9
Hazi
2015

KÖPEKLER MUTLU; SAHİPLERİ MUTLU: ” HALDUN BEY’İN MUTLU KÖPEK OTELİ !”

9 Haziran 2015

Çocukluğumdan beri kendimi doğaya ve doğanın tüm varlıklarına yakın hissettim. Dolayısı ile eve getirmediğim canlı kalmadı. Canlı diyorum; çünkü bunların arasında kedi, köpek, kuş ve balığın yanı sıra, yılan, bukalemun, ipekböceği ve hatta sümüklüböcek bile oldu. İsmi gibi, “sevgi” ile herşeye kucak açan annem bana: “İnşallah ileride çiftlik sahibesi olursun kızım!” derdi. Ama maalesef bundan 22 sene önce aldığım Cockerım, kızım Üzüm yaşamını, apartman dairelerinde hatta zaman zaman benim ile okula ve işe gelerek geçirdi. Tek tesellim; yazları İzmir’de, Gümüldür’deki yazlığımızda olduğumuz zamanlarda doğa ve deniz ile kucaklaşması oldu.

Kızım Üzüm, olabileceği son yaşa kadar sağlıklı ve mutlu yaşadı, ama kendini insan sanarak. Hiç çiftleşmedi, kendi cinsi ile pek birarada zaman geçiremedi, hatta biraraya geldiğinde de yadırgadı.

22 sene önce baktığım Cocker Kızım "Üzüm"

22 sene önce baktığım Cocker Kızım “Üzüm”

Üzüm’den sonra bahçeli bir evim ve doğal bir ortamım olmadan, köpek almamaya söz verdim. Ta ki geçen sene; nişanlım ile bahçeli bir evde yaşamaya başlayana kadar. Nişanlım da ağzından “Köpeğimiz olsa keşke!” diye kaçırınca, hayatımıza “Buddy” giriverdi. “Buddy”nin anne ve babası da Jack Russel sevdalısı bir çiftindi. Adı; Mask filmindeki Jack russel’dan esinlenilen, anne “Milo’nun” altı tane yavrusu olmuştu. Ve iki aya yaklaşan yavrular; yeni çıkmaya başlayan keskin dişlerine rağmen; süt emeceğim sevdası ile anneyi perişan etmişlerdi. Buddy ise 3 erkek ve 3 dişi yavrudan, orta büyüklükte olandı. Ama çelimsizliğine rağmen, gözlerinden algısının farklılığı seziliyordu. Kucağıma alır almaz bir daha anneye ve kardeşlerine geri dönme çabasına girmedi.

2 aylık erkek  Jack russel Terier Buddy hayatımıza Girdiği zamanlar.

2 aylık erkek Jack russel Terier Buddy hayatımıza Girdiği zamanlar.

Tabi ki “Buddy” bu fotoğraftaki gibi küçük ve masum kalmadı; aslında büyüklük açısından minyon bir köpek olarak kalsa da, Jack Russellar, çok sert ve kuvvetli köpekler sınıfında. Buddy de türünün zeki ve hareketli örneklerinden biri olmaya başladı. Ayrıca bana çok düşkün bir durum aldı. Evde yalnız, bensiz kalmak istemiyordu. 8 aylık olmuş olan Buddy’i bir kaç saat yalnız bırakacak olsak, aklımız kalıyordu. İşte o sırada imdadımıza Haldun Bey yetişti. Nişanlımın kuzenine ziyarete gittiğimizde, köpekleri 3 yaşında bir erkek King Charles olan “Freckle”; mutlu ve mesut bir halde Mahmut Şevket paşa’da ki “Mutlu Köpek Otel’inden” eve geldi. Tabi ki ordan tek başına gelmedi, yaptığı işte; son derece hassas, deneyimli ve aynı zamanda Dr. olan Haldun Bey Freckle’ı eve kendi bizzat getirdi. Ve biz de hemen soluğu; Buddy ile birlikte; Mahmut Şevket paşa Köyünde muhteşem bir doğanın içindeki Haldun Bey’in “Mutlu Köpek Otel’inde” aldık.

Buddy'nin Mutlu Köpek Otel'indeki ilk günü Mocha ve sevecen ev sahipleri sayesinde zor olmadı. from Banu Sagnak on Vimeo.

Buddy Haldun Bey’in Mutlu Köpek Otelin’de hiç yabancılık çekmedi. Daha önce hiç köpek ile bir araya gelmemiş olan Buddy, Haldun bey ve uzman kadrosundan Ufuk’un da doğru seçimi ile ilk kez dişi bir Pomarian olan Mocha ile biraraya geldi. Ve ilk Görüşte aşık oldu. Doğrusu nişanlım ile biz de aşık olduk Mocha’ya. Buddy biz şehir dışında olacağımız için o haftasonunu Haldun Bey’in Mutlu Köpek Otelinde geçirdi. Ve Haldun Bey ve uzman kadrosu, bizi çektikleri video ve fotoğraflar ile devamlı bilgilendirdikleri için, içimiz son derece rahat etti.

Buddy Haldun Bey'in Mutlu Köpek Otel'inde Diğer Misafir Köpekler ile from Banu Sagnak on Vimeo.

Şimdi Haldun Bey’in ağzından; Mutlu Köpek Oteli ile igili edindiğim bilgileri ve deneyimleri sizin ile paylaşarak; sizin de içinizi de rahatlatmak istiyorum:

“Mutlu Köpek Oteli diğer ismi ile Happy Dog Hotel, az sayıda köpeğe özenle bakan, mini odalarındaki konforun yanı sıra onlara ev konforu da sağlayan, köpeklerin bakıcıları (handler) eşliğinde birbirleriyle tamamen özgür bir şekilde oyun oynayarak vakit geçirdiği, bakım, konaklama ve kreş hizmeti veren bir otel niteliğindedir.

Dr. Haldun Bey ile Mutlu Köpek Otelinde Gezinti ve röportaj

Dr. Haldun Bey ile Mutlu Köpek Otelinde Gezinti ve röportaj

Untitled from Banu Sagnak on Vimeo.

Amacımız, köpeklerinizin kendine yeni arkadaşlar edinerek sosyalleşmesi, hep birlikte oyun oynayarak iyi vakit geçirmesi ve enerjilerini atması yanı sıra doğru beslenme, doğru havalanma, doğru sulanma, doğru uyuma ve doğru aktivitelerden oluşan SAĞLIKLI YAŞAM KOŞULLARI’na köpeklerinizi adapte etmektir.

Uzman ve özel eğitimli kadro ile oyun deneyimi

Uzman ve özel eğitimli kadro ile oyun deneyimi

Bir köpeğin bakımını üstlenmek için tek başına sevgi ve tek başına bilgi yeterli olamamaktadır. Bu görevi layıkıyla yerine getirmek sevgiyle bilginin yan yana olmasını gerektirir. Bu yüzden Mutlu Köpek Oteli’nde çalışan kadronun tamamı, yönetici kadro dâhil olmak üzere, Köpek Cemiyeti’nden, köpek bakımı konusunda özel eğitim almış “sertifikalı köpek bakım elemanları”ndan, yönetici kadronun tamamı ise üniversite eğitimli ve tümü sevgi dolu kişilerden oluşmaktadır.

Dr. Haldun Bey ile Bahçede sohbete devam; konuşacak sorulacak o kadar şey var ki..

Dr. Haldun Bey ile Bahçede sohbete devam; konuşacak sorulacak o kadar şey var ki..

Kreş hizmeti: Eğer çalışıyor ve gün içinde köpeğinizin evde sıkılmasını istemiyorsanız tıpkı çocuklarda olduğu gibi kreş hizmeti veriyoruz. 6 dönümlük güvenli bahçemizde, sabahtan akşama kadar arkadaşları ile oyun oynayarak enerjisini boşaltan köpeğiniz, evine mutlu ve yorgun bir şekilde dönecektir. Servis hizmetimiz sayesinde köpeğiniz sabahları evinizden alınıp akşamları yine evinize bırakılabilmektedir.

Mutlu Köpek oteline götürmek için Dr.Haldun Bey  özel donanımlı araç ile özellikle kendisi geldi.

Mutlu Köpek oteline götürmek için Dr.Haldun Bey özel donanımlı araç ile özellikle kendisi geldi.

Ama Buddy Haldun Bey'e özel bir güven beslemeye başladığı için onunla arabanın içinde olmayı tercih etti.

Ama Buddy Haldun Bey’e özel bir güven beslemeye başladığı için onunla arabanın içinde olmayı tercih etti.

Oyun alanları: Yaklaşık 6.000 m2’lik, etrafı panel çitlerle çevrili, çim oyun alanımızı ikiye ayırdık. Orta-büyük ve küçük ırkların gerek boyları gerekse enerji seviyeleri farklı olduğu için orta-büyük ırklar kendi aralarında, küçük ırklar kendi aralarında oyun oynayarak vakit geçirirler.

alabildiğine yeşil alanı ve kapalı ev ortamını aratmayan alanları ile Buddy ve diğer misafir köpekler kendilerini evlerinden uzakta hissetmiyor.

alabildiğine yeşil alanı ve kapalı ev ortamını aratmayan alanları ile Buddy ve diğer misafir köpekler kendilerini evlerinden uzakta hissetmiyor.

Soğuk havalarda rahatça oyun oynayabilecekleri, küçük ırklara ayrılmış 300 m2 kapalı, ısıtmalı ve sert zeminli oyun alanımız ile orta-büyük ırklara ayrılmış yine 300m2 kapalı, yumuşak çim zeminli oyun alanlarımız mevcuttur.

Alabildiğine yeşil o koca alan da değil Buddy ve Bambu benim bile koşasım geldi.

Alabildiğine yeşil o koca alan da değil Buddy ve Bambu benim bile koşasım geldi.

Her köpek için özel mini odalar: Köpekler, kış mevsiminde soğuktan veya yaz mevsiminde sıcaktan farklı şekilde etkilendikleri için, küçük ırklar ve orta-büyük ırklar birbirlerinden ayrı odalarda misafir edilirler. Sadece mama yerken ve dinlenirken kullanılan odalarımız iç mekânda ve köpeklerin birbirlerini görsel ve kokusal olarak tetikleyemiyeceği şakilde tasarlanmıştır.

Sadece köpeklerin uyumak için girdikleri Mini Uyku Odaları

Sadece köpeklerin uyumak için girdikleri Mini Uyku Odaları

Mini odalarımız köpeğinizin içerisinde rahatça uzanabileceği, hatta birkaç arkadaşını yanında misafir edeceği büyüklükte ve konforludur. Her köpek için ayrı büyüklükte ve konforlu yataklarımız, oyuncaklarımız, mama ve su kaplarımız mevcuttur. Mini odaların bulunduğu gözelerde, gün ışığını içeri alacak büyüklükte pencereler, iyon pompalı özel klimalar, müzik sistemi, merkezi süpürge hortumu prizleri ve kameralar bulunmaktadır.

Buddy, Ev sıcaklığını Uzman kadrodan Ufuk ile Haldun Bey'in köpek Otelinde yaşıyor.

Buddy, Ev sıcaklığını Uzman kadrodan Ufuk ile Haldun Bey’in köpek Otelinde yaşıyor.

Otelimizde HAMMER köpek bakım ve konaklatma yöntemi kullanılmaktadır. Bu yöntemde misafirlerimiz gün boyu sertifikalı köpek bakım elemanları (KBE) nezaretinde kendi aralarında veya KBE eşliğinde bir takım oyunlar oynayarak enerjilerini atmaktadırlar.

Misafir Köpekler enerjilerini gün boyu atabiliyorlar.

Misafir Köpekler enerjilerini gün boyu atabiliyorlar.

Sadece beslenmek ve geceleri uyumak için mini odalarına girmekte, odalarında müzik eşliğinde uyumaktadırlar. Uygulanan audioterapi metodu HMT (Habitat Music Therapy – Bitki ve Hayvan Yerleşimlerinde Müzik Tedavi) metodudur ve dünyada sadece Mutlu Köpek Otelinde uygulanmaktadır. Dinlendikleri ve uyudukları odalar iyon pompalı klimalar sayesinde iklimlendirilmektedir. İyon pompaları havadaki spor, bakteri ve virüsleri öldürdüğünden havadan bulaşan hastalıkların bulaşma oranları en minimum seviyeye indirgenmiştir.

Yeni doğmuş bir minik steril odada uyuyor

Yeni doğmuş bir minik steril odada uyuyor

Köpeklerin iklimlendirme sistemlerinin hava devirdaim hızı, mini odaların yerleşimlerinin geometrisi ve aerodinamiği sayesinde mini odaların içerisindeki hareketli gazları doğrudan emdiğinden köpeklerin kendi aralarındaki kokusal tahrik mekanizmalarını da minimuma indirgemiş durumdadır. Böylece bu iki unsura bir de köpeklerin enerjilerini atmış olmaları eklenince, tüm misafirler uyudukları yerleri bile bilmeden horul horul uyumakta ve dinlenmektedirler.

Odalara da bağlanan kapalı alan

Odalara da bağlanan kapalı alan

Tüm bunlara rağmen bu mini odalarda can dostunuzun kalmasını arzu etmiyorsanız, veya köpeğinizin ayrılık korkusu bulunuyorsa, bir adet Süit bir adet de VIP odamız bulunmaktadır.

20150602_141912-2 (2)

Bu odalar ev ortamına uyumlu olarak tasarımlanmış, bir insanın rahatça yaşayabileceği ve içerisinde aroma terapi uygulamalarının bulunduğu odalar olup Süit odada yalnız, VIP odada ise bir KBE ile birlikte uyumaktadırlar. Bu tip oda sayımız kısıtlı olduğundan, çok önceden rezervasyon yapılması gerekmektedir.

Haldun Bey'in Köpek otelinde bir adet de doğum odası bulunmakta

Haldun Bey’in Köpek otelinde bir adet de doğum odası bulunmakta

İyon pompalı özel klimalar: Tüm odalarda bulunan iyon pompalı özel klimalar sayesinde hava yoluyla bulaşabilecek tüm virüs, bakteri ve sporlar en minimum seviyeye indirilmektedir. Köpekler, kış mevsiminde soğuktan veya yaz mevsiminde sıcaktan farklı şekilde etkilendikleri için, küçük ırklar ve orta-büyük ırklar birbirlerinden ayrı bölümlerde misafir edilir ve oda sıcaklıkları köpeğin ırkına / yaşına göre özel olarak ayarlanır.

Arıtılmış su: Otelimizin hem içerisinde, hem de dışarısında kullanılan tüm sular arıtmadan geçmektedir.

 Heyecanla Havuz Sırasını bekleyen Misafir köpekler

Heyecanla Havuz Sırasını bekleyen Misafir köpekler

Köpek havuzu: Sıcak yaz günlerinde havuza girip bol bol yüzen köpeğinizin eve pelte gibi geri döneceğini garanti ediyoruz. Havuzumuzu temiz tutmak amacıyla kimyasal havuz çözeltileri veya klor kullanılmamaktadır. Onların yerine, havuzumuz köpeklere hiçbir zararı olmayan gümüş, bakır ve çinko iyonları ile dezenfekte edilmekte ve temizlenmektedir.

Misafir köpeklerin havuz keyfi

Misafir köpeklerin havuz keyfi

Özel servis hizmeti: Köpeğinizi evinizden almamızı istiyorsanız Pet-Transfer ve Pet-Taksi hizmetimizden faydalanmak için bizi arayın.

7/24 Köpeklere Açık: Mutlu Köpek Oteli’nde haftanın 7 günü, 24 saat misafirlerimize hizmet veriyoruz. Gece otelde kalan bir köpek bakım elemanımız sayesinde misafirlerimiz hiçbir zaman yalnız kalmıyor. Otelimizin tamamı 24 saat kameralarla kayıt altına alınıyor.

Doğum günü partileri: Dilerseniz otelimizde doğum günü partisi organize edebilirsiniz. Köpeğinizin sevdiği arkadaşlarını davet ederek gün boyu eğlenmesi sizi de mutlu edecektir.

Doğal oyun ortamında profesyonel olarak fotoğraflanan misafir köpeklerin resimleri istenirse poster

Doğal oyun ortamında profesyonel olarak fotoğraflanan misafir köpeklerin resimleri istenirse poster

Fotoğrafçılık hizmeti: Köpek fotoğrafı konusunda tecrübeli fotoğrafçılarımız gün içerisinde otelimizde bulunan misafirlerimizin bol bol fotoğraflarını çekiyor. Dilerseniz bu fotoğraflardan baskı alıp evinizi süsleyebileceğiniz gibi profesyonel bir fotograf albümü düzenlenmesi için talepte de bulunabilirsiniz.

Ve Buddy nin profesyonel Fotoğrafı

Ve Buddy nin profesyonel Fotoğrafı

Banyo Kuaför hizmeti: Köpeğinizi otelimizden alacağınız gün arzu ederseniz banyo-kuaför hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Özel Tarama/Tımar hizmeti: Otelimizin tamamına kurulu olan merkezi vakuum-süpürge sistemine bağlı, köpekler için özel bir tımar hizmeti sunuyoruz: Vakumlu Tımar. Özel taraklarla taranan köpeğinizi tüm ölü hücrelerinden ve fazla tüylerinden tamamen arındırarak, tüy dökülmesini minumum seviyeye indiriyoruz.

Hijyen: Misafirlerimizin en iyi koşullarda bakılmasını sağlamak için, mama kapları, oyuncakları, yatakları ve odaları her gün yıkanır ve dezenfekte edilir. Otelimizin tamamı anti bakteriyel ve temizliği kolay malzemelerle temizlenir. Kesinlikle böcek ilacı veya ağır kimyasal maddeler içeren ürünler kullanılmaz. Çamaşır makinalı yıkama sistemlerimizde uygulanan dezenfeksiyon gümüş iyonları sayesinde yapılmaktadır.

SAMSUNG CSC

İlk tanışma / sosyalleşme: Köpeğinizin hiç arkadaşı yoksa ve ilk defa evinden uzakta kalacaksa, onu rahatsız etmemek için sizi köpeğinizle birlikte otelimize davet ediyoruz. Önce yeni misafirimizin otelimizi tanımasına imkân sağlıyor, güveni yerine geldiğinde onu en sosyal köpeğimizle tanıştırıyoruz.

VID-20150604-WA0003 from Banu Sagnak on Vimeo.

Bir süre sonra teker teker oyun oynayabileceğini düşündüğümüz diğer köpeklerle tanıştırıp sosyalleşmesini ve eğlenmesini sağlıyoruz. İlk gün oyun oynayıp ailesiyle evine geri dönen minik dostumuz otelimizi bir sonraki ziyaretinde kendini daha huzurlu hissederek doğrudan arkadaşları ile oyun oynamaya başlıyor.

Havuz çılgınları

Veteriner hekim: Otelimizin sözleşmeli veteriner hekimi, müdahale edilmesi gereken durumlarda yerinde veya ihtiyaç duyulursa klinikte misafirlerimize müdahale edebilmektedir.

Facebook sayfamız: Gün içerisinde misafirlerimizin fotoğraflarını ve videolarını çekip, Facebook’taki Happy Dog Hotel -Mutlu Köpek Oteli Ltd.Şti. sayfamıza yüklüyoruz. Böylece siz tatildeyken köpeğinizin otelimizde nasıl vakit geçirdiğini internet üzerinden takip edebiliyorsunuz.

VID-20150530-WA0000 from Banu Sagnak on Vimeo.

Ödeme kolaylığı: Nakit, havale veya kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.

Evinizde özel eğitim – Pozitif Köpek Eğitimi (PKE): Özel eğitim, köpeğin bulunduğu ortamda başlar daha sonra genelleme yapılarak derslerin bir kısmı sokakta ya da parkta devam eder. Böylece hem köpek hem de sahibi her ortamda nasıl davranması gerektiği ile ilgili daha ayrıntılı bilgi sahibi olmuş olur. Pozitif köpek eğitiminde köpek ve sahibinin bulunduğu ortama gidilerek özel eğitim vermek daha faydalıdır. Çünkü köpek, olayları içinde bulunduğu ortamla birlikte algılamaktadır.

IMG-20150529-WA0000

En önemlisi köpek ilk önce kendini rahat hissedeceği yerde bulunmalıdır ki öğrenmeye açık olsun ve eğitime cevap versin. Eğitimin köpeğin hayatı boyunca devam edebilmesi, yani yıllarca komutlara cevap verebilmesi için de sahibinin eğitimde birebir yer alması gereklidir. Böylece köpek sahibi, bir süre sonra, yanında eğitmen olmadığı zamanlarda ne yapacağını veya nasıl davranacağını bilerek köpeğini yönlendirebilir. Diğer taraftan köpeğin yaşadığı ortamın olumlu ya da olumsuz etkileri ve oluşabilecek tehlikeler de eğitmen tarafından fark edilip köpek sahibi uyarılır.

2 aylık Buddy eğitime başladığı ilk zamanlarda

2 aylık Buddy eğitime başladığı ilk zamanlarda

Eğitim, köpeğiniz 2 aylık olduğu andan itibaren başlayabilir. Yavru köpek eğitimi yaklaşık 10 hafta, yetişkin köpek eğitimi ise 6 ile 8 hafta arasında değişir. Eğitmenimiz haftada bir gün sizin uygun olduğunuz bir saatte evinize gelerek köpeğiniz ve sizinle birlikte eğitim yapar. Eğitimden sonra köpeğinizle günde en az 20 dakika öğrenmiş olduğu komutu tekrarlamanızı ister. Bir sonraki hafta eski komutun tekrarı yapılır. Düzeltilmesi gereken bir şey varsa düzeltilerek ardından yeni bir komuta başlanır.

Dr. Haldun Bey Buddy'e yaptığı ziyarette

Dr. Haldun Bey Buddy’e yaptığı ziyarette

Mutlu Köpek Oteli’ne gelirken; köpeğinizin tüm aşıları eksiksiz olmalı, yanınızda aşı karnesini getirmelisiniz. Her köpeğin beslenme alışkanlığı farklı olduğu için, köpeğinizin yediği mamayı yanınızda getirmelisiniz.

Aşıları tamamlanmamış, herhangi kalıcı veya bulaşıcı sağlık sorunu olan, insanlara veya diğer köpeklere karşı aşırı derecede agresif köpekleri kabul edemiyoruz. Kızan dönemindeki dişi köpekleri dönemi boyunca ayrıcalıklı bir ihtimama muhtaç olacakları bilincinde olarak, onları otelimize özel olarak kabul edebiliyoruz. Hormonal ergenliğe erişmiş, kısır olmayan erkek köpekleri birbirleri ile oynatmıyoruz.

Untitled from Banu Sagnak on Vimeo.

İlk Konaklama: Köpeğiniz otelimizde ilk defa konaklamaya aday ise ayrılık anksiyetesine düşmemeleri için köpeğinizi konaklama sürecinden bir kaç gün öncesinde bir “Test”den geçirmek amaçlı sizin köpeğinizle birlikte otelimize gelmenizi talep ediyoruz. Bu “test” 1-1,5 saat süren bir süreci kapsıyor. Böylelikle hem tanışmış oluyoruz, hem köpeğinizin otelimize adapte olup olamayacağı hususunda bir ön bilgi edinmiş oluyoruz hem de sizler otelimizi ziyaret etmiş olup içinizin daha rahat etmesi sağlanırken köpeğiniz için de güzel bir egzersiz süreci olmuş oluyor.

SAMSUNG CSC

Sizler ile Buddy’nin bacağındaki patella çıkığı tedavisini de üstlenmiş olan Dr Haldun Bey’in Kısa bir özgeçmişini ve uzmanlık alanlarını da paylaşmak istiyorum:

Dr. İ.U. Haldun MERGEN, Sc.D.Eng.

1956 yılında İstanbul-Teşvikiye’de doğdu. Maçka İlkokulu’ndan sonra Saint Michel Fransız Lisesi’ni 1974 yılında; Faculté de Science, Université de Rennes – Fransa’da Elektronik-Elektroteknik ve Otomatik Yüksek Lisans’ını (Master’s – Maitrise) 1980 yılında; Bilgisayar Tasarım ve Informatik Yüksek Lisans’ını (Master’s – Maitrise) 1981 yılında aldıktan sonra Sibernetik ve Robotik dalında Lisanüstü [DEA (Diplôme d’Études Approfondies)] programına başlamış ve 1984 yılında aynı dalda doktora ünvanıyla birlikte Scientific Doctor Engineer (Doctorat ès Sciences et Ingenieur) ünvanını elde etmiştir.

Türkiye’de değişik bilgisayar firmalarında yöneticilik seviyesinde profesyonel hayata atıldıktan sonra medikal firmalarda tıp mühendisliği alanında profesyonel kariyerine devam etmiştir.

1981 yılında Robotik Uygulamalar üzerine Nouvel Automatisme dergisinde (Fransa) ve Ultrasonik Algılayıcılar üzerine Sensor Review (UK) dergisinde yayınlarının yanısıra, 1989 yılında Manyetik Rezonans Görüntüleme Sistemleri üzerine Medica (Türkiye) dergisinde makaleleri yayınlanmıştır.

1996 yılında profesyonel karierini uluslararası alana taşımış ve bu bağlamda ASIIF şirketinin yönetimini üslenerek Proje Geliştirme ve Yönetimi (PDM) alanında 2011 yılında emekli olana kadar ASIIF’i taşımıştır.

Profesyonel çalışmaları esnasında, 2003 yılında Applied Canine Behaviorist Academy – Florida USA’da Köpek Davranış Bilimcisi ve Kinolog (Dog Behaviourist and Cynologist ) diplomasını almaya Audio Therapeutic Methods in Canine Specie (Köpek Türünde Duyusal Tedavi Yöntemleri) üzerine sunmuş olduğu bir tez savunmasıyla, hak kazanmıştır.

2007 yılında İstanbul’da kurulmuş olan Border Collie Derneği başkanlığı ile 2011 yılında kurulmuş olan Köpek Cemiyeti başkanlığını halen devam ettirmektedir.

Tüm bu çalışmalarının yanısıra değişik dergi ve bloglarda (e-günlüklerde) köpek türü hakkında değişik makaleleri yayınlanmıştır.

Unutmayınız: AKTİF KÖPEK MUTLU KÖPEKTİR

Haldun Bey’in Mutlu Köpek Oteli’nde köpeğinize en az sizin gösterebileceğiniz kadar özen gösterilecektir. ……………..

Untitled-9

Happy Dog Hotel – Mutlu Köpek Oteli Ltd.Şti.

Mahmutşevketpaşa Cad. No: 30/2, 34829 Beykoz – İstanbul

0533 271 45 23 – 0216 319 54 00

https://www.facebook.com/Mutlu.Kopek.Oteli.LLC?ref=ts&fref=ts

info@mutlukopekoteli.com

www.mutlukopekoteli.com

www.mutlukopekoteli.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Current ye@r *