25
Nis
2014

Eski Türk Astrolojisi’nde 3.Burç Dürüstlük Burcu (11Nisan -20 Nisan) Huttus

25 Nisan 2014

HUTTUS(11Nisan-20Nisan)KADININ VE ERKEĞİN GENEL NİTELEMESİ:

Huttus burcu dürüstlüğüyle öne çıkar. Huttus iş yerinde, evde, her alanda küçümsenmiş, hakları çiğnenmiş insanların yanında olur. Bu yapısıyla da hayatta yerini güçle sağlayan insanlara karşı olmaktadır. Huttus’un işleri yolunda giderse, mantığını kullanarak toplumsal hayatta önemli bir yere gelebilir. Huttus burcundan olan çocuğun ailesi, küçüklükten itibaren bu yetenekli, mantıklı insana destek olmalı ve genç yaşlarında onu önemli bir meslek sahibi yapmalıdır. Çünkü Huttus genç yaşlarında yani (29-33) yaş arası hayattaki haksızlık ve olumsuzluklara daha fazla dayanıklıdır.

demet-sener-levent-1303474900

Demet Şener Hayatının hiç bir alanında sınır tanımayan korumacı bir Yılan Huttus Kadını

Aşkta erkek Huttus bir şövalyedir. Erkek Huttuslar sevdikleri kadına bir kraliçe gibi davranır. Yalnız kraliçe de bu sevgiye uygun davranmalıdır. Dış görünüş, kibarlık ,kültür, töreler onun için çok önemlidir.

High Quality Wallpaper

James franco oynadığı rollerdeki gibi şövalye ruhlu bir Hutus Erkeği

Kadın Huttus ise sevdiğinin mektuplarını, haberini yıllarca bekler. Onun İçin fiziksel yakınlık ikinci plandadır. İdealist ruhlu Huttus kadını, ömrü boyunca kız gibi çekingen davranır ve manevi yakınlığı fiziksel birliktelikten üstün görür.

Huttus burcunu Cetegey(Mars), Çolpan(Çoban Yıldızı) ve ay enerjisi etkilemektedir. Huttus mistik konulara meraklıdır.Altıncı hissi güçlüdür. Rüyalarının gerçekleşme ihtimali yüksektir. Çünkü orjinal mantığı ve altıncı hissi birleşince olayları önceden görmesi mümkün olmaktadır.

Yeteneği, orjinal, kendine özgü bir yaratıcılık göstermesindedir. Müzisyenlikte, ressamlıkta, dekoratörlükte, inşaat planlama işlerinde, başarılı olabilir. Acıma hissi yüksektir. Gençlik ve güzelliği uzun sürer, sanki giderek gençleşiyormuşcasına orta yaşlarında bile çekicidir.

HUTTUS KADINI HAKKINDA ERKEKLERE AÇIKLAMA:

Kader size Huttus kadını verdiyse ahlak durumunuza ve hareketlerinize çok özen göstermelisiniz. Çünkü o bir masaldan aramıza düşen ve bu sert hayatta yaşamaya mecbur kalan bir idealisttir. Huttus kadınını değiştirmeye çalışan kahraman bile olsa, bu güzel insanı kaybedebilir. Güçle, zorla, kötülükle yapılan hiçbir şeye katlanmaz. Güzel davranışa ise çocuk gibi bayılır ve isteğinizi yerine getirir.

şebnem ferah

Şebnem Ferah, şarkılarında bile haksızlığa karşı olduğunu vurgulayan kitleleri peşinden sürükleyen felesefi ruhlu 12Nisan 1972 doğumlu bir Fare Huttus Kadını

Huttus kadını dürüstlüğe, adalete aykırı bir olayla karşılaştığında şikayet ederek,  açık açık konuşarak, suçluların rezil edilmelerini ister. Bu davranışıyla kazandığı tek şey düşman olur ama onun temiz kalbi haksızlıklara dayanamaz. Vicdan sorumluluğu yüksek olan Hutus kadını; yanında kim olursa olsun haksızlığa uğrayan varsa hemen avukat pozisyonuna geçer ve onu korur. Sakin bir ev kadını arayan erkekler Huttus kadınından uzak durmalıdır. Çünkü bu kadın ile yaşamak fırtınalı bir denizde sallanan gemide olmak gibidir. O hergün kendine bir problem bulur, başkalarının dertleriyle kendininkilerden fazla ilgilenir, ev hayatınaysa az zaman kalır.

Jennifer-Garner4

Jennifer Garner görünüşündeki gençliği yitirmeyen işine ve çocuklarına düşkün tam bir fare Huttus kadını

Genelde Huttus kadını ev işlerini sevmez, imkanı olunca hizmetçi alır, maddi durumu buna el vermiyorsa ev işlerini sevdiğinden değil gururundan yapar. Huttus kadınının eve alışmasını sağlayacak tek şey, onun arkadaşlarının, tanıdıklarının evinizden ayrılmamasıdır. Onlar sık sık evinizde bulunurlarsa, Huttus kadını evinizi örnek olacak bir düzende tutar. Huttus kadını insanın maneviyatını maddiyatından üstün görür. Erkek ona bir gün yedirmez, giydirmezse ona küsmez, çabuk unutur. Ama sertlik yapan, sahiplenmeye kalkan erkek başa çıkmayacağı bir isyan ile karşılaşır.

alessandra-ambrosio-85a

Alessandra Ambrosio Huttus kadınının güzelliğini kanıtlıyor

Huttus kadını genelde güzeldir. 33 yaşından sonra bile güzelliği, yeteneği gelişmeye devam eder. Huttus kadını ile evliyseniz kendinize çok iyi bakmalısınız. Aksi taktirde 45 yaşında bile 18 yaşındaki gibi çekici olan ve hisseden Huttus kadını, sizin kıskançlık krizlerine girmenize sebep olabilir. Yalnız burada bir sırrı açıklamak gerekir: Huttus kadını  sevmediğini söylese bile kıskanılmayı sever. Hergün küçük bir kıskançlık gösterir ve de onun görünüşüne ve tavrına iltifat eder gibi sitem ederseniz, aranızdaki bağ ilerler. Tam tersi ona yaşını hatırlatmak ona hakaret demektir, onun tarafından kültürsüz ve yontulmamış olarak değerlendirilirsiniz. Huttus kadınının yanında onun arkadaşına ondan daha çok iltifat ve illgi göstermemeniz gerekmektedir. Başkalarının yanında kendini tutsada, başbaşa kaldığınızda imalı sözlerle tüm kızgınlığını ortaya döker. Bu kadın çok kıskançtır, ihanetin kokusunu altıncı hissi sayesinde önceden alır. “Yorgunum”, “Çok Çalıştım” gibi kelimelerle ancak domuz Huttus kadınını kandırabilirsiniz. Böyle bir olaydan sonra ya eşyalarınızı bir valizde bulursunuz ya da Huttus kadınını bir valiz ile kapıda.

20504902

Binnur Kaya işindeki yükselen başarısı ve tutkusuyla tam bir Fare Huttus kadını

Huttus kadını duygularını mantığının kontrolü altında tutamaz. Gururu, duygu dalgalarını hepten kabartır ve böyle zamanlarda objektif kararlar veremez. Gururu incinmeyen alçaltılmayan Huttus kadını ise gayet mantıklı ve kontrollü olur. Bu kadın iyi bir iş kadınıdır. İş kurucu olarak oldukça yeteniklidir. Ayrıca koruyuculuk ve  hamilik gibi meziyetleri olduğu için, öğretmenlikte, çocuk yetiştirmede, çaresiz hastalara ve yaşlılara bakma alanlarında oldukça başarılıdır. İyi bir annedir. Çocuklarını şımartmaz, manevi yönde terbiye verir.

Huttus kadınına Çoban Yıldızı duygusallık ve aşk yeteneği, Mars güçlü huyunu ve olayalara felsefi bakışını, Ay ise değişken ruh halini ve fiziki hassaslığını verir.

Huttus Kadınının Bedenindeki Zayıf Noktalar:

Sinir ve tansiyondan kaynaklanan baş ağrısı. Sinirsel nedenlerden kaynaklanan adet dönemlerinin uzaması ya da kısalması. Kan dolaşımı problemleri.

Huttus Kadınına Uygun Burçlar:

Aşk: Künlü (13 Ağustos-23 Ağustos) şahane görünüşü ve parlak meziyetleriyle Huttus kadınını etkiler baskın kişilikleri zaman zaman ters düşer. Fiziksel mutluluğa Huttus’u, Hırtlı(2Kasım-12Kasım) kavuşturur.

İş Ve Ortaklık: Hunta(21Nisan-30 Nisan)dışında tüm burçlarla iş arkadaşlığı yapabilir.

Arkadaşlık: Uslu(23Kasım-2 Aralık) ile çok uyumlu bir arkadaşlık yaşar. Balauz(21Ocak-1Şubat) ve Sönegey(19Şubat-28/29Şubat) Huttus’la herhangi bir konuda anlaşamazlar.

HUTTUS ERKEĞİ HAKKINDA KADINLARA AÇIKLAMA:

Doğru anlaşıldığında Huttus Erkeği bir mucizedir. Bir bakarsınız aslan gibi, bir bakarsınız nazik bir delikanlı gibidir. Her iki yönü de onun size değişik şekillerde açılmasına yol açar. Buna alışıp sonuna kadar onu öğrenmek zordur. Kader size Huttus Erkeği verdiyse, ömür boyunca bir masaldaymışcasına ama maneviyatı yüksek bir hayata hazır olun.

emre-altug

Emre Altuğ sahnedeki tutkusunu yuvasına ve hayatına taşımış bir Köpek Hutus

Huttus; mutlakiyetçi, sözüne sahip çıkan, sorumluluk sahibi, cesur ve aynı zamanda gaddar biri gibi görünür. Bu onun dış maskesidir. İçi ince ruhlu, duygusal, iyi yürekli ve insanseverdir. Onun ikinci yönünü gün ışığına çıkarabilirseniz Huttus size yıldızlardan kolye takar. Onun iyi yönlerini başkaların yanında vurgularsanız, o iyi yönlerini ortaya çıakracaktır. İdelist yapıya sahip Huttus erkeği hayatı boyunca kendini geliştirmeye devam eder. Özel ilişkilerinizde ondan sıcak aşk, duygusallık ve tatlı sözler beklemeyiniz. Huttus Erkeği gerçek duygularını özellikle herkesin önünde göstermekten çekinir hatta düğününde bile gelini öpmeye utanır.

Huttus, kendi isteklerinden önce eşi ve ailesinin isteklerini karşılar. Çok çalışır ve çalışmayı da sever. İşi olmayan Huttus depresyona girer, ağır atlatır  ve hastalanır. Bu erkek mantıklı olduğu kadar duygusal ve inatçıdır. O yüzden başladığı bir işi bırakıp bir çok kez bırakıp tekrar baştan başlayabilir. Kanunsuz ve ahlaksız işlere katlanamaz. “Kaya gibi düz ve ağır” derler Nartlar Huttus için. Bu yüzden siyasette, reklam işlerinde, emlak ve pazarlama alanlarında başarısız olur. İş kuruculuk, liderlik, halkla ilişkiler ve bunun gibi alanlarda başarılı olabilir.

Garry-Kasparov-IQ-190

Satranç şampiyonu Garry Kasparov Huttus Erkeğinin dahiliğinin kanıtı

Huttus erkeği, iyimser zamanında hastalıkları ayakta atlatır, kötümser zamanlarında ise bağırsaklarında ve midesinde sancılar, baş ağrısı, sürekli değişen tansiyon, parmaklarının sinirsel hissizliği gibi sorunlar yaşar. Karamsar dönemlerinde uyurken dişlerini gıcırtatan çok Huttus’a ratlanır.

FZCss-SAeCwl

Komedyen Conan Obrien’ın çocukları da çok şanslı çünkü o tam bir Tavşan Huttus Erkeği

Baba olarak benzersizdir, çocuklarını sever, onlara çok vakit ayırır, oyunlar oynar. Huttus baba çocuklarının dikkatini kendine çok iyi çekmeyi beceren bir insandır. Huttus erkeğinin terbiyesinden geçen evlat, annesine de ömür boyunca saygı ve sevgi duyar.

Güzel ve zengin sofra seven Huttus Erkeğinin bu huyu ileri yaşlarında kilo problemlerini gündeme getirebilir. Cetegey, Ay ve Çolpan bu erkeğe enerji verir ve çekici yapar.

Huttus Erkeğinin Bedenindeki Zayıf Noktalar:

Huttus çoğu zaman herşeyi içinde taşır bu da sinirsel hastalıkların davetiyesidir. Türk Astrolojisi’nde Huttus’un baş kemiklerinin zayıflığı konusunda herzaman bilgi verilir. Zamanında tedavi edilmeyen dişler, ileri zamanda sorun yaşatır. İhtiyarlıkta Huttus’un yüzü küçülür. Ömrü Boyunca başını kazalardan ve soğuktan korumalıdır. Romatizma hastalığının da Huttus’ta oluşma ihtimali yüksektir.

Huttus Erkeğine Uygun Burçlar:

Aşk: Tusanak(13Aralık-21Aralık) Huttus için her açıdan çekici bir burçtur. yalnız Tusanak biraz dengesizdir bu Huttus’un depresyon dönemlerinde sorun yaratabilir. Mantıklı Sınçıma, Huttus’un duygusal yapısına uyum sağlar ve evlenmesi için en uygun burçtur.

İş Ve Ortaklık: Huttus iş arkadaşlığını Ötgür’le(23temmuz-31Temmuz) yaparsa işleri yolunda gider. Ötgür’ün gururlu ve güçlü yapısı, Huttus’un depresyonlu zamanlarında onu tamamlar.

Arkadaşlık: Çamay (22Mayıs-31Mayıs) ve Uslu(23 kasım-2Aralık) ona iyi arkadaş olur. Huttus ayrıca istediği zaman herkesle iyi arkadaşlık kurabilir.

HUTTUS KADINI VE ERKEĞİNİN DOĞDUKLARI YILA BAĞLI ÖZELLİKLERİ:

FARE YILI HUTTUS(1924-1936-1948-1960-1972-1984-1996-2008-2020-2032-2044-2056):

Fare Yılının Huttus’un burnu dokunduğu yeri delik deşik eder. Onu kızdırmamak, çevresindeki insanların yararına olur. Fare Huttus çok mantıklı ve kurnazdır. Kendine kötülük yapmaya kalkan insana hemen karşılık vermez, yapılanı unutmaz, intikamını yavaş ve gizli alır. Ona gizlice kötülük yapıp kaçmak mümkün değildir. Onun eleştirel aklı kimin ne yaptığını hemen bulur.

kadir-inanir12

15Nisan 1948 doğumlu Kadir İnanır görevine, aşkına ve maddiyata duyduğu tutku ile tam bİr Fare Huttus.

Fare Huttus genelde iyi yüreklidir ama aklına hastalık gibi kazınmış olan kariyer problemi çevresindekileri itip kakmasına neden olur. Fare Huttus istediği göreve, aşka, maddiyata kavuşmaya çalışırken gerçek kimliğini hiç yansıtmaz, sakin ve kibar biri olur. Fakat istekleri gerçekleşmeyen bu Huttus’un karakteri biranda gaddar ve kızgın bir hale dönüşür. Herşeyi bilmek ister. Ondan sır saklamak kolay değildir. Kendi sırlarını kimseye söylemez ama başkalarının sırlarını kullanır. Karşınıza Fare Huttus çıktıysa çok dikkatli olmalısınız. Güzel, güler yüzlü, iyi huylu fare Huttus karşısındaki insanı istediği çuvala yerleştirebilir. Maddiyata çok önem veren Fare Huttus, aşkta çok seçicidir. Dolayısıyla evlenmesi biraz gecikebilir.

ManciniHeadShot

Çok sayıda televizyon ve film müziği yapan, Grammy ömür boyu başarı ödülüne de sahip Henry Mancini 16 Nisan 1924 doğumlu bir fare Hımmıy ve süreğen hastalığı olan pankreas kanserinden 70 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Fare Huttus’un hayatı dört dönemden oluşur. Zor dönem, ikincinin sonu ve üçüncü dönem sayılmaktadır. Hastalığı gözlerindedir, gözlerine dikkat etmelidir. Korku verici kader işareti “Karan”dır. Süreğen hastalıklardan ve ağır kazalardan korunmalıdır.

FARE HUTTUS ÜNLÜLERİ:

12Nisan 1972 – Şebnem Ferah, Türk müzisyen

15Nisan 1948 – Kadir İnanır, sinema oyuncusu.

16Nisan 1924 – Henry Mancini, ABD’li besteci ve aranjör (ö. 1994)

17Nisan 1972 – Jennifer Garner, ABD’li oyuncu

19Nisan 1972 – Binnur Kaya, Oyuncu

İNEK YILI HUTTUS(1925-1937-1949-1961-1973-1985-1997-2009-2021-2033-2045-2057):

İnek huttus her insana uyar, her durumda dayanıklı olur. Yıllarca psikolojik ve fiziksel zorluklara dayanır ve onu çok kızgın halde kimse göremez. Dışarıdan bilgisiz gibi görünse de çok akıllı ve uyanık bir insandır. Her şeyi bilir ve herşey hakkında söyleyecek bir sözü olur. Huyu biraz ağır hareketleri ise biraz yavaştır. Ama kararlarını hem zamanında hem de doğru verir.

Adrien_Brody_2011_Shankbone

Oscar aldığı Piyanist filmi içim 15 kilo veren ve bu sırada sevgilisinden ayrılan Adrien Brody 14Nisan1973 doğumlu bir İnek Huttus gelişen kariyeri ile birlikte romantizmi de gelişen Adrien şu sıralar bir şatoda yaşıyor.

İyi yüreklidir, her tür insana karşı dayanıklıdır. Kavgacı değildir, ihanet etmez. Yalnız hayat arkadaşı onun kıskançlığına alışmalıdır. Genç yaşlarında aşka romantik bir gözle bakan İnek Huttus, eşinin aşk hayallerine karşı duygusuzca davranabilir. Bu durum eşini yanıltmamalı ve başkalarına baktırmamalıdır. Bu yönde bir kompleks taşıyan İnek Hımmıy hiç beklenmedik bir hareket yapabilir. Eşi bilmelidir ki bu Huttus başkalarından çok daha duygusaldır. Fiziki tarafının eksikliği çekingenliğinden kaynaklanır. Bu konuda İnek Huttus giderek gelişir. Yetenekleri çoktur ve çalışmaktan zevk alır. Özellikle edebiyat alanında başarılı olur.

charlie

Yazarlık ve oyunculuk alanında dünyaca ünlü Charlie Chaplin tam bir İnek Huttusu. Korku verici kader işareti olan “Doğum” ise annesinin ruhsal bir hastalığa sahip olması ve doğar doğmaz yanından alınması ile uyuşuyor.

Hayatı iki sınırlanmış dönemi gösterir, zor dönem belirlenmemiş haldedir. Hastalığı ayaklarında oluşur. Gençliğinde küçük tansiyon kendini gösterir. Kalp ve böbrek hastalıklarına bağlı olarak ayakları ayak bilekleri şişebilir. Şanslı insandır, normal bir hayat düzeninde olunca oldukça uzun ömürlü olur. Zor yılları 44-57, 61-63 yılları arasındadır. Korku verici kader işareti “Doğum” işaretine yönelmektedir. Yoruma oldukça geniştir ve İnek Huttus’un kendisine bırakılır.

İNEK HUTTUS ÜNLÜLERİ:

14Nisan 1973 – Adrien Brody, ABD’li aktör

16Nisan 1889 – Charlie Chaplin, İngiliz sinema yönetmeni, oyuncu ve yazar (ö. 1977)

19Nisan 1793 – I. Ferdinand, Avusturya imparatoru (ö. 1875)

20Nisan1893 – Harold Lloyd, ABD’li komedyen (ö. 1971)

ASLAN YILI HUTTUS(1926-1938-1950-1962-1974-1986-1998-2010-2022-2034-2046-2058):

Aslan yılı Huttus patlayıcı bir madde gibidir. Nerede bir kokuşmuşluk varsa görür ve gün ışığına çıkarır.Buna astrolojide “Kaderi cebinde taşır” derler. Bu özelliğinin doğru olduğunu onunla karşılaştığınızda anlarsınız. O girdiği her ortamın değişmesine neden olur. Dedikodu yapmaz arkadan vurmaz, herşeyi insanın yüzüne söyler. Kötülüğü ortadan kaldırmak için şaşırtıcı bir enerji harcar. Aslan Huttus hayatınıza girdiyse yaşamınızda önemli bir döneme girdiniz demektir.

13486_6023_08032010_6

18 Nisan 1590 doğumlu 1. Ahmet Osmanlıyı yeni bir döneme başlatan tam bir yönetici Aslan Huttus. Saltanatında, hanedan veraset sistemini değiştirip kardeş katli yasasını kaldırmıştır. Yerine ailenin aklı başındaki en büyük üyesi padişah olur sistemini getirmiştir. Fakat 1.Ahmet “korku verici kader işareti Deri”nin gösterdiği gibi 27 yaşında deri yoluyla, bit tarafından bulaştırılan Tifüs’ten aniden hayatını kaybetmiştir.

Aslan Huttus’u amirleri sevmez, ayrıca dürüstlük bilmeyen insanlar da onu iter uzak durur. Bu insan çok çekicidir, herkese söz geçirebilir, düşmanları bile ona saygı duyar ve içlerinden onunla arkadaş olmadıkları için hayıflanırlar. Bu Huttus’un onuru ve ruh gücü kimsenin gözünden kaçmaz. Başlıca yeteneği yöneticiliktir.

181020121009175567939_3

Ünlü şair düşünür ve Garip akımının öncüsü Orhan Veli 13Nisan 1914 doğumlu ruh gücü yüksek bir Aslan Huttus.Korku Verici kader işareti deriyi gösteren Veli 5 yaşında yanma tehlikesi atlatmış ve uzun süre tedavi görmüş.Astrolojide Hastalığı beyni vurgulayan Orhan Veli ; beyinde damar çatlaması yüzünden başlayan rahatsızlığın sebebi doktor tarafından anlaşılamadı ve Kanık’a alkol zehirlenmesi teşhisiyle tedavi uygulandı, ancak beyin kanaması geçirdiği sonradan anlaşıldı ve aynı gece maalesef hayatını kaybetti.

Hastalığı beyni vurgulamaktadır, gerekli önlemler önceden alınmalıdır. Hayatı üç dönemden oluşur, problemli dönemi ikinci dönemin sonlarını gösterir. Korku verici kader işareti “Deri soyulması”dır. Ateşten, ağır kazalardan ve deriye zarar verecek başka olaylardan korunması şarttır.

ASLAN HUTTUS ÜNLÜLERİ:

19Nisan 1950 -Yüksel Uzel -Türk Ses Sanatçısı

13Nisan 1866 – Butch Cassidy, Kanun kaçağı (ö. 1908)

13Nisan 1914 – Orhan Veli, Türk şair (ö. 1950)

18Nisan 1590 – I. Ahmet, Osmanlı padişahı (ö. 1617)

20Nisan 570 – Muhammed bin Abdullah, İslam dini peygamberi (ö. 632)

TAVŞAN YILI HUTTUS(1927-1930-1951-1963-1975-1987-1999-2011-2023-2035-2047-2059):

Tavşan Huttus’un görünüşü başkalarına benzemez. Zevk sahibi olduğu giysilerinden ve ev düzeninden belli olur. İşte ise fazla ciddi davranışları yüzünden fazla sevilmez. Yeteneklidir, bu huttus her alanda özel bir çizgi izler ve ağır işlerde bile başarılı olur. Mantığını tek bir alanda yoğunlaştıran Taşan Huttus ise büyük insanlar seviyesine ulaşır. Bu Huttus Çok gururludur, eleştirilmekten hoşlanmaz, çünkü yanlışlarını herkesten önce görür ve üzülür. İyiliği ve kötülüğü unutmaz, intikam almaz ama onu alçaltacak bir harekette bulunduysanız onu kaybedersiniz.

kerim-tekin-6

Kerim Tekin; hayatının aşkını arayıp onun için şarkılar yazarken çok erken kaybettiğimiz 18 Nisan 1975 doğumlu şahane görünüşlü bir tavşan Huttus. Müzik camiasında daha çok yapacak şeyi vardı uğurlarken onbinler onunlaydı.

Tavşan Huttus lüks hayatı sever, ama canı yanarsa herşeyi arkasına bakmadan terkedebilir. Aşkta romantik ve idealisttir, hayalindeki eşi aramaya ömrü boyunca devam edebilir. Astrolojide aşkta mutluluğu ne yazıkki  geçici işaretlerle gösterilmektedir, bu da mutlu bir aşk yazarı olmayacağı anlamına gelir. Tavşan Huttus için pratik hayat taştan döşenmiş bir dağ yolu anlamına gelir. Problemleri kendi yaratır ve onları çözerek ömrünü geçirir.

Wilbur_Wright

Wilbur Wright erkek kardeşi orville ile tarihte ilk yapısal dengeli uçağı hayata geçirerek türk astrolojisinin dediği gibi tarihe ismini yazmış ve katkıda bulunmuş bir Tavşan Huttus.

Altıncı hissi çok kuvvetlidir. Nartlar bu tavşan yılını bilgiçler yılı olarak adlandırmışlardır. Tavşan Huttus’un öngörebilme kabiliyeti gerçekten şaşırtıcıdır. Nasıl bir hayat yaşarsa yaşasın bu insan bu insan bilinmeyen, görünmeyen bir insan olarak kalamaz. Yaratıcılık anlamında tavşan Huttus’lar halklarının manevi hayatında tarihi bir yer alırlar. Hayatı üç dönemi gösterir, zor yılları belirlenememektedir. Buna şans olarak da bakılır. Hastalık işareti “Menenjit”e yönelmiştir. Korku verici kader işareti ise “Özlem” işaretini vurgular. Uzakta olup, akrabalarını, yurdunu özlemekten kaçınmalı, özgürlüğünü engelliyecek olaylardan uzak durmalıdır.

TAVŞAN HUTTUS ÜNLÜLERİ:

18Nisan 1975 – Kerim Tekin; Türk şarkıcı, söz yazarı

13Nisan 1939 – Şemsi İnkaya, Türk oyuncu

13Nisan 1963 – Garry Kasparov, Dünya satranç şampiyon

16Nisan 1867 – İlk motorlu uçağı yapan ABD’li ünlü kardeşler Wright Kardeşler’den Wilbur Wright

16Nisan 1987 – Cenk Akyol, türk basketbolcu

18Nisan 1963 – Conan O’Brien, ABD’li komedyen

BALIK YILI HUTTUS(1928-1940-1952-1964-1976-1988-2000-2012-2024-2036-2048-2060):

Balık Huttus’un “Dili beynine danışmaz” der atalarımız. Gerçekten balık Huttus’un dili hem hareketli hem de kırıcıdır. Ancak dilindekileri içinden gelerek söylemez. Kızdığı zaman ses tonunun ve sözlerinin manasını bırakarak, konuşmasının nedenine bakarsanız onun aslında dürüstlükten bahsettiğini anlarsınız. Balık Huttus sinirlidir ama onun dostluğu en tatlı dilli insanlardan bile kalitelidir.

behcet

Şair ve Öğretmen Behçet Necatigil bu dizeleriyle ölüme bile kafa tutarken tam bir Balık Huttus olduğunu anlatıyor : “Uzayacağa benzer, Tutuştuğumuz lades. İşi gücü bırakıp Mezarlığa nazır Bir eve taşındım Ölüm, sen beni aldatamazsın, Aklımda!”

Sorumluluk taşır ve başkalarından da sorumluluk bekler. Hep iyilik için çalışır ama sivri dili nedeniyle çok işi bozar ve arkadaş kaybeder. Aşırı derecede yetenekli, gururlu ve şevkatli bir insandır. Önüne çeşitli engeller çıksa da sonunda hedefine ulaşır.

ali-atay

Leyla ile Mecnunla ünlenen oyuncu ve müzisyen Ali Atay sözünü sakınmayan aşkın peşini hiçbiryerde bırakmadığı bir balık Huttus.

Aşk hayatında şanslıdır, herkes onu sever ama o aşka soğuk bakar. Bekarlık onun sabırsız huyuna uyar, özgürlüğünü kaybetmek istemez. Balık Huttus’a düğün günü baktığınızda, onun çaresiz bakışlarıyla karşılaşırsınız. Evliliği özgürlüklerini kısıtlayan bir unsur gibi bakar ve uzun süre alışamaz. Çocuklarını küçükken fazla okşamaz, sevmez ama konuşmaya başlamaları ile beraber onlarla hemen irtibat kurmaya çalışır. Şahane bir anne/babadır. Hayatı beş dönemden oluşur,ikinci ve dördüncü dönemi ağır dönem, sayılmaktadır. Hastalığı baş işaretini vurgulamaktadır. Korku verici kader işareti “Kavga”dır. Kavgaya ve kavga sonucu meydana gelecek problemlere dikkat etmelidir.

BALIK HUTTUS ÜNLÜLERİ:

15Nisan 1976 – Ragga Oktay, Türk şarkıcı ve oyuncu.

20Nisan1976 – Ali Atay, Türk oyuncu, müzisyen.

16Nisan 1916 – Behçet Necatigil, Türk şair ve yazar (ö. 1979)

YILAN YILI HUTTUS(1929-1941-1953-1965-1977-1989-2001-2013-2025-2037-2049-2061):

Yılan Huttus  “Kuyruğunu kimseye tutturmaz, başını da istediği yere sokar” denir Türk astrolojisinde bu insanlar için. Bu Huttus hem mantıklı, hem kurnaz,hem yaratıcı, hem de  beceriklidir. Onun bilmediği hissetmediği hiçbirşey yoktur. Kendisine çevresine ait herşeyi kontrolü altında tutar. Çoğu zaman yavaş hareket eder ama aklı hızlı çalışır. Önce fikirlerini geliştirir, fikirler gelişince hedef belirler ve yavaş görünen yılan Huttus şaşırtıcı bir şekilde hız göstererek amacına ulaşır. Bu Huttus’un huyunu sonuna kadar öğrenmek imkansızdır. O sanki keyfine göre çevresinin değişimine göre kendini değiştirir ve yeni şartlar dahilinde kuvvetle harekete geçebilir. Siyasette karşınızda Yılan Huttus varsa istifanız mutlaktır, bu insan önündeki herkesi kaydırır, ikinci olmayı kabullenemez.

ceyda

Türkiye Güzeli Oyuncu Ceyda Düvenci yavaş görünüp kariyerinde hızlı ve hırslı yol alan 16Nisan1977 doğumlu bir Yılan Huttus.

Aşk ve evlilik onun hayatının bir parçasıdır. Bu olaylara ciddi ve seçici yaklaşır. Eşi ona fazla söz geçiremez, bu Huttus eşini bağlar, sarar ve kendi dışında hareket ettirmez. Onun kıskançlığı duygudan değil gururundan kaynaklanır. Bu yüzden eşinin dikkatli olması gerekmektedir. Yılan Huttus’u seçen insan hayatını unutmaya, eşinin hayatında erilip yutulmaya hazır olmalıdır.

Martin-Lawrence-Success-in-Every-Movies-He-Starred-and-His-Net-Worth

Martin Lawrence önünde engel tanımadan sinema sektöründe tırmanan 16 Nisan 1965 doğumlu bİr yılan Huttus star’ı

Hastalık işareti bel ve baş işaretlerini doğrulamaktadır. Hayatı üç dönemden oluşur, zor dönemi birincisidir. Yılan Huttus ikince ve üçüncü dönemi gayet iyi geçirir. Korku verici kader işareti “Dalga”dır. Dalga hertürlü anlama gelebilir. Su, fırtına ya da halk ayaklanması .Yılan Huttus kendini doğal afetlerden korumalıdır.

YILAN HUTTUS ÜNLÜLERİ:

11Nisan 1977- Demet Şener , manken ,oyuncu

14Nisan 1965 – Ümit Ünal, Türk film yönetmeni ve senarist

16Nisan 1965 – Martin Lawrence, Amerikalı aktör, komedyen, yönetmen ve yapımcı

16Nisan 1977 – Ceyda Düvenci, Türk Oyuncu

AT YILI HUTTUS(1930-1942-1954-1966-1978-1990-2002-2014-2026-2038-2050-2062):

Atın ağırbaşlı görünüşü, onun kuvvetinin, kendine güveninin göstergesidir. İnsanlar ona inanır etrafında toplanır. Mantıklıdır ve altıncı hissi gelişmiştir. karşısındakinin ondan düşüncesini saklaması zordur. en ufak bir hareketten insanın ne düşündüğünü sezer ve hemen açıklar. Çoğu insan onun karşısında savunmasızdır. Zevkli At Huttus keyifli sofraları sever güzel giyinir. İşte ise hiçbir şeyden çekinmez, istediklerini yapar ve kazanır.

Samuel_Beckett,_Pic,_1

“ilk postmodernistlerden” biri olan İrlandalı yazar Samuel Beckett, eserlerinin çoğunu Fransızca ya da İngilizce yazıp, diğer dile kendisi çevirmiştir. En bilinen eseri Godot’yu Beklerken olan yazar 1930 da öğretmenlik yaptığı görevinden topluluk karşısında olmaktan çekindiği ve notları kıt olduğu için istifa etmiş yüzünde demir maske taşıyan bir at Huttus’tur.

Zayıf tarafı kalbini rahatsız eden yetersizlik kompleksidir. O bunu saklar ama zaman zaman biri bunu çözer ve yüzüne söylerse çok kızar ve kibar at huttus iç durumunu gösterir. Oldukça naziktir ama bu meziyetinden utanır ve göstermek istemez. At Huttus’un iyi yürekliliğini, insanseverliğini ve gözyaşı dökebileceğini sadece çok yakınları bilir. Hayata karşı yüzüne demir maske takan biridir. Aşkta duygusaldır sevdiği insanı yüzüstü bırakamaz, bu alanda çok dayanıklı ve müşfiktir. Başlıca yeteneği yönnetmektir: Ustabaşılık, komutanlık, idarecilik ve uluslarası ilişkiler gibi konularda başarılı olur. At Huttus her görevde başarıyı elde eder, temiz kalbi ise başkalarını anlamasını sağlar. Hastalığı ayaklar, dizler ve kulaklarındadır. Hayatı, dört dönemden oluşur. Zor yıllar işareti boşluğu doğrulamaktadır. Bu da şansını vurgular. Korku verici kader işareti  “Yay”dır. Yayın yorumu geniş olabilir: Yanlış hedef, suçsuzu suçlama, güç ve güçsüz arasında yapılmış olan cinayet, silah ve kurşun korkusu …At Huttus bunlara çok dikkat etmelidir. Unutmamalıdır ki vicdan sorumluluğu yüksektir, bir haksızlık işlerse ömrü boyunca vicdan azabı çeker, bu da onu yıkar.

AT HUTTUS ÜNLÜLERİ:

13Nisan 1906 – Samuel Beckett, Edebiyatçı (ö. 1989)

13Nisan 1942 – Ataol Behramoğlu, Türk şair ve yazar

15Nisan 1990 – Emma Watson, İngiliz oyuncu

18Nisan 1942 – Tınaz Titiz, Eski kültür ve turizm bakanı

19Nisan1978 – James Franco, ABD’li oyuncu

KOYUN YILI HUTUS(1931-1943-1955-1967-1979-1991-2003-2015-2027-2039-2051-2063):

Koyun Huttus’u seversiniz hem de ona devamlı kızarsınız. Öyle dengesiz bir huyu vardır ki etrafındakileri strese sokabilir. Hayatın düzeni, vaktinde işe gelmek, törelere göre hareket etmek, eski kurallar, devlet düzeni gibi şeyler ona uymaz. Çekici güzel ve yeteneklidir ama hangi alana yönelmesi gerektiğine çok geç karar verir. Hayalperesttir ve devamlı hayatın renksizliğinden, kendini kötü hissettiğinden şikayet eder. Hedef uzak olursa ona ulaşmaya kalkmaz.

kate

19 Nisan 1979 doğumlu Kate Hudson çekiciliği yeteneği ve aldırmazlığı ile güzelliğini herdaim koruyan bir koyun Huttus Kadını

Halkın gözüönünde olmayı, ondan hoşlandıklarını görmeyi sever. Mistik konuları sever, zaman zaman felsefi düşüncelere dalar. Sorunlu değildir ama irade sahibi de değildir. Başkalarının onun hakkında ne düşündükleri onu kesinlikle ilgilendirmez. İnatçıdır,kafasına taktığı birşeyden döndürmek zordur.

968full-murat-yildirim

13Nisan 1979 doğumlu Genç Oyuncu Murat Yıldırım yetenekli ama bildiğini okuyan yaptığı işlerde dikkat çeken tam bir Koyun Huttus Erkeği

Ama onun gibi kimse sevemez, koyun Huttus ile karşılaşan insan şanslıdır. Sevdiği için canını verebilir. Maddiyatı mal mülk edinmeyi sevmez ama olunca gösteriş yaparak kullanır. Güzelliği uzun sürer, orta yaşlarda kendinden genç insanların ilgisini çeker. Onu seven insan Koyun Huttus’un hayatını geliştirmekle sorumlu olmalıdır. Hayatı bir dönem gibi geçer, genelde değişmez ya da az değişir. Korku verici kader işareti “Çocuk” işaretiyle birleşmektedir. Bunun yorumu geniştir. Soyut tarzda yorum Koyun Huttus’un kendisine ve bilgiçine bırakılır.

KOYUN HUTTUS ÜNLÜLERİ :

12Nisan 1979 – Mateja Kežman, Sırp futbolcu

13Nisan 1979- Murat Yıldırım,  Dizi ve Sinema oyuncusu

14Nisan 1979 – Kerem Tunçeri, Türk basketbolcu

18Nisan 1943 – Zeki Alasya, Tiyatro ve sinema sanatçısı

19Nisan1979 – Kate Hudson, yapımcı, yönetmen ve aktris

MAYMUN YILI HUTTUS(1932-1944-1956-1968-1980-1992-2004-2016-2028-2040-2052-2064):

Maymun Huttus he ryerde ilgi odağı olur. Onun bulunduğu yerde herkes onu dinler, şakalarına, oyunlarına, mantıklı dedikodularına bayılır. Bilgisever ve iyi hafızalıdır. Devamlı okur, kendini geliştirir, çok beceriklidir. İşi nasıl ne zaman yapacağını hisleriyle anlar ve uygular. Tüm insanlarla anlaşabilir ve dışarıdan zarrasız biri gibi görünür. Ancak savunmasız olarak sırtını ona çevirmek pek doğru olmaz. Çünkü Maymun Huttus zayıf insanları kullanabilir.

andie garcia

Başarıyı yakaladığından beri grafiği devamlı tırmanan yakışıklı oyuncu Andy Garcia tam bir maymun Huttus ;eşi Garcia’nın iyi meziyetlerini devamlı vurguluyor olmalı ki 1982’den beri onunla evli ve dört çocuğu var.

Bu onun temel özelliklerinden biridir. Sevimli maymun bu özelliğinden vazgeçemez. Hayatının gelişmesi için her şeyi, her fırsatı değerlendirmek, onun baş kanunudur. Bu huyundan dolayı aşk hayatı renklidir. Çeşitli aşk romanlarından bıkmış Maymun Huttus, evlilikte yeni bir duygu yaratamaz. Aşkı dışarıda aramaya devam eder. Erkek Maymun Huttus beraber olduğu kadınların sayısı ile övünür, kadın ise çaresizce gizli ilişkileri arzular. Bu insanın devamlı kendini geliştirmekte olduğu akılda tutulacak olursa, onun iyi meziyetleri devamlı içten duygularla vurgulanırsa, Maymun Huttus mutlu olur ve evine bağlanır. maddi açıdan çile çekmez, becerikli maymun darda kalmaz. Hayatı üç dönemden oluşur, zor dönemi ikinci döneminin sonudur. Hastalığı Güneş işaretine yönelmektedir. Deri yanması gibi olaylardan çekinmeli, kimyasal maddelere karşı dikkatli olmalıdır. Korku verci kader işareti “Toprak”tır. Bu kazasız, normal bir hayatın işaretidir.

MAYMUN HUTTUS ÜNLÜLERİ:

12Nisan 1956 – Andy García, ABD’li oyuncu

12Nisan 1980 – Arda Kural, Türk oyuncusu.

14Nisan 1968 – Anthony Michael Hall, ABD’li aktör

15Nisan 1452 – Leonardo da Vinci, İtalyan rönesans ressamı (ö. 1519)

18Nisan 1968 – Murat Kekilli, Türk Müzisyen

KUŞ YILI HUTTUS(1933-1945-1957-1969-1981-1993-2005-2017-2029-2041-2053-2065):

Kuş Huttus için  “Problem olan yeri yukarıdan görür ve hemen herkese belirtir” denilir Türk astrolojisinde. Bu Huttus’un karakterinin özeti budur. Haksızlığı hisseder ve hemen açıklar, bu yüzden de hayatı düz değildir ve o değişmez. Cesur, zorluklardan korkmayan Kuş Huttus hayatının ilk döneminde iyi görevlere gelebilir, parlak dışgörünüşü de herkesin dikkatini çeker.

mimar-sinan

Toprak işlerindeki üstün kabiliyeti ile herşeyi yukarıdan görebilen Mimar Sinan tam bir Kuş Huttus.

Ama yerleştiği yerde uzun süre kalması başta belirtilen meziyetinden dolayı zordur. Övülmeyi ve övünmeyi seven bu Huttus bu yüzden aşk hayatında da problem yaşar. Genelde hayallerini gerçekleştirebilecek bir insandır ama hayatın zorluklarının önüne geçmekte zayıflık gösterir. Hayatın kirli yüzleri hayalci Huttus’u çok üzer. Bu kötülükleri ortadan kaldıramayan Kuş Huttus kızgın ve eleştirici olur. Bu yüzden dili de zehirli sayılmaktadır. En yetenekli olduğu alan toprak işleridir. Hastalığı soğuktandır, baş organlarına dikkat edilmelidir, nefes yolları zayıftır. Hayatı iki dönemden oluşur. İlk döneminde yapacağı işleri belirlemeli,hayatını düzene sokmalıdır, çünkü ikinci dönemde bunu yapması çok zor olacaktır. Korku verici kader işareti “Dağ”dır. Sporu seven Kuş Huttus özellikle dağcılık sporu yapacak olursa çok dikkatli olamalıdır. Başka bir yorumda yukarı taraflardan ve güçlü insanlardan gelebilecek zarar şeklinde yorumlanabilir.

KUŞ HUTTUS ÜNLÜLERİ:

11Nisan 1981 – Alessandra Ambrosio, Brezilyalı manken

15Nisan 1489 – Mimar Sinan, Osmanlı mimarı (ö. 1588)15Nisan

15Nisan 1945 – Pınar Kür, Türk yazar

17Nisan 1981 – Umut Kurt, Türk Oyuncu

20Nisan1873 – III. Napolyon, Fransız siyasetçi. II. İmparatorluk imparatoru (ö. 1873)

KÖPEK YILI HUTTUS(1934-1946-1958-1970-1982-1994-2006-2018-2030-2042-2054-2066):

Köpek Huttus her zaman tedirgin durumdadır; “İçimde kötü bir his var diyerek herkese yakınır” ve karamsar şeyler bekler. içini çok az insana açar, başkaları hakkında ise zaman zaman eleştiriler yapar. Biraz kaba dillidir ama insancıl tarafı da vardır. Dürüstlük, sadakat, sorumluluk hissi ve insanseverlik onun gönlünde yerleşmiştir. Bundan zarar görecek olsa da her zaman haklının yanında olur. Kendini yaşadığı toplumun bir parçası olarak hisseder, halkının yaşamındaki olumsuzluklara çok üzülür.  Titiz değildir. Köpek Huttus’a bir kez kötülük yapan insan karşılığını beklemelidir. Hiç unutmaz ve affetmez.

asena

19Nisan 1946 Doğumlu yazar Duygu Asena aslında aynı zamanda tam bir halk kahramanıydı. Yeteneği, halkseverliği ve liderliği ile tam bir Köpek Huttus Kadını olduğunu gösterdi.

Köpek Huttus Lider olursa, o halk her bakımdan sağlıklı olur; işinde başarıya ulaşır. Köpek Huttus aşkta yaratıcı değildir. Ciddi davranır, evlenmeyi bile bir anlaşma gibi yapar. Romantik insanlar onunla sıkılabilir, ama yılan onunla güzel bir hayat yaratabilir, tabiki onun yılanlı diline alışabilirse. Hayatı dört dönemden oluşur. Giderek gelişen ve kırılmayan bir hayat düzeni varsayılmaktadır. Genelde ümitlerini gerçekleştirir ve hayatta az düşer. Hastalığı “Fantezi” işaretini doğrulamaktadır. Köpek Huttus devamlı süregiden bunalımlarını bırakmalıdır. Altıncı Hissi kuvvetli değildir, bu yüzden hisleri doğru çıkmaz. Şüpheli ve eleştirel mantıklı bir insan olduğu için olmayacak olayları bile olacak gibi gösterebilir. Kalp sıkılması ve moral değişmesi de bundan kaynaklanmaktadır. Korkuverici Kader işareti “Yuvarlak Alet”tir. Yorumu Köpek Huttus’un kendine bırakılır.

KÖPEK HUTTUS ÜNLÜLERİ:

14Nisan 1970 – Emre Altuğ, Türk pop/rock sanatçısı ve oyuncu

14Nisan 1982 – Uğur Boral, Türk futbolcu

19Nisan1946 – Duygu Asena, Türk gazeteci ve yazar (ö. 2006)

DOMUZ YILI HUTTUS(1935-1947-1959-1971-1983-1995-2007-2019-2031-2043-2055-2067):

Domuz Huttus hayatınıza girdiyse şüpheniz olmasın ki şahane bir ev düzeni, zengin sofralar, aşk dolu duygusal bir eş size hediye gibi verilmiştir. Erkeği de Kadını da girdikleri yere bereket ve rahatalama getirir. Domuz Huttus iyi ve sıcak davranışları sever, herzaman sevdiğinin yanında olur en ufak ihtiyacını bile atlamaz. Ama onun devcamlı ilgisi, iyiliği, dikkatini alan insan şımarır ve bundan bıkmaya başlar. Domuz Huttus bunun nedenini anlayamaz, küser ve üzülür. Bunun için Domuz Huttus’un arkadaşları az olur ama onları akrabaları gibi sayar sever. Düşmanı da arkadaşları gibi az olur. Domuz Huttus biraz boş görünür, ama bu doğru değildir. domuz Huttus gibi okuyan her yeniliğe ayak uyduran insan azdır. Aşkta ise onun yeteneğine karşı çıkabilecek insan pek bulunmaz. Domuz Huttus parayı çok yorulmadan kazanır ve her alanda iş yapabilir.

erol_evgin_600

Aslında bir Mimar olan Erol Evgin yıllardır değişmeyen yumuşacık tarzı ve ruha hitabeden şarkıları ile tam bir Domuz Huttus

Hastalığı çocukluğundan itibaren başlamakta olan burun kanaması, parça şeklinde baş ağrısı, sinirsel nedenli hastalıklar olarak işaretlenmiştir. Hayatı birbirine benzemeyen dört dönemden oluşur. Şans ve şanssızlık sırayla gelir, hayatının sonunu iyi derece işareti doğrulamaktadır. Buna şanslı bir hayat denilir. Çocukları onu sever, yanına toplanır. Onlara yakın olduğundan oldukça iyi anlaşır. Korku verici  kader işareti “ağaç” ile ilgilidir. Yorumu geniştir, Domuz Huttus omurlarına dikkat etmeli, hareketsizlik yaratabilecek hastalıklardan ve kazalardan kendini korumalıdır.

DOMUZ HUTTUS ÜNLÜLERİ :

11Nİsan 1755 – James Parkinson, İngiliz doktor (ö. 1824)

13Nisan 1743 – Thomas Jefferson, ABD’ nin üçüncü başkanıdır (ö. 1826)

15Nisan 1959 – Emma Thompson, Akademi ödüllü İngiliz aktris

16Nisan 1947 – Kerim Abdülcabbar, ABD’li basketbolcu

16Nisan 1947 – Erol Evgin, Türk şarkıcı, besteci ve oyuncu

16Nisan 1971 – Selena, ABD’li şarkıcı ve söz yazarı (ö 1995)

20Nisan1923 – Oktay Akbal, Türk gazeteci, yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Current ye@r *