31
Mar
2014

25 Yaş Sonrası Kayıpları İçin Rönesans Yöntemi: “Raffaello”

31 Mart 2014

Raffaello; Hyaluronic asit, Pinus pinaster, Resveratrol, Glutatyon, Antioksidan kompleksi, Aminoasitler, B akırpeptid ve B grubu vitaminlerden oluşan bir kokteyl‘dir. 25-35 yaş arasında kullanılarak Hidrasyon ve parlaklık sağlar, besler. Yüz, boyun, dekolte, eller, ayaklar, göz altı morlukları ve saç köklerinde etkilidir. Erken yaştaki göz altı morluklarında da Raffaello ile oldukça başarılı sonuçlar alıyoruz.

image

Göz Altı Morluğunda Raffaello Tedavisi Öncesi Ve Sonrası

BS: Biliyorsunuz Erçin Bey’ciğim oldukça fazla koşturmacam var bu aralar. Rönesans, Tiziano tedavisi çok uzun süre alıyor mu ? Bir ön hazırlığı var mı? Uygulama sırasında ciltte olabilecek yan etkileri var mı ? Ne kadar zaman alacak etkilerini görmem ve bu rönesans ışıltısını ne kadar süre koruyabileceğim? ve ne çok soru sordum değil mi? 🙂

Dr. Erçin Bey: Banu’cuğum sana uygulayacağımız yöntem “Tiziano” içeriğindeki organik kök hücreler               (meristem hücreleri) ile cilt üzerinde daha ilk uygulamada gözle görülür bir yenilenme sağlamaktadır. Organik kök         (Meristem) hücrelerin esas özelliği sık sık bölünerek, yeni hücreler meydana getirmesidir. Bundan dolayı da yüzünün gözaltı gibi hassas noktalarında hafif bir kızarıklık ve şişme yapabilir ama 1-2 günde geçer.

Formül içeriğini,  cilt altına  3 mm derinliğe;  3 cm ara ile enjekte edeceğiz. Haftada 1 bu şekilde, 4 seans uygulayacağız ve 2 ay sonrasında 2 seans daha uygulayıp tedavimizi tamamlayacağız. Bu uygulama etkisini 1 yıl boyu sürdürüyor. Böyle derialtı enjeksiyon yöntemlerinde yarım saat öncesinde uyuşturucu bir krem sürüyoruz cilde, ama sende daha önce doğal hyalunaric uygulamıştık ve uyuşturmaya gerek duymamıştın, o yüzden 15 dakika alacaktır her uygulaman.

Ayrıca bugüne kadar uygulanan cilt altı antiaging mezoterapi,  yarım santim aralıklarla yapılmasına karşın, bu uygulama, bu güçlü ve hızlı sinerjik etki nedeniyle 3 cm aralıklarla uygulanır. Bu sayede Rönesans uygulaması, maximum 10-15 mini injeksiyon ile tamamlanır. Sağladığı uygulama kolaylıkları, protokolün kısalığı, uzun etkisi ile farklılaşan bu tekniğin adı MIIT “mikro intradermal injection technic”  (Rönesans yöntemi) olarak tanımlanmaktadır.

Ayrıca “Rönesans tedavileri” cilt altına doğal yapıtaşlarını kazandırıp, mimik hareketlerini engellemediği için doğal yüz ifadesine zarar vermez.

Esra Özüntürk , Banu Sağnak , Dr. Erçin Özüntürk

BS: Peki ya 3. Ressamımız Micheangelo’nun görevi nedir? Sanki diğer ressamlar ona iş bırakmamış gibi Erçin Beyciğim?

Dr. Erçin Bey: Sevgili Banu, sende gerek duymadığımız için vücut bölgesini unuttun. Michelangelo, yağ tabakasının kalın olduğu bölgelerde, forma sokan özel lipolitik, yani doğal bir yağ yakıcıdır.

Fosfatidilkolin, damar içindeki yağlanmayı gidermek için vücudumuz tarafından üretilen bir maddedir. Ancak  bu madde belirli bir yaştan sonra artık üretilmemeye başlar. Bu madde dışarıdan gerekli görülen bölgelere verilerek egzersiz ve diyetle yok edilemeyen; selülit ve yağ tortularının giderilmesini sağlar. 15 günde bir düzeltilmesi istenen bölgedeki deri içerisine yapılarak tedavi sağlanır, % 80 lere varan olumlu sonuçlarla  bölgesel yağların giderilmesinde ve selülit tedavisinde büyük bir memnuniyet sağlanmıştır.

BS: Evet bu aralar oldukça zayıflamama rağmen hafif bir yağ tortusunun varlığını bende hissediyorum. Görünüşe göre 3. Ressamımız da Rönesans tedavisinde hatırı sayılır bir yer sahibi. Onunla da tanışacağım gibi görünüyor yakında. Tabii  4.ressamı unutmamalı:) yani sizi. Uygulayan Doktorun da rönesans ressamları kadar yeri var tedavide.

Ve sadece bayanlar için değil, baylar için de doğru bir tedavi Rönesans, hatta tedavi demek doğru değil gerçekten bir devrim, sağlıktan gelen doğal ışıltılı bir cildi, yüzü ve bedeni kim istemez ki. Klinikten çıkan genç, ünlü ve mutlu baylar gördüm ben Erçin Bey. Onların memnuniyetinin de ilgisi var mı Rönesans ile?

Dr. Erçin Bey:  Evet Banu’cuğum çok iyi gözlemlemişsin. Raffaello’nun  içeriğinde bulunan bakırpeptid saç köklerinin uyarılmasında, saçlarda istenen olumlu etkinin yaratılmasında referans bir maddedir. Saç dökülmesi genç yaşlı bayların hatta bayanların bile Korkulu rüyası.

Raffaello ile saçlı deriye yapılan uygulamalar da, 3 cm aralıklarla  yapıldığı için çok az noktaya uygulama yapılarak, saç köklerinin uyarılması sağlanır, saçlar 6-8 uygulamadan sonra canlanır, dökülme durur. Her uygulama 12-14 enjeksiyon ile kolaylıkla tamamlanır. Klasik yöntemlerde en az 60-80 enjeksiyon yapılarak hastalara acı vererek; adeta bir çin işkencesine dönüşen bu uygulama, Rönesans yöntemi ile çok kolay. O yüzden memnun ve genç baylar görüyorsun klinikte 😉

image_00007

Dr.Erçin Özüntürk 69 yaşında ki Gülören Hanım’a Tiziano Uygulaması Yaparken

BS: Rönesans deneyimine sahip bir başka bayan da sevgili Gülören hanım. Bayanlara yaşı sorulmaz ama ben yaşını tahmin edemedim doğrusu, kaç yaşında Gülören Hanım ve ona öngördüğünüz tedavi ne oldu?

Dr. Erçin Bey: Gülören hanım 69 yaşında. Kendisine cildini kalınlaştırma, yüz ovalini forma sokma, çizgilerinin görünümünde hafifleme sağlama amacı ile 4 seans Tiziano uygulandı.

Rönesans tedavisi, Botulinium Toksin A preparatı enjeksiyonları, dolgu tedavileri, kimyasal peeling, lazer tedavileri gibi pek çok tedavi ile kombinasyonlu uygulanabiliyor ve üstelik o tedavilerin de sonuçlarını olumlu yönde etkiliyor.  Bu nedenle Rönesans, Gülören Hanım’a yaptığımız dolgu ve diğer başka uygulamaların daha olumlu ve hızlı sonuç vermesini sağladı.

BS: Evet uygulamalar sırasında beraberdik Gülören Hanım oldukça rahat ve memnun görünüyordu.Tüm bunların sonucunda daha az acı ve memnuniyet ile gülümsemek de doğrusu etkiyi 2 ye katlıyor. Zaten fotoğraf ve video görüntülerimiz de bunu yansıtıyor.

Bu gerçekten antiaging tedavisinde “Rönesans Devri” . Ve Bu Rönesans devrinin  Monalisa’sı olarak; size  tüm yaratıcı ekibi tanıtmak istiyorum. Ben onlara güzellik ve sağlık perilerim diyorum; çünkü gerçek güzellik için önce ruhu beslemek gerekir.Teşekkürederim Erlamer.

SAMSUNG CSC

Talin Özgür, Esra Özüntürk,Banu Sağnak,Erçin Özüntürk, Muazzez Şenol Kaynar, kezban kervan

erlamer_logo

ERLAMER ESTETİK VE GÜZELLİK MERKEZİ

www.erlamer.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Current ye@r *