarısına dikkat etmeli, çünkü kuş Huntaların çoğu orta yaşlarında kilo almaya ve buna bağlı sağlık problemlerine meğilli.

Fakat bu durum onun hissiz bir insan olduğu düşüncesini uyandırmamalıdır. Zira Kuş Hunta’nın yakın dostları onun ağlamaya ne kadar meğilli olduğunu söyleyeceklerdir. Uyurken, sinir sisteminin gerginliğiyle dişlerini sıkar. Zaman zaman omuzlarında sinirsel uyuşmalar ortaya çıkar. Çocukları, hayvanları sever kendinden güçsüzlere iyi davranır ve yardım eder. Erkek kuş Hunta kadın için kaya gibi sağlam bir koruyucudur. Onun yanındaki kadın yaşlanmak için acele etmez. Kadın Kuş Hunta ise seçtiği erkeğe unutulmaz bir hayat yaşatır. Hayatı iki dönemden oluşur, belirli bir sınır çizilmemektedir. Bu hayatının düz ve sakin bir şekilde geçeceğini gösterir. Zor yıllar işareti orta yaşlara(60-72) dokunmaktadır. Hastalığı omuzlar, boyun omurları, nefes yolları tıkanması ile ortaya çıkar. Korku verici kader işareti “beden” işaretini vurgulamaktadır. Sağlığına sürekli dikkat etmelidir. Sinir sistemi zayıf olduğundan önemli organları bundan etkilenebilir.

KUŞ HUNTA ÜNLÜLERİ:

25 Nisan 1945 – Özdemir Özok, Türk hukukçu (ö. 2010)

25 nisan 1981 – Felipe Massa, Brezilyalı Formula 1 pilotu

28 Nisan 1981 – Jessica Alba, ABD’li sinema oyuncusu

29 Nisan 1969 – İzel Çeliköz, Türk pop müziği şarkıcısı

30 Nisan1777 – Carl Friedrich Gauss, Alman kökenli matematikçi ve bilim adamı (ö .1855)

KÖPEK YILI HUNTA(1934-1946-1958-1970-1982-1994-2006-2018-2030-2042-2054-2066):

Köpek Hunta’nın inatçılığı efsanelik bir olaydır. Ölür ama sözünden dönmez. Onun bu meziyeti ömür boyunca değişmez. Yakınları bunu bilmelidir. Sevimlidir. Köpek Hunta ne istediğini çok iyi bilir, fikrini geliştirmek için ya da kararını tamamlamak için başkalarına danışmaz, kendi aldığı kararın sorumluluğunu taşır. Eleştiricidir, eğitimsiz Köpek Huntalar bile şaşırtıcı bir mantık gösterir ve genel kültüre sahip olur. Şahane meziyetlerinden birisi ise dürüstlük yanlısı olmasıdır. Bu konuda hiç taviz vermez. Hayat arkadaşı bu ağır huyla karşı karşıya kalır ama alışabilirse yanında önemli bir insan olduğunu anlar. Sadık dengeli hassas, altıncı hissi çok kuvvetli olan bu insan, aile içinde manevi kuralların manevi isteklerden üstün olmasını sağlar, ahlaklı, sağlıklı çocuklar yetiştirir.

halit

Açıksözlülüğü, dürüst ve güçlü duruşu ile Sultan Süleyman karakteri ile adeta bütünleşen ünlü oyuncu Halit Ergenç tam bir Köpek Hunta. Ergenç’in korku verici kader işareti olan “yağ” uyarısına dikkat etmesi gerekiyor.Bu astrolojide iki anlam taşıyor biri kilo almaya meğilli olan Bu Hunta’nın önlem alması ve açıksözlülüğünden dolayı edinebileceği düşmanlardan sakınması gerekmekte.

Hayatı üç dönemden oluşur, zor dönemi üçüncü döneminin başı olur. Hastalığı soğuktan oluşan kemik rahatsızlığı işaretine yönelmektedir. Hafif hastalığı ise, süreğen olarak burundadır. Korkuverici kader işareti “yağ”dır. Şişmanlıktan korunmalıdır. Astroloji’de Yağ’ın yorumu iki ayrı anlam taşımaktadır; yağ ve düşman. Aşırı derecede inatçı Köpek Hunta düşman da kazanabilir. Bu özellikle siyasette, iktidarda bulunan Köpek Hunta için geçerlidir. Bu Hunta   bunu unutmamalıdır ki bu alanlarda çalışmak dikkat gerektirir. “Yola düşen kaya kırılır” der Nartlar. Bunun anlamı da yüze vurulan gerçeğin, bu alandaki hırslı insanlar ağır geleceği ve düşman yaratacağıdır. Köpek Hunta bunu anlamalı ve kendine düşman yaratmamalıdır.

KÖPEK HUNTA ÜNLÜLERİ:

21Nisan 1922 – Şeyh Nazım Efendi Larnaka’da dünyaya geldi.

22Nisan 1982 – Kaká, Brezilyalı futbolcu

23Nisan 1934 – Fikret Hakan, Türk sinema oyuncusu

23Nisan 1970 – Egemen Bağış , Türk bakan, siyasetçi

24Nisan 1874 – John Russell Pope ABD’li mimar. (d. 27 Ağustos 1937)

24 Nisan 1934 – Shirley MacLaine, ABD’li sinema oyuncusu ve yazar.

24 Nisan 1982 – Kelly Clarkson, ABD’li şarkıcı

25 Nisan 1874 – Guglielmo Marconi, Nobel Fizik Ödülü sahibi İtalyan mucit ve fizikçi (ö. 1937)

25 Nisan 1970 – Jason Lee, ABD’li oyuncusu

29 Nisan 1958 – Michelle Pfeiffer, ABD’li sinema oyuncusu

29 Nisan 1970 – Uma Thurman, ABD’li sinema oyuncusu

29 Nisan 1982 – Cengiz Coşkun, Türk model ve oyuncu

30 Nisan 1970 – Halit Ergenç, Türk sinema ve tiyatro oyuncusu

30 Nisan 1982 – Kirsten Dunst, ABD’li sinema oyuncusu

DOMUZ YILI HUNTA(1935-1947-1959-1971-1983-1995-2007-2019-2031-2043-2055-2067):

Domuz’un hassasiyeti, duygusallığı, iyi yürekliliği ve Hunta’nın tüm temel meziyetleri Domuz Hunta’nın parlak huyunda okunur. Erkeği bir şövalye, kadını ise prensestir. Konuşunca yanaklarının kızarması, onun hassas iç dünyasını gösterir. Domuz Hunta, halkının mazisine ait her şeyi sever eski törelere, adetlere meraklı olur, büyük insanlar hakkında çok bilgili olur, şövalye romanlarına, tarih eserlerine ilgi duyar. Modern hayata ayak uyduran insanlar ondan sıkılır, onu geçmişten gelen bir hayalet gibi görürler. Domuz Hunta arkadaşlarını sever. Az arkadaşı vardır ama bunlar kendi kalitesinde ve seviyesinde insanlardır. Arkadaşlığı bir akrabalık gibi kabul eder, onlar üzerindeki itinalı korumacılığı ömrü boyunca sürer.

Stephen_Harper_G8_2007

Kanada’nın 22.başkanı Stephen Harper tam bir şovalye ruhlu Domuz Hunta. Halkının tarihini bilen yardımseverliği ile tanınan Domuz Huntanın tüm özelliklerini fazlasıyla temsil eden Harper’ın korkuverici kader işaretindeki yer alan “gözyaşı”na dikkat etmesi ve üzücü olaylar karşısında süregelen depresyondan sakınmak durumunda.

Domuz Hunta’nın duygusallığı Domuz’a benzemiştir. Zaman zaman Hunta’ya uymayan bir hareketlilik gösterebilir ve zor durumuna mutlaka çözüm bulur. Onun açıklığı, dürüstlüğü herkes tarafından bilinir. Bu meziyetlerinden dolayı, haksızlığa uğramış herkes ondan yardım ister ve karşılık da alır. Domuz Hunta’nın düşmanı azdır. Aşkta dehadır. Yeteneği yaratıcılıktır, yaratıcı alanda başarılı olur ve özgün izler bırakır. Hayatı bir dönem gibi geçer. Sınırları belirlenmemiştir. Bu şanslı bir hayat demektir. Domuz Hunta gençliğinden itibaren hayatını istediği yöne çevirebilmektedir. Hastalık işareti “göğsü” göstermektedir. Akciğere, bonşlara, yemek ve ses organlarına dikkat etmelidir. Korku verici kader işareti “gözyaşı” işaretiyle birleşmektedir. Üzücü olaylar nedeniyle süregelen depresyona girmekten kendini korumalıdır.

DOMUZ HUNTA ÜNLÜLERİ :

21Nisan 1947 – Barbara Park, ABD’li yazar

21Nisan 1947 – Iggy Pop, ABD’li müzisyen, şarkıcı, söz yazarı, baterist, aktör

21Nisan 1923 – Bahaeddin Ögel, Türk tarih profesörü. (ö. 7 Mart 1989)

22Nisan 1959 – Musa Uzunlar, Türk aktör.

23Nisan 1791 – James Buchanan, ABD`nin 15. başkanı (ö. 1868)

23Nisan 1899 – Vladimir Nabokov, Rus yazar (ö. 1977)

29 Nisan 1983 – Semih Şentürk, Türk futbolcu

30 Nisan 1959 – Stephen Harper, Kanadalı politikacı, Kanada’nın 22. başbakanı        

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Current ye@r *