23
Oca
2014

Genlerden Gelen Mimari Tecrübe: “Elif Kınıkoğlu”

23 Ocak 2014

Çocuklara; “Büyüyünce ne olacaksın?” diye sorulduğunda; doktor, polis, öğretmen gibi cevaplar alırsınız; ama Elif Kınıkoğlu’nun mimarlığı üç kuşaktır genlerinde saklıymış. Babası; Yüksek Mimar  Fuat Kınıkoğlu’nun 1982 yılında kurduğu “Şema Mimarlık” 30 yıldan uzun bir süredir Türkiye’nin sayısız ilinde ve yurt dışında birçok önemli projeye imza atmış.Ve Sevgili Elif Kınıkoğlunun da katılımıyla yoluna başarıyla devam etmekte.

3.SEMA SUNUM EXEN ÖRNEK DAİRELER

Elif Kınıkoğlu; Kadıköy Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden İçmimarlık ve Çevre Tasarımı lisansını almış. Londra’da Saint Gile’s College’da genel ingilizce, Oxford Mastersons School’da iş ingilizcesi, Milano’da International Language School’da İtalyanca eğitimi aldıktan sonra eğitimine Domus Academy’de Endüstriyel Tasarım (Industrial Summer Sessıon), Istituto Europeo di Disegn’da Aydınlatma Tasarımı (Lighting Design Summer Course) kursları ile devam etmiş.

5.SEMA SUNUM SOSYAL TESISLER

Profesyonel iş hayatına Fil Design-Reşit Soley’de başlayan Elif Kınıkoğlu, sonrasında Koleksiyon Mobilya, Metex Perugia, Derishow Mimarca gibi önde gelen firmalarda tasarımcı olarak görev almış. Ve ardından  Deka A.Ş için Dekaneo markasını kurmuş. 2005 yılından bu yana tasarım ve iç mimari proje çalışmalarına aile firmaları olan Şema Mimarlık’da devam ediyor.

Şema Mimarlık, İç Mimar Elif Kınıkoğlu sürecinde müşterilerine ağırlıklı olarak üç ana bölümde hizmet vermekte: ‘’iç mimari proje ve uygulama’’, ‘’mobilya tasarım ve üretimi’’ ve ‘’danışmanlık’’ hizmetleri. Sur Yapı, Dumankaya İnşaat, Ege Yapı, İnanlar İnşaat, Şua İnşaat, Ucra Grup, danışmanlık hizmeti verilmiş bazı firmalar. Alışveriş merkezleri, sosyal tesisler, örnek daireler, satış ofisleri, rezidans, otel, lobi ve tüm ortak alanlar, yönetici ofisleri ve müstakil konut projeleri Şema Mimarlık’ın zarafet ve sadelikleriyle fark edilen özellikli ilgi alanlarını oluşturuyor .

4.SEMA SUNUM RESIDENCE GIRISLER

www.semamimarlık.com/TR/

Şema Mimarlık, son yıllarda, inşaat sektörünün önemli firmaları için tasarladığı örnek daireler ile dikkat çekmekte . Sur Yapı Exen Projesi örnek daireleri, Dumankaya İnşaat Konsept Halkalı ve Modern Vadi örnek daireleri, Canan Residence örnek dairesi, Ege Yapı Batışehir örnek daireleri ve satış ofisi bunların en görünür örneklerini oluşturmakta.

Seçkin Yönetici ofisleri ve konut projelerinin iç mimari uygulamaları da Elif Kınıkoğlu imzası taşımakta.

Hali hazırda yapı sektöründeki önemli firmalar ve mimarlık ofisleri ile beraber gerçekleştirdiği işleri ve diğer tüm özel projeleri ile Şema Mimarlık, sektörde emin adımlarla ilerlemekte ve piyasadaki yerini her geçen gün sağlamlaştırmakta.

Şu anda devam etmekte olan işlerinin  başında Sur Yapı tarafından yapılan Exen İstanbul sosyal tesisleri, lobi ve kat holleri, ayrıca Dumankaya İnşaat tarafından Sancaktepe’ de hayata geçirilen yeni konut projesinin iç mekan tasarımı, uygulama ve satın alma danışmanlığını üstlenmiş bulunuyor Şema Mimarlık. Tüm bu hizmetlerin yanında özel ev, ofis dekorasyonu, mobilya tasarımı ve üretimi konusundaki başarılarıyla  da dikkat çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Current ye@r *