31
Mar
2014

Her Yaşta Kadın Ve Erkeği İlgilendiren Yöntem: “Rönesans”.

31 Mart 2014

 

image_00002

Dr.Erçin Özüntürk ile Erlamer’de “RönesansYöntemi ” Sohbeti

Dr. Erçin Bey; beni “Rönesans” ile tam da yeri doldurulmayacak kayıplarla karşıladığım “40. yaşgünümde” tanıştırdı. Yaşamımızda ki bazı kayıpların yeri hiç dolmuyor elbet, ama onlarla beraber gelen vücudumuzda ki kayıpların telafisi mümkün ve artık bu teknikleri uygulamak lüks değil, hatta bizim kendimize karşı olan sorumluluğumuz. İşte tam bunu farkettiğim  sırada; “Gel Banu’cuğum” dedi Erçin Bey “Sana yüzünün kaybettiği, onu diri tutan maddeleri geri verelim”

Ben de: “Nasıl olacak bu dedim?” aslında biraz da utanmıştım, gözlerimin altının gölgelendiğinin, yüz ovalimin üzüntüden aşağıya doğru baktığının farkında değildim. Ayrıca yüze ifadesini kaybettiriren suni tekniklerden de korkuyordum ;ama doğal güzellik rehberim Dr. Erçin Bey’e bu konuda güvendiğim için onu dikkatle dinledim.

image

Dr. Erçin Özüntürk ; Banu Sağnak

Dr. Erçin Bey: Banu’cuğum herzaman ki gibi doğal bir yöntem kullanacağız. Yorgun ve solgun yüz ifadeni almak,  hafif şişkin göz altlarını tedavi etmek ve güzel yüz ovalini korumak için,  sağlıklı hücre üretimine destek olmak amaçlı, cildinin altına ince iğneler ile kök hücre bazlı bir kokteyl uygulayacağız. Bu doğal yöntemin ismi ciltte ve yüz ovalinde içten dışa bir rönesans devrimi başlattığı için de “RÖNESANS”. Her yaşa ve duruma göre 3 ayrı kokteylimiz var. Bunlar da aynı bir ressam edasında çalıştıkları için; isimlerini dönemin 3 ressamından alıyorlar : “Raffaello, Tiziano ve Michelangelo “.

BS: Yani kullanacak olduğunuz bu doğal yöntem, benim korktuğum yüz ifadesini kaybettiren metodların tersine, yüze zehir verip kasları felce uğratmak yerine dokuları besleyerek alttan dolduruyor, içim rahatladı doğrusu. Peki benim durumumda, yaşımda, hangi ressam çalışacak acaba?

Dr. Erçin Bey: Sende, ressam “tiziano” ile çalışacağız, sevgili Banu’cuğum. Genellikle 35 yaştan sonra bazı maddeler vücut tarafından üretilemediği için ince çizgiler, sarkmalar ve benzeri  yaşlanma belirtileri başlar. 35 yaş sonrası için 10 ayrı antiaging aktif maddeyi bir arada içeren ilk ve tek kokteyl “Tiziano”.

Bu maddeler Omega CTP kompleksi, Organik kök hücreleri, Resveratrol, Bakır peptid, Kollajen, hyaluronic asit, Omega 3, 6, 9 ve aminoasitleri. Bu kokteyl ince çizgilerin giderilmesi, lifting, forma sokma ve kalınlaştırma amacıyla yüz, boyun, dekolte, eller, göbek, kol altları, uyluk içleri ve göz altı torbalarında kullanılır.

image_00001

Banu Sağnak

BS: İnsan sizin ile 35 yaşı geçtiğini unutuyor Erçin Bey’ciğim. Ama zaten dışarıdan kayıpları görmeyişimizin nedeni içeriden bu kayıpları tamamlamamız olsa gerek değil mi? Peki diğer iki ressamın görevi nedir?

Dr. Erçin Bey: Aslında kayıplar sadece 35  yaşında başlamıyor Banu’cuğum, 25 yaşında, hatta hızlı kilo vermeye, stres ve yanlış beslenmeye bağlı olarak; 16-18 yaşlarında bile görülebiliyor.

25 yaş sonrası kayıpları için biz, 8 ayrı antiaging aktif maddeyi bir arada içeren kokteyl “Raffaello’yu” uyguluyoruz .

Raffaello ; Hyaluronic asit, Pinus pinaster , Resveratrol, Glutatyon,  Antioksidan kompleksi, Aminoasitler, Bakırpeptid ve B grubu vitaminlerden oluşan bir kokteyl‘dir. 25-35 yaş arasında kullanılarak Hidrasyon ve parlaklık sağlar, besler. Yüz, boyun, dekolte, eller, ayaklar, göz altı morlukları ve saç köklerinde etkilidir. Erken yaştaki göz altı morluklarında da Raffaello ile oldukça başarılı sonuçlar alıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Current ye@r *