23
Oca
2014

Doğanın İçinde Bir Şehirli: “Kent Optimum”

23 Ocak 2014

Kent Optimum Projesinin yaşam ruhunu ona katan içmimarımız sevgili Elif Kınıkoğlu Projeyi;  “Olur da bir gün, ben de şehirden doğaya gelebilirsem.” hayali ile yapmış. Projeyi gerçekleştirirken; şehrin avantajlarını, doğanın avantajları ile birleştirme gayesi felsefesi olmuş.

1

Zekeriyaköy Kent Optimum Projesi Dubleks Bahçekatı Örnek Daire ; Salon Ve Mutfak

Doğanın yeşilliği ve kuş sesleri, aydınlık nefes alan bir ev, şehirlinin hayali. Diğer yandan; da doğada müstakil hayat süren bir evsahibinin de isteği; daha pratik, kullanışlı, compakt; onu kucaklayan  bir ev. Bu iki avantajı birarada yaşatabilmek adına içmimarımız; country bir anlayış yerine, minimal rahat koltuklar ile birlikte yüksek tavanın derinliğini vurgulayan avangart bir avize kullanmış.

2

Zekeriyaköy Kent Optimum Projesi Dubleks Bahçekatı Örnek Daire Salon

İhtişamlı avize; dubleks dairenin ikinci kat tavanından alt kattaki salonun ortasına kadar iniyor. Avizenin dişi gösterişi; açık mutfakta boyluca uzanan maskulen mermer bir masa ile dengelenmiş. Elif Kınıkoğlu country bir anlayıştan uzak olsa da bahçeye açılan salonu ve doğa manzaralı evi adeta dışarıdan içeriye döşemiş. Modern ve rahat mobilyalarda botanik renkler ve figürler kullanmış.

IMG_6750

Zekeriyaköy Kent Optimum Projesi Dubleks Bahçekatı Örnek daire Alt Kat Yatakodası

cocuk oda

Zekeriyaköy Kent Optimum Projesi Dubleks Bahçekatı Örnek Daire Çocukodası

Bu anlayışa yatak odası ve banyo gibi evin diğer bölümlerini de dahil olmuş. Çocuk odasında  çizgifilm kahramanı Tenten figürleri kullanılmış, amaç yine doğa ile başbaşa olan şehirli çocuğu yabancı hissettirmemek.

8

Zekeriyaköy Kent Optimum projesi Dubleks Bahçekatı Örnek Daire Üst Kat Banyo

Üst katta ki banyo ve yatak odasında botanik anlayıştan kopulmamış olmasına rağmen, daha maskulen bir tavır sergilenmiş. Her odanın; hatta giyim odasının bile doğal ışıktan faydalanması sağlanmış.

IMG_6762

Zekeriyaköy Kent Optimum Projesi Dubleks Bahçekatı Örnek daire Üst Kat Yatakodası

Çatı katında ki özel oda, gökyüzüne açılan penceresi ve iki rahat berjeriyle ile tam bir keyif ve dinlenme alanı oluşturmuş.

IMG_6758

Zekeriyaköy Kent Optimum Projesi Dubleks Bahçekatı Örnek Daire Üst kat Keyif Köşesi ve Gökyüzüne Açılan Pencere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Current ye@r *